Darmowa dostawa
od 599 zł ?Nie dotyczy wysyłek paletowych i dłużycowych
30 dni na zwrot ?Szybkie zwroty, bez podawania przyczyny
Program lojalnościowy ?Za każde wydane 1000 zł, klient otrzymuje rabat o wartości 20 zł do wykorzystania na kolejne zakupy o wartości min. 100 zł. Rabat przyznawany jest wyłącznie za zakup towarów nieprzecenionych.
Oryginalne narzędzia ?W ofercie wszystkie najpopularniejsze marki narzędziowe

Kombinerki / szczypce

Produkty 1-18 z 920

Strona

Produkty 1-18 z 920

Strona

Podobnie jak narzędzia z innych rodzin szczypce dzielą się na różne grupy ze względu na swoją funkcjonalność, zastosowanie i cechy charakterystyczne. Zarówno w domowym, jak i profesjonalnym warsztacie prędzej czy później niezbędne okazują się w zasadzie ich wszystkie rodzaje. Dlatego zachęcamy do zapoznania się z nasza ofertą szczypiec i kombinerek, i uzupełnienia swojego warsztatu o niezbędne rodzaje narzędzi z tej rodziny.


Kombinerki – niezbędne przy każdej pracy

Kombinerki to szczególny rodzaj szczypiec, który wyróżnia się trzema zasadniczymi cechami:

  • posiadają chwytne szczęki, służące do stabilnego podtrzymywania różnych materiałów;

  • w płaszczyźnie bocznej pomiędzy szczękami a rękojeścią znajduje się powierzchnia tnąca;

  • rękojeść pokryta jest antypoślizgowym tworzywem sztucznym, gwarantującym pewny chwyt.


Chwytne szczęki oprócz tego, że wykorzystuje się je do podtrzymywania różnych materiałów, znakomicie zdają również egzamin przy wyciąganiu gwoździ lub kołków. Sprawdzą się też przy odginaniu czy nadawaniu kształtu różnym przedmiotom plastycznym.


Kombinerki do ściągania izolacji

Kombinerki uniwersalne, dzięki powierzchni tnącej zdają egzamin podczas przecinania przewodów czy zdejmowania izolacji z kabli. Stąd nie może ich zabraknąć w zestawie narzędzi elektryków. Najskuteczniejsze w tym aspekcie są kombinerki boczne, które gwarantują dużą precyzję w przecinaniu kabli i zdejmowaniu izolacji przy zachowaniu dużej siły nacisku.


Szczypce czołowe – popularne obcęgi

To bardzo popularne narzędzie sprawdzające się przy wielu rodzajach prac. Podobnie jak kombinerek można używać ich przy wyciąganiu gwoździ, kołków lub innych elementów montażowych. Sprawdzą się też podczas cięcia prętów, drutów czy kabli.


Szczypce samozaciskowe

Nazywane są również szczypcami Morse’a. Szczypce samozaciskowe charakteryzują się tym, że posiadają zapadkowy mechanizm umożliwiający zachowanie stałej siły zacisku. W ten sposób pełnią niejako funkcję trzeciej ręki, ponieważ zwalniają jedną z rąk z konieczności podtrzymywania narzędzia.


Szczypce do kształtowania profili

Ten specjalistyczny rodzaj szczypiec daje szerokie możliwości w kształtowaniu metalowych profili. Umożliwiają ich zaginanie lub prostowanie czy też nadawanie niestandardowych kształtów. Charakteryzują się płaskimi i odstawiony pod kątem szczękami.


Szczypce nastawne

Szczypce nastawne są niezbędne na wyposażeniu każdego hydraulika. Służą do odkręcania i przykręcania śrub i nakrętek w instalacjach wodnych. W ogromnym stopniu ułatwią dokręcania lub demontaż kolanek czy odpływów.