Kompresory / sprężarki powietrza

Produkty 1-18 z 178

Strona
 1. ABAC SPRĘŻARKA BEZOLEJOWA START O15/6L 2236115861
  ABAC SPRĘŻARKA BEZOLEJOWA START O15/6L 2236115861
  Cena promocyjna Cena: 818,57 zł Regular Price 874,00 zł
 2. ABAC KOMPRESOR / SPRĘŻARKA MINI BEZOLEJOWA COMPY O15 2236115858
  ABAC KOMPRESOR / SPRĘŻARKA MINI BEZOLEJOWA COMPY O15 2236115858
  Cena promocyjna Cena: 621,03 zł Regular Price 658,00 zł
 3. ABAC SPRĘŻARKA OLEJOWA B7000 270L 10HP 400V 4116020782
  ABAC SPRĘŻARKA OLEJOWA B7000 270L 10HP 400V 4116020782
  Cena promocyjna Cena: 7 791,93 zł Regular Price 8 292,00 zł

Produkty 1-18 z 178

Strona

Dlaczego warto posiadać własny kompresor? Każde narzędzie dostępne pod ręką to niezależność i możliwość użycia go zawsze wtedy, kiedy jest potrzebne. Od teraz nie musisz jeździć za każdym razem na stację benzynową, gdy ciśnienie powietrza w kołach Twojego samochodu spadnie. Posiadając swój kompresor, napompujesz je w garażu lub pod domem. To jednak nie wszystko – sprężarki posiadają bowiem wiele innych zastosowań. Zapoznaj się z naszą ofertą kompresorów i wybierz taki, który najlepiej spełni Twoje oczekiwania.

Dlaczego warto mieć kompresor?

Kompresor samochodowy przydaje się, co oczywiste, do pompowania kół w pojazdach mechanicznych (samochody, motocykle, quady) oraz rowerach, wózkach i innych środkach transportu, które posiadają koła z ogumieniem. Jednakże doskonale zdają egzamin również w czasie wakacyjnych wyjazdów nad wodę, kiedy konieczne jest nadmuchanie sprzętu pneumatycznego, takiego jak pontony, materace czy kółka. Kompresorem z powodzeniem napompujesz też sportowe piłki, w dodatku z zachowaniem zalecanego ciśnienia. W sklepie Emast dostępne są kompresory o niewielkich wymiarach, które działają zasilane akumulatorem lub prądem elektrycznym o napięciu 18 V, czyli tym, który płynie z gniazda samochodowej zapalniczki. Kompresor elektryczny to zatem urządzenie w pełni mobilne i może być używane również poza domem.

Pompowanie to jednak nie jedyna możliwość używania sprężarek powietrza. Powietrze pod ciśnieniem doskonale sprawdza się przy czyszczeniu różnych urządzeń z kurzu – przedmuchiwanie to skuteczna i bezpieczna metoda na czyszczenie podzespołów urządzeń elektrycznych.

Jakie funkcje ma sprężarka powietrza?

W naszej ofercie znajdziesz sprężarki i kompresory, które w znaczny sposób usprawniają pracę przy nadmuchiwaniu opon lub innego sprzętu pneumatycznego. Posiadamy bowiem sprężarki, które umożliwiają zautomatyzowanie procesu pompowania. Wystarczy ustawić odpowiednią wartość ciśnienia, a sprężarka sama przerwie pracę po jej osiągnięciu. Istnieje również możliwość spuszczenia powietrza – wystarczy umieścić wąż ciśnieniowy w odpowiednim gnieździe. Dostępne w naszym sklepie kompresory i sprężarki posiadają w swoim wyposażeniu węże ciśnieniowe oraz różnego rodzaju dysze, dzięki którym łatwiej jest dostosować je do specyfiki pompowanego sprzętu.

Dostępne w naszej ofercie sprężarki tłokowe gwarantują dużą wydajność. Wysokie ciśnienie robocze to gwarancja szybkiej pracy.

Kompresor olejowy czy bezolejowy?

W naszej ofercie znajdziesz zarówno kompresory olejowe, jak również bezolejowe. Dzięki temu po nasz asortyment możesz sięgnąć zarówno kiedy potrzebujesz sprężarki do domu, jak też do warsztatu motoryzacyjnego czy innego miejsca pracy. Kompresor bezolejowy przeznaczony jest do pracy w miejscach, gdzie niedopuszczalne jest choćby najmniejsze stężenie oleju w powietrzu (przemysł chemiczny, medyczny, spożywczy). Sprężarka bezolejowa dzięki temu również doskonale sprawdza się w warunkach domowych.

Z koli kompresor olejowy charakteryzuje się znacznie większą wydajnością. Co prawda ich wielkość i masa są większe, jednak nie utrudnia to w poruszaniu się z urządzeniami. Sprężarki olejowe dostępne w naszej ofercie posiadają jezdne kółka, które ułatwiają ich transport. Kompresor olejowy zdaje egzamin w różnego rodzaju warsztatach i zakładach przemysłowych.