Darmowa dostawa
od 599 zł ?Nie dotyczy wysyłek paletowych i dłużycowych
30 dni na zwrot ?Szybkie zwroty, bez podawania przyczyny
Program lojalnościowy ?Za każde wydane 1000 zł, klient otrzymuje rabat o wartości 20 zł do wykorzystania na kolejne zakupy o wartości min. 100 zł. Rabat przyznawany jest wyłącznie za zakup towarów nieprzecenionych.
Oryginalne narzędzia ?W ofercie wszystkie najpopularniejsze marki narzędziowe

Młotki

Produkty 1-18 z 474

Strona
 1. JUCO MŁOTEK ŚLUSARSKI LUX 2kg
  Cena: 62,03 zł

Produkty 1-18 z 474

Strona

Żadna skrzynka z narzędziami nie będzie kompletna bez młotka.Jest to narzędzie przydatne w warsztacie, podczas budowy, ale także podczas remontu domu, czy mieszkania.


Do czego służą młotki?


Jest to pomocnicze narzędzie to wbiajania gwoździ, klepania, podbijania dłut ciesielskich, wyginania blachy itp. Młotki dzielone są ze względu na wielkość i wagę. Standardowe ważą 1-2 kg, natomiast bardziej specjalistyczne ważą nawet od 7 do 8kg. Wielkość młotka zależy zazwyczaj od masy obucha. Typowy młotek składa się z trzonka oraz główki. To dwa podstawowe elementy tego narzędzia. Młotki to mniej typowych prac posiadają obuch, wykonany z drewna, miękkiego metalu, czy gumy. Do prac bardziej zaawansowanych dobrym rozwiązaniem będą młotki z obuchem wykonanym ze stali. Do prac typowo budowlanych świetnym rozwiązaniem będą młotki z obuchem w kształcie obcęgów. Sprawdzą się one szczególnie podczas usuwania gwoździ ze ścian lub drewna. Aby praca szła sprawnie, ważne jest odpowiednie dobranie młotka. To podstawowe narzędzie ręczne w warsztacie i na budowie.


Rodzaje młotków


Najważniejsze w doborze młotka jest dobranie odpowiedniej główki i trzonka młotka. Stal z której wykonana jest główka młotka powinna być hartowana. Na rynku dostępne są także młotki gumowe. Przydatne podczas prac dekarskich i blacharskich. Trzonek młotka także odgrywa ważną rolę. Na rynku do wyboru mamy wiele rodzajów młotków:

 • młotek ciesielski- Młotek ciesielski jest pomocnym narzędziem do podbijania dłut ciesielskich, załamywania, klepania, wyginania blachy oraz zbijania resztek zaprawy z cegieł. Jak wyglądają młotki ciesielskie? Występują z jednym pazurem - prostym lub zakrzywionym. Inna wersja, to dwa pazury.

 • młotek murarski- jest to rodzaj młotka bardzo przydatny podczas budowy i remontu. Najlepiej nadaje się do zbijania i przebijania tynku. Idealny do łupania, czy i łamania cegieł.

 • młotek blacharski- to narzędzie najlepiej sprawdzi się podczas prac blacharskich. Od innych młotków różnią się ze względu na kształt i funkcjonalność obucha.

 • młotek dekarski- pozwala na szybki montaż różnego rodzaju elementów. Ważne aby był wygodny i wytrzymały. Dużym plusem jest jeśli posiada kieł i szczelinę, która służy do wyciągania gwoździ.

 • młotek bezodrzutowy- tego typu młotki charakteryzują się wolną przestrzeń wypełniona ołowianymi śrucinami. Jego zastosowanie jest podobne do młotka z gumowym obuchem. To młotek, który przeznaczony jest do prac wymagających silnego uderzania i równoczesnej ochrony materiału.

 • młotek murarski reński- przeznaczone do pracy na budowie, zbijania tynków czy stawiania ścian. Spłaszczona końcówka służy do poważania cegieł, natomiast druga część obucha do pobijania układanych cegieł, a także wbijania gwoździ.

 • młotek murarski berliński- trzonek i młotek wykonane są zazwyczaj ze stali, co gwarantuje wytrzymałość młotka. Przeznaczony jest do prac budowlanych. Obuch z szerokim, płaskim ostrzem nadaje się idealnie do łupania cegieł.

 • młotek ślusarski- ten rodzaj młotka najlepiej sprawdzi się podczas prac serwisowych i warsztatowych. Trzonek z włókna szklanego redukuje wibracje i zapewnia dobry chwyt.


W sprzedaży możemy znaleźć młotki, których uchwyt młotka wykonany jest z drewna, stali lub włókna szklanego. Ważne, aby był odporny na pęknięcia i wibracje. Powinien także dobrze utrzymywać się w dłoni. Dodatkowym atutem są zabezpieczenia antypoślizgowe, które zwiększają bezpieczeństwo i komfort pracy. Jest to niezbędne narzędzie w warsztacie każdego majsterkowicza. Nie obędzie się bez niego żaden fachowiec - czy to stolarz, murarz czy ślusarz. Nawet brukarz, podczas układania kostki, będzie potrzebował wsparcia w postaci młotka. Młotki to podkategoria zawierająca młotki dekarskie, ślusarskie czy gumowe. Do wyboru są młotki słynnych firm m.in.: Metabo, Makita, Jobi,Yato. Zapraszamy do zapoznania się do zapoznania się z szeroką ofertą młotków w sklepie Emast.pl