Darmowa dostawa
od 599 zł ?Nie dotyczy wysyłek paletowych i dłużycowych
30 dni na zwrot ?Szybkie zwroty, bez podawania przyczyny
Program lojalnościowy ?Za każde wydane 1000 zł, klient otrzymuje rabat o wartości 20 zł do wykorzystania na kolejne zakupy o wartości min. 100 zł. Rabat przyznawany jest wyłącznie za zakup towarów nieprzecenionych.
Oryginalne narzędzia ?W ofercie wszystkie najpopularniejsze marki narzędziowe

Narzędzia dla tapicera


Tapicer wykonuje pracę, która wymaga bardzo wysokiej precyzji, dlatego też w jego warsztacie musi znaleźć się zestaw tapicerski wyposażony zarówno w narzędzia specjalistyczne, jak i podstawowe, wykorzystywane do wielu innych prac. Zobacz, jakie narzędzia do tapicerki wyposażysz swój warsztat w klepie Emast.pl oraz w jaki sposób wykorzystasz je do w pracy tapicera.Specjalistyczne akcesoria tapicerskie

Warsztat tapicerski musi być wyposażony w specjalistyczne narzędzie, bez których nie będzie możliwe przycięcie odpowiedniej ilości materiału, odpowiednie naciągnięcie tapicerki czy również usunięcie starego, zniszczonego obicia.

Zszywacze tapicerskie

Zszywacz tapicerski to sprzęt przeznaczony nakładania materiału, który musi odpowiednio mocno naciągnięty, a elementy łączenia dyskretnie ukryte. Zszywacz tapicerski pozwala na skuteczne i estetyczne mocowanie tkaniny z takimi materiałami, jak drewno, sklejka, karton czy inne tworzywa. W ofercie Emast.pl dostępne są metalowe zszywacze tapicerskie, które gwarantują wysoką jakość i długą żywotność, a także posiadają możliwość regulacji siły, z jaką gwoździe tapicerskie będą wbijane w materiał, z którego wykonane są meble.

Narzędzia do demontażu tapicerki

Tapicerstwo bardzo często staje przed wyzwaniem renowacji mebli, kiedy konieczne jest usunięcie starej tapicerki i położenie nowej. W tym celu każdy tapicer musi posiadać zestaw ściągaczy do tapicerki, które pomagają łatwo i bezpiecznie usunąć gwoździe i guziki tapicerskie, nie powodując przy tym zarysowań, zadrapań lub innych uszkodzeń drewna. Są wyprofilowane w taki sposób, aby możliwe było użycie dźwigni, dzięki której tapicer nie musi wkładać dużo siły wyjmowanie elementów mocujących.

Jakie tapicerskie akcesoria powinny także znaleźć się w warsztacie?

Oprócz opisanych już podstawowych narzędzi tapicerskich w każdym warsztacie powinny znaleźć się też:

  • kleje tapicerskie - są alternatywą dla zszywek, wykorzystywaną szczególnie w przypadku pianek i gąbek;
  • pistolety do prania tapicerki - przeznaczone są do czyszczenia zabrudzonych tapicerek pod ciśnieniem, pomocne okażą się tu również specjalistyczne środki do prania;
  • nożyczki tapicerskie - dzięki solidnym nożyczkom z łatwością i dokładnością wytniesz potrzebną ilość materiału, nie narażając się jednocześnie na jego straty;
  • napownica elektryczna - niewielka praska, która umożliwia montaż nap, a także zagniatanie nitów i guzików, a także przygotowywanie otworów.