Darmowa dostawa
od 599 zł ?Nie dotyczy wysyłek paletowych i dłużycowych
30 dni na zwrot ?Szybkie zwroty, bez podawania przyczyny
Program lojalnościowy ?Za każde wydane 1000 zł, klient otrzymuje rabat o wartości 20 zł do wykorzystania na kolejne zakupy o wartości min. 100 zł. Rabat przyznawany jest wyłącznie za zakup towarów nieprzecenionych.
Oryginalne narzędzia ?W ofercie wszystkie najpopularniejsze marki narzędziowe

Narzędzia dla stolarza


Stolarka to bardzo szeroki zakres prac związanych z obróbką drewna, zatem również narzędzia dla stolarzy to niezwykle szerokie spektrum przyrządów i urządzeń elektrycznych, bez których nie byłoby możliwe wykonanie tych prac. Zobacz, jakie narzędzia stolarskie muszą znaleźć się w każdym warsztacie, w którym dokonuje się obróbki drewna lub tworzy drewniane elementy.Podstawowe narzędzia stolarza – przyrządy stolarskie do pomiarów

Elementy drewniane docina się na wymiar, dlatego też w warsztacie stolarskim muszą znaleźć się przyrządy pomiarowe stolarskie, a wśród nich m.in.:

  • drewniany lub metalowy przymiar,
  • ołówek,
  • przykładnica kątowa (węgielnica).

Zestaw narzędzi stolarskich do stabilizacji elementów

Przecinanie, wiercenie, szlifowanie czy jakakolwiek inna obróbka drewna wymaga ustabilizowania detalu. Dlatego też podstawowe narzędzia stolarskie powinny obejmować imadła, które pomagają utrzymywać w stabilnej pozycji obrabiany element lub docisnąć klejone elementy.

Narzędzia stolarskie elektryczne do cięcia i obróbki drewna

Elektronarzędzia stolarskie mają bardzo szerokie zastosowanie i są niezbędne nie tylko w profesjonalnych stolarniach, ale też w domowych warsztatach amatorów meblarstwa, modelarstwa czy majsterkowiczostwa. Profesjonalne narzędzia stolarskie elektryczne nie tylko przyspieszają pracę, ale też sprawiają, że jest ona łatwiejsza i dokładniejsza.

  • Pilarki i piły – wśród elektronarzędzi stolarskich dostępne są bardzo zróżnicowane piły, pilarki i wyrzynarki. Te ostatnie pozwalają na cięcie drewnianych elementów po dowolnej linii. Pilarki stołowe to stolarskie narzędzia, dzięki którym przetniesz dłuższe elementy drewniane po linii prostej, natomiast ukośnice pozwalają na cięcie pod dowolnym kątem.
  • Szlifierki – narzędzia do warsztatu stolarskiego, bez których nie dokończysz żadnej pracy. Służą do ostatecznego wygładzenia drewnianej powierzchni i przygotowanie jej do malowania i lakierowania. W sklepie Emast dostępne są szlifierki mimośrodowe, oscylacyjne czy kątowe.
  • Wiertarki i wiertarko-wkrętarki – zestaw narzędzi dla stolarza musi zawierać te urządzenia, bez których niemożliwe będzie wykonanie otworów czy prac montażowych z wykorzystaniem drewnianych elementów.

Narzędzia stolarskie ręczne

W drobnych i mniej wymagających pracach sprawdzą się narzędzia stolarskie ręczne, które oczywiście nie zapewnią takiego komfortu i wydajności pracy jak elektronarzędzia, jednak niekiedy zapewniają większą precyzję, np. przy pracy z drobnymi elementami. Wśród nich mogą znaleźć się między innymi dłuta, strugi, pilniki czy ręczne wiertła.