Darmowa dostawa
od 599 zł ?Nie dotyczy wysyłek paletowych i dłużycowych
30 dni na zwrot ?Szybkie zwroty, bez podawania przyczyny
Program lojalnościowy ?Za każde wydane 1000 zł, klient otrzymuje rabat o wartości 20 zł do wykorzystania na kolejne zakupy o wartości min. 100 zł. Rabat przyznawany jest wyłącznie za zakup towarów nieprzecenionych.
Oryginalne narzędzia ?W ofercie wszystkie najpopularniejsze marki narzędziowe

Lutownice transformatorowe, gazowe, kolbowe, oporowe

Produkty 1-18 z 41

Strona

Produkty 1-18 z 41

Strona

Lutownice to bardzo uniwersalne narzędzia służące do łączenia ze sobą elementów metalowych. Wykorzystuje się je do różnego rodzaju prac naprawczych, w serwisowaniu podzespołów elektronicznych czy nawet reperowaniu biżuterii. W ofercie sklepu Emast znajdziesz różne rodzaje lutownic. Zapoznaj się z naszym asortymentem i zdecyduj, która lutownica najlepiej spełni Twoje oczekiwania.

Lutownice w ofercie Emast.pl

Oferta sklepu Emast.pl zawiera wszystkie najczęściej wybierane przez użytkowników rodzaje lutownic. Cały asortyment pochodzi od producentów narzędzi i elektronarzędzi, którzy dostarczają swój sprzęt majsterkowiczom – zarówno zawodowcom, jak i amatorom. Wśród dostępnych u nas marek znajdziesz między innymi takich potentatów rzeczonego rynku, jak choćby Yato, Sthor, Vorel czy Milwaukee. Każda z tych marek gwarantuje bezpieczną i komfortową pracę, a także jej zadawalające efekty.

Lutownice transformatorowe

Lutownica transformatorowa działa dzięki zastosowaniu w niej drutu, przez który przepływa prąd o wysokim natężeniu. Nazwa urządzenia wzięła się od tego, że drut połączony jest bezpośrednio z transformatorem. Lutownice transformatorowe nie należą do najbardziej precyzyjnych narzędzi, dlatego wykorzystuje się je do łączenia większych elementów, np. rur. Dostępne w naszej ofercie modele pozwalają na regulowanie mocy, dzięki czemu uzyskujemy temperaturę konieczną do połączenia konkretnych elementów.

Lutownice oporowe

Są to lutownice, które przeznaczone są do łączenia drobnych elementów w podzespołach elektrycznych i elektronicznych. Precyzję pracy gwarantuje tutaj metalowy grot, który połączony jest z elektryczną grzałką. Lutownica do elektroniki chętnie jest wybierana również przez modelarzy, dla których precyzja pracy jest również kluczowym aspektem.

Lutownica kolbowa

Działanie lutownicy kolbowej opiera się na tych samych zasadach, na jakich funkcjonuje lutownica oporowa. Zasadniczą różnicą jest tutaj wielkość grotu. W lutownicach kolbowych jest on wyraźnie większy i mniej precyzyjny, przez co ten typ urządzeń stosowany jest do łączenie ze sobą elementów zdecydowanie większych i niewymagających dużej precyzji.

Lutownica gazowa

Gazowe lutownice charakteryzują się większą mocą niż transformatorowe czy grzałkowe (oporowe i kolbowe). Ich paliwem jest gaz używane w zapalniczkach, czyli butan. Służą do lutowania, topienia oraz cięcia w wysokiej temperaturze, a także wypalania w drewnie. Radzą sobie z twardszymi materiałami, które wymagają podgrzania do większej temperatury. Ich zastosowanie jest bardzo szerokie, bowiem mogą służyć jako lutownice, palniki oraz opalarki. Dostępne w sklepie Emast.pl modele są w stanie nagrzewać nawet do temperatury 1300 stopni Celsjusza.

Stacja lutownicza

Jest to rozwiązanie dla tych, którzy od swojej lutownicy oczekują dużej precyzji, zarówno jeśli chodzi o pracę z materiałem, jak i stosowaną temperaturę. Stacje lutownicze składają się z urządzenia regulującego ustawienia lutowania oraz samej lutownicy. Dostępna w naszej ofercie stacja lutownicza YATO posiada czytelny wyświetlacz, na którym odczytasz wszystkie ustawienia. Lutownica z kolei jest zakończona wytrzymałym grotem.