Darmowa dostawa
od 599 zł ?Nie dotyczy wysyłek paletowych i dłużycowych
30 dni na zwrot ?Szybkie zwroty, bez podawania przyczyny
Program lojalnościowy ?Za każde wydane 1000 zł, klient otrzymuje rabat o wartości 20 zł do wykorzystania na kolejne zakupy o wartości min. 100 zł. Rabat przyznawany jest wyłącznie za zakup towarów nieprzecenionych.
Oryginalne narzędzia ?W ofercie wszystkie najpopularniejsze marki narzędziowe

Narzędzia dla hydraulika


Hydraulik nie może wykonywać swojej pracy bez profesjonalnych narzędzi, które zostały stworzone specjalnie z myślą o specyfice jego profesji. Podstawowe narzędzia hydraulika to przede wszystkim różnego rodzaju klucze hydrauliczne. Jednakże zestaw narzędzi dla hydraulika musi zawierać także inne specjalistyczne przyrządy.Klucze do hydrauliki

Zestaw kluczy hydraulicznych obejmuje kilka specjalistycznych rodzajów narzędzi, których specyfika pozwala na skuteczną pracę w obrębie instalacji wodno-kanalizacyjnych. Oprócz wykorzystywanych powszechnie kluczy płaskich, oczkowych, nasadowych czy trzpieniowych niezbędne klucze dla hydraulika to także:

  • nastawny klucz hydrauliczny,
  • zaciskany klucz hydraulika typu szwedzkiego,
  • tak zwane żabki,
  • klucze zaciskowe.

Profesjonalne narzędzia dla hydraulika

Zestaw narzędzi hydraulicznych to jednak nie tylko klucz hydrauliczny do rur i inne rodzaje kluczy. Każdy hydraulik w swojej torbie z narzędziami musi posiadać przyrządy, które pozwolą mu precyzyjnie i wydajnie wykonać swoje obowiązki.

  • Obcinak do rur - w każdej instalacji należy dostosować długość rur, a do tego konieczny będzie obcinak, który pozwoli przyciąć rury wykonane z różnych materiałów, m.in.: mosiądzu, miedzi, stali czy aluminium. Warto posiadać też nożyce z przekładnią zapadkową do przecinania rur z tworzyw sztucznych.
  • Gwintownica - do wyboru są gwintownice ręczne lub maszyny gwintujące. Ważne jest, by wybrać gwintownicę z wymiennymi narzynkami, które pozwalają dopasować narzędzie do średnicy rur.
  • Giętarki do rur - są to profesjonalne narzędzia hydrauliczne, które umożliwiają wygięcie rur nawet pod kątem 90 stopni.Dlaczego giętarka jest tak ważnym elementem wyposażenia hydraulika? Ponieważ wyginanie rur zmniejsza liczbę połączeń, dzięki czemu poprawia się jej szczelność.
  • Rowkarka - rowkarki to narzędzia hydrauliczne, które wykorzystuje się przede wszystkim do łączenia rur o większych średnicach. Na zakończeniach tych rur wytłaczają one rowki, w których osadza się specjalne złącza. Pomocne również przy rozbudowie sieci kanalizacyjnej przy łączeniu rur w trudno dostępnych miejscach
  • Ściskarki i zgrzewarki - ściskarki służą do połączeń rur wykonanych z miedzi i plastiku. Zgrzewarka okaże się pomocna przy rurach z tworzyw sztucznych typów PB, PP, PE, PVDF.