Przecinarki ręczne do glazury i akcesoria

Produkty 1-18 z 110

Strona
 1. BOSCH PRZECINARKA RĘCZNA DO PŁYTEK PTC 640 0603B04400
  BOSCH PRZECINARKA RĘCZNA DO PŁYTEK PTC 640 0603B04400
  Cena promocyjna Cena: 814,51 zł Regular Price 843,09 zł
 2. RUBI PRZYRZĄD GLAZ.SPEED-62 MAGNET 14980
  RUBI PRZYRZĄD GLAZ.SPEED-62 MAGNET 14980
  Cena: 836,30 zł

Produkty 1-18 z 110

Strona

Nie da się położyć płytek ceramicznych bez użycia przecinarek do glazury. W każdym wypadku zachodzi konieczność przycięcia płytek pod wymiar lub kształt powierzchni. W sklepie Emast.pl znajdziesz przyrządy glazurnicze, które ułatwię tę pracę i sprawią, że wykonasz ją dokładnie oraz z zachowaniem bezpieczeństwa obrabianego materiału.


Przecinarka do glazury ręczna – jak działa

Ręczna maszynka do płytek nazywana jest popularnie również gilotyną. Ma to swoje uzasadnienie, ponieważ rzeczywiście jej konstrukcja bardzo przypomina gilotynę do papieru. Ręczna przecinarka do płytek to narzędzie z prostą rękojeścią oraz z utwardzanym ostrzem. Praca z tym narzędziem polega na wykonaniu płytkiego nacięcia, wzdłuż którego płytka pęka do jej naciśnięciu.


Ręczna maszynka do płytek – zalety

Korzystając z ręcznych przecinarek, zachowasz porządek. Ich ogromną zaletą jest bowiem to, że nie generują dużej ilości pyłu, jak ma to miejsce w przypadku korzystania z przecinarek elektrycznych. Ręczna przecinarka do glazury nie wymaga również użycia wody, dzięki czemu praca z nią jest znacznie wygodniejsza.


Przecinarka do glazury – to warto wiedzieć

Podczas wyboru ręcznej przecinarki do płytek warto zwrócić uwagę na kilka aspektów.

 • Od wielkości maszynki zależy, na jak duże kawałki będzie można ciąć płytki. Im większa przecinarka, tym większy zakres cięcia posiada. Jednakże maszynki ręczne najlepiej sprawdzają się przy płytkach małych i średnich.

 • Najmniejsze kawałki, jakie można wyciąć maszynką ręczną do glazury, wynoszą około 5 centymetrów. Mniejsze mogą ulegać uszkodzeniu podczas łamania.

 • Przecinanie wyraźnie ułatwia gumowa powierzchnia, która zapobiega niekontrolowanemu przesuwania się płytek.


Akcesoria do glazury – czego potrzebujesz oprócz przecinarki

Aby precyzyjnie dociąć płytki ceramiczne do pożądanego wymiaru, nie wystarczy przecinarka do glazury. Bardzo przydatne okazują się również drobne, ale jakże istotne akcesoria, do których należą:

 • Nóż z kółkiem – do głębokich i płytkich cięć. Służy do wstępnego nacinania. Posłuży on do złamania cienkiej płytki lub wykonania właściwego nacięcia na przecinarce.

 • Szczypce glazurnicze – posłużą do precyzyjnego przełamania płytki lub też skorygowania nierówności na linii przecięcia lub złamania.


Po dokładnym przycięciu płytek można przejść do ich układania. W tym celu warto zaopatrzyć się również w paski lub dzwonki uciskające, które umożliwiają równe i skuteczne układanie płytek ceramicznych.