Giętarki do blachy, rur, prętów, profili

Produkty 1-18 z 27

Strona
 1. AWTOOLS GIĘTARKA-WKŁADKA ZMNIEJSZAJĄCA z 12 na 8,6mm AW71020
  AWTOOLS GIĘTARKA-WKŁADKA ZMNIEJSZAJĄCA z 12 na 8,6mm AW71020
  Cena promocyjna Cena: 23,47 zł Regular Price 23,81 zł
 2. AWTOOLS GIĘTARKA MOCARZ 12 AW71010
  AWTOOLS GIĘTARKA MOCARZ 12 AW71010
  Cena promocyjna Cena: 109,94 zł Regular Price 111,49 zł
 3. AWTOOLS GIĘTARKA MOCARZ 16 AW71011
  AWTOOLS GIĘTARKA MOCARZ 16 AW71011
  Cena promocyjna Cena: 119,32 zł Regular Price 121,23 zł
 4. 5404-6752
  YATO KANTOWNIK OKAPU 5404 YT-5404
  Cena: 93,62 zł
  Brak w magazynie

Produkty 1-18 z 27

Strona

Obróbka metali obejmuje bardzo szeroki zakres prac z elementami metalowymi. Dlatego w ofercie giętarek znajduje się szereg zróżnicowanych urządzeń przeznaczonych do konkretnych rodzajów prac związanych z obróbką rur, prętów oraz innych elementów metalowych.

Rodzaje giętarek w ofercie Emast.pl


Zasadniczy podział giętarek dotyczy ich przeznaczenia, a zatem rodzaju produktu, do obróbki którego zostały zaprojektowane. W tej klasyfikacji wymieniamy zatem giętarki do rur i profili, prętów, blach oraz przewodów hamulcowych, wykorzystywane w motoryzacji i mechanice.

Giętarka do profili i rur

Jest to rodzaj giętarek wykorzystywany do zaginania, wyginania oraz przycinania metalowych profili, a także rur – zarówno grubościennych, jak i cienkościennych. Ten rodzaj giętarek możemy dalej klasyfikować na trzpieniowe i beztrzpieniowe.

 • Giętarki trzpieniowe – wyposażone są w trzpień, którym wypełnia się rury i profile w celu nadania im ciasnych zagięć. Przeznaczone są do profesjonalnej pracy, gwarantują bardzo szerokie możliwości gięcia. Charakteryzują się długą żywotnością oraz dużą wytrzymałością.
 • Giętarki beztrzpieniowe – wykorzystuje się je do mniej skomplikowanej obróbki. Ich praca polega na nawijaniu rury lub profilu na matrycę. Można wykorzystywać je zarówno w obróbce pojedynczych produktów, jak i powtarzalnej pracy. Ich ogromną zaletą jest możliwość szybkiej zmiany formy dla obrabianych elementów.

Giętarka do blachy

Giętarka do blachy jest przeznaczona do gięcia, zaginania, a także cięcia arkuszy blachy. Giętarki do blach przeznaczone są do obróbki arkuszy o różnych wymiarach, a także grubości. Możemy wyróżnić kilka rodzajów giętarek do blach: zaginarki dekarskie, prasy krawędziowe oraz giętarki segmentowe.

 • Prasa krawędziowa to w pełni zautomatyzowana giętarka hydrauliczna o bardzo dużej sile nacisku, dzięki której możliwe jest wyginanie ekstremalnie grubych i dużych blach.
 • Zaginarki dekarskie służą do obróbki niewielkich arkuszy i małej grubości.
 • Giętarki segmentowe mogą być w pełni lub w pół zautomatyzowane. Służą do obróbki większych i grubszych blach niż zaginarki dekarskie.

Giętarka do prętów

Giętarki do prętów są przeznaczone do gięcia między innymi drutów zbrojeniowych, prętów czy strzemion. Nawet ręczne urządzenia wyposażone są w łożyska ułatwiające płynną i lekką pracę.

Giętarka do przewodów hamulcowych

Giętarki do przewodów hamulcowych składają z dźwigni i krzywki, które umożliwiają gięcie pod dowolnym kątem przewodów miedzianych, aluminiowych lub wykonanych z miękkiej stali.