Półautomaty spawalnicze MIG MAG / Migomaty

Produkty 1-18 z 39

Strona
  1. LINCOLN PÓŁAUTOMAT POWERTEC i420S+LF56D ADVANCED K14184-1 +K14187-1
    LINCOLN PÓŁAUTOMAT POWERTEC i420S+LF56D ADVANCED K14184-1 +K14187-1
    Cena promocyjna Cena: 17 453,70 zł Regular Price 38 350,17 zł
  2. MAGNUM PÓŁAUTOMAT SPAWALNICZY MIG-200/3W
    MAGNUM PÓŁAUTOMAT SPAWALNICZY MIG-200/3W
    Cena: 1 912,40 zł

Produkty 1-18 z 39

Strona

Migomat to popularne określenie spawarek, które do pracy wykorzystują technikę MIG MAG. Jest to metoda spawalnicza polegająca na spawaniu w osnowie różnych gazów. W zależności od wydajności spawarki migomat spełni ona swoje zadanie w warsztatach ślusarskich, naprawczych czy motoryzacyjnych.

Półautomaty spawalnicze – zastosowanie

Spawarka migomat wykorzystywana jest w pracach przydomowych oraz w warsztatach naprawczych, również motoryzacyjnych. Zdaje egzamin podczas spawania drobnych elementów oraz grubych warstw metalu lub różnych stopów. Dzięki temu, że spawarka MIG MAG sprawdza się przy spawaniu punktowym, jest narzędziem idealnym do naprawy i renowacji różnych urządzeń.

Na czym polega metoda MIG MAG?

Spawarka MIG MAG pracuje w towarzystwie gazów obojętnych (technika MIG) lub gazów aktywnych (technika MAG). Gazami aktywnymi są najczęściej hel, dwutlenek węgla lub argon. Obecność gazu powoduje, że łuk elektryczny jarzy się wokół drutu, co z kolei sprawia, że chronione są ciekły metal oraz sam łuk. Jest to bardzo uniwersalna metoda spawania, ponieważ po odpowiednim doborze gazu oraz rodzaju drutu można spawać niemal każdy rodzaj metalu i stopu.

Dlaczego warto postawić na migomat?

Półautomat spawalniczy MIG MAG charakteryzuje się bardzo dużą wydajnością. Dzięki wysokiej jakości spoin można można z powodzeniem spawać również miejsca widoczne. Migomat działa poprawnie niezależnie od tego, w jakiej znajduje się pozycji, zatem doskonale zdaje egzamin np. w warsztatach motoryzacyjnych. Dzięki precyzji spawania tego typu spawarki wykorzystuje się również w robotyce.

Spawarki MIG MAG w ofercie Emast.pl

W naszej ofercie znajdziesz półautomaty spawalnicze cenionych producentów, takich jak Awtools, Bester czy Lincoln Electric. Oferujemy migomaty o bardzo dobrych parametrach zajarzania łuku oraz zróżnicowanej wydajności, dzięki czemu dobierzesz urządzenie, którego możliwości dostosujesz do specyfiki i trudności pracy. W Doborze odpowiednich parametrów pomagają również wieloskokowa regulacja łuku, mierniki napięcia i natężenia prądu, a także możliwość zmiany polaryzacji.

Oferujemy półautomaty spawalnicze, które są wyposażone w kółka ułatwiające transport. Posiadają również ergonomiczne uchwyty, a elementy służące do obsługi i ustawień sprzyjają łatwej, skutecznej i bezpiecznej pracy.