Darmowa dostawa
od 599 zł ?Nie dotyczy wysyłek paletowych i dłużycowych
30 dni na zwrot ?Szybkie zwroty, bez podawania przyczyny
Program lojalnościowy ?Za każde wydane 1000 zł, klient otrzymuje rabat o wartości 20 zł do wykorzystania na kolejne zakupy o wartości min. 100 zł. Rabat przyznawany jest wyłącznie za zakup towarów nieprzecenionych.
Oryginalne narzędzia ?W ofercie wszystkie najpopularniejsze marki narzędziowe

Półautomaty spawalnicze MIG MAG / Migomaty

Produkty 1-18 z 41

Strona
  1. ESAB SPAWARKA INWERTOROWA ROGUE ES 180i (EU) MMA/TIG 0700500077
    Cena promocyjna Cena: 1 892,85 zł Regular Price 2 429,74 zł
    Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 1806.81 zł
  2. LINCOLN PÓŁAUTOMAT SPAWALNICZY SPEEDTEC 180C 230V 1PH K14098-1
    Cena promocyjna Cena: 4 734,15 zł Regular Price 4 939,91 zł
    Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 4518.96 zł

Produkty 1-18 z 41

Strona

Migomat to popularne określenie spawarek, które do pracy wykorzystują technikę MIG MAG. Jest to metoda spawalnicza polegająca na spawaniu w osnowie różnych gazów. W zależności od wydajności spawarki migomat spełni ona swoje zadanie w warsztatach ślusarskich, naprawczych czy motoryzacyjnych.

Półautomaty spawalnicze – zastosowanie

Spawarka migomat wykorzystywana jest w pracach przydomowych oraz w warsztatach naprawczych, również motoryzacyjnych. Zdaje egzamin podczas spawania drobnych elementów oraz grubych warstw metalu lub różnych stopów. Dzięki temu, że spawarka MIG MAG sprawdza się przy spawaniu punktowym, jest narzędziem idealnym do naprawy i renowacji różnych urządzeń.

Na czym polega metoda MIG MAG?

Spawarka MIG MAG pracuje w towarzystwie gazów obojętnych (technika MIG) lub gazów aktywnych (technika MAG). Gazami aktywnymi są najczęściej hel, dwutlenek węgla lub argon. Obecność gazu powoduje, że łuk elektryczny jarzy się wokół drutu, co z kolei sprawia, że chronione są ciekły metal oraz sam łuk. Jest to bardzo uniwersalna metoda spawania, ponieważ po odpowiednim doborze gazu oraz rodzaju drutu można spawać niemal każdy rodzaj metalu i stopu.

Dlaczego warto postawić na migomat?

Półautomat spawalniczy MIG MAG charakteryzuje się bardzo dużą wydajnością. Dzięki wysokiej jakości spoin można można z powodzeniem spawać również miejsca widoczne. Migomat działa poprawnie niezależnie od tego, w jakiej znajduje się pozycji, zatem doskonale zdaje egzamin np. w warsztatach motoryzacyjnych. Dzięki precyzji spawania tego typu spawarki wykorzystuje się również w robotyce.

Spawarki MIG MAG w ofercie Emast.pl

W naszej ofercie znajdziesz półautomaty spawalnicze cenionych producentów, takich jak Awtools, Bester czy Lincoln Electric. Oferujemy migomaty o bardzo dobrych parametrach zajarzania łuku oraz zróżnicowanej wydajności, dzięki czemu dobierzesz urządzenie, którego możliwości dostosujesz do specyfiki i trudności pracy. W Doborze odpowiednich parametrów pomagają również wieloskokowa regulacja łuku, mierniki napięcia i natężenia prądu, a także możliwość zmiany polaryzacji.

Oferujemy półautomaty spawalnicze, które są wyposażone w kółka ułatwiające transport. Posiadają również ergonomiczne uchwyty, a elementy służące do obsługi i ustawień sprzyjają łatwej, skutecznej i bezpiecznej pracy.