Darmowa dostawa
od 599 zł ?Nie dotyczy wysyłek paletowych i dłużycowych
30 dni na zwrot ?Szybkie zwroty, bez podawania przyczyny
Program lojalnościowy ?Za każde wydane 1000 zł, klient otrzymuje rabat o wartości 20 zł do wykorzystania na kolejne zakupy o wartości min. 100 zł. Rabat przyznawany jest wyłącznie za zakup towarów nieprzecenionych.
Oryginalne narzędzia ?W ofercie wszystkie najpopularniejsze marki narzędziowe

Odkurzacze przemysłowe

Produkty 1-18 z 135

Strona
 1. STARMIX ODKURZACZ IPULSE L-1635 TOP SX018621
  Cena promocyjna Cena: 3 274,26 zł Regular Price 3 299,00 zł
  Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 3125.43 zł
 2. MAKITA ODKURZACZ 1200W VC4210M
  Cena promocyjna Cena: 2 934,66 zł Regular Price 3 050,08 zł
  Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 2801.26 zł
 3. MAKITA ODKURZACZ 1000W VC2000L
  Cena promocyjna Cena: 580,44 zł Regular Price 597,09 zł
  Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 554.05 zł

Produkty 1-18 z 135

Strona

Czym są odkurzacze przemysłowe?

Odkurzacze przemysłowe to narzędzia, dzięki którym w łatwy i szybki sposób można usunąć zanieczyszczenia powstałe na terenie przedsiębiorstwa. Są to urządzenia do zadań specjalnych, ponieważ znacznie różnią się od odkurzaczy stosowanych w domach. Pomimo tego, że zasada działania jest taka sama, odkurzacze przemysłowe są w stanie poradzić sobie z najbardziej uporczywymi zanieczyszczeniami, dlatego znajdują swoje zastosowanie w zakładach produkcyjnych i przy pracach remontowo-budowlanych. Charakteryzuje się dużą mocą i odpornością na szkodliwe czynniki.

Kategoria odkurzaczy przemysłowych to obszar dedykowany profesjonalnym rozwiązaniom czyszczącym, które skupiają się na efektywnym usuwaniu zanieczyszczeń z dużych przestrzeni przemysłowych. Wśród oferowanych produktów wyróżniają się odkurzacze przemysłowe, które zdobywają uznanie dzięki swojej wyjątkowej mocy i skuteczności.

Zastosowanie odkurzaczy przemysłowych

Odkurzacze przemysłowe to nie tylko standardowe urządzenia do sprzątania, ale potężne narzędzia, które radzą sobie z najtrudniejszymi zanieczyszczeniami. Mocny odkurzacz przemysłowy charakteryzuje się wyjątkową siłą ssącą, co umożliwia efektywne usuwanie pyłów, odpadków przemysłowych czy substancji niebezpiecznych dla zdrowia.

Dzięki zastosowaniu nowoczesnych technologii i innowacyjnych rozwiązań, dobre odkurzacze przemysłowe nie tylko spełniają oczekiwania co do wydajności, ale także dbają o ochronę środowiska i zdrowie użytkowników. W ten sposób, korzystając z odkurzaczy przemysłowych, można utrzymywać swoje miejsca pracy w czystości, zapewniając bezpieczne i higieniczne warunki pracy.

Odkurzacze przemysłowe w sklepie Emast

W ofercie sklepu Emast znajdziesz wysokiej jakości odkurzacze przemysłowe pochodzące od renomowanych producentów. Wśród nich między innymi Ryobi, Yato, Karcher. Urządzenia dostępne w naszym sklepie cechują się wysoką wydajnością i niezawodnością. Oferujemy również odkurzacz przemysłowy bezworkowy, który wyposażony jest w wysokiej jakości filtr HEPA. Jego działanie polega na zasysaniu zanieczyszczeń i transportowaniu ich do specjalnego pojemnika, który filtruje powietrze. Dzięki temu wydobywające się z odkurzacza powietrze jest czyste i bezpieczne dla otoczenia. Odkurzacze bezworkowe polecane są szczególnie dla alergików i posiadaczy zwierząt. Zaletą używania go w zakładach przemysłowych jest również wydłużony czas pracy ze względu na brak konieczności częstej wymiany worka.

W bogatej ofercie urządzeń znajduje się również odkurzacz przemysłowy z otrząsaczem. Jest to sprzęt, który posiada funkcję czyszczenia filtra, dzięki czemu praca odkurzacza znacznie się wydłuża. Osiadający na filtrze brud i pył jest automatycznie usuwany z jego powierzchni i gwarantuje swobodny przepływ powietrza.

Jaki odkurzacz przemysłowy wybrać?

Wybierając odkurzacz przemysłowy należy zwrócić uwagę na kilka istotnych kwestii.

Klasa energetyczna – mówi o ilości zużytej energii podczas pracy odkurzacza; im klasa jest wyższa tym niższe jest zużycie prądu.

Tryb pracy – wyróżniamy tryb pracy na sucho i tryb pracy na mokro; istnieją również urządzenia łączące te dwie funkcje.

Zasilanie urządzenia – może być elektryczne bądź akumulatorowe.

Moc odkurzacza – moc odkurzacza przekłada się na jego skuteczność w radzeniu sobie z zanieczyszczeniami.

Wielkość zbiornika – najczęściej waha się ona od 10 do 50 litrów.

Wybór odkurzacza przemysłowego powinien być uzależniony od jego przeznaczenia. Przed wyborem należy dokładnie prześledzić ilość i rodzaj śmieci, z jakimi będzie musiał sobie poradzić.

Co można odkurzyć odkurzaczem przemysłowym?

Odkurzacze przemysłowe są zaprojektowane do skutecznego usuwania różnorodnych zanieczyszczeń z dużych powierzchni przemysłowych. Poniżej przedstawiam kilka przykładów tego, co można odkurzać za pomocą odkurzaczy przemysłowych:

 1. Pyły i zanieczyszczenia stałe: Odkurzacze przemysłowe mogą efektywnie usuwać pyły, kurz, drewniany trociny, metalowe opiłki i inne stałe zanieczyszczenia powstające w procesach produkcyjnych.
 2. Ciecze: Niektóre modele odkurzaczy przemysłowych posiadają funkcję odkurzania cieczy. Mogą być używane do usuwania wody, olejów, substancji chemicznych i innych cieczy z podłóg czy powierzchni.
 3. Odpadki przemysłowe: Odkurzacze przemysłowe mogą efektywnie zbierać i usuwać odpadki przemysłowe, takie jak resztki produkcji, opakowania, plastik, czy inne materiały.
 4. Substancje niebezpieczne: W przypadku, gdy istnieje konieczność usuwania substancji niebezpiecznych, specjalne odkurzacze przemysłowe wyposażone w filtry HEPA lub inne zaawansowane systemy filtracyjne mogą być używane do oczyszczania powietrza z toksycznych cząstek.
 5. Odpady organiczne: W niektórych branżach, takich jak spożywcza czy rolnicza, odkurzacze przemysłowe mogą być używane do zbierania odpadów organicznych, takich jak pozostałości po produkcji czy odpady spożywcze.

Warto zauważyć, że różne modele odkurzaczy przemysłowych mogą mieć różne specjalizacje i być dostosowane do konkretnych rodzajów zanieczyszczeń. Przed użyciem należy sprawdzić specyfikacje danego modelu oraz dostosować go do konkretnych potrzeb i wymagań danego środowiska przemysłowego.