Darmowa dostawa
od 599 zł ?Nie dotyczy wysyłek paletowych i dłużycowych
30 dni na zwrot ?Szybkie zwroty, bez podawania przyczyny
Program lojalnościowy ?Za każde wydane 1000 zł, klient otrzymuje rabat o wartości 20 zł do wykorzystania na kolejne zakupy o wartości min. 100 zł. Rabat przyznawany jest wyłącznie za zakup towarów nieprzecenionych.
Oryginalne narzędzia ?W ofercie wszystkie najpopularniejsze marki narzędziowe

Nożyce do cięcia drutu, kabli, prętów

Produkty 1-18 z 88

Strona

Produkty 1-18 z 88

Strona

Odpowiednie nożyce do prętów pozwalają na przecięcie pręta, którego średnica dochodzi nawet do dwóch centymetrów. Dzięki specjalistycznej konstrukcji nie zajmie to ani dużo czasu, ani nie będzie wymagało użycia dużej siły. Zobacz, jakie nożyce do drutu znajdziesz w ofercie sklepu Emast.pl i wybierz model, który najlepiej sprawdzi się w Twojej pracy. Oferujemy również nożyce do kabli niezbędne w pracy elektryka.


Nożyce do cięcia prętów – jak działają?


Nożyce do prętów i drutów działają na zasadzie mechanizmu przekładni dźwigniowej. Dzięki temu, że występują w nich dwa niezależne przeguby, siła działająca na pręt jest zwielokrotniona w stosunku do siły, jaką wkładasz w nacisk rękojeści.


Nożyce do drutu – zastosowanie


Nożyce do cięcia drutu znajdują swoje zastosowanie w wielu gałęziach przemysłu, w budownictwie czy w różnego rodzaju warsztatach. Na placu budowy nożyce do prętów zbrojeniowych pełnią niezastąpioną funkcję podczas usuwania nadmiaru drutu zbrojeniowego. W przemyśle bardzo często wykorzystuje się do przecinania prętów gwintowanych. Należy jednak pamiętać o tym, że nożyce do cięcia drutu nie zastąpią w pełni piłek czy szlifierek, ponieważ podczas obcinania zniekształcają końcówki pręta.


Jak wybrać nożyce do prętów?


Nożyce do drutu najlepiej wybrać w taki sposób, aby jak najskuteczniej dopasowały się do wymagań pracy. Tylko wtedy zagwarantują pełną wygodę i efektywność, a także ergonomię pracy.

  • Twardość ostrzy – im wytrzymalsze ostrza, tym twardsze materiały będą w stanie przeciąć. Dlatego w tym kontekście warto pomyśleć o jak naj najtwardszej, powlekanej minerałami stali.

  • Długość rękojeści – im są dłuższe, tym mniejszą siłę musisz włożyć w przecięcie pręta. Dlatego warto pomyśleć o wygodzie i oszczędności sił, stawiając na nożyce z długą rękojeścią.

  • Ustawienie szczęk – proste szczęki pozwolą na przecinanie przede wszystkim prostych drutów, jednak są również inne warianty. Szczęki hakowe ułatwią przecinanie siatek lub mat zbrojarskich.


Do przecinania wyjątkowo twardych prętów przyda się obcinak hydrauliczny, który jeszcze bardziej redukuje wielkość siły, jaką należy przyłożyć do rękojeści.


Nożyce do kabli


Specjalistycznych nożyc potrzebują również elektrycy. Nożyce do cięcia kabli umożliwiają zarówno przecinanie przewodów elektrycznych bez ich deformacji, jak również nacinanie i zdejmowanie izolacji kabla. Obcinaczki do kabli wyposażone są w gumową rękojeść izolującą prąd, co w ogromnym stopniu podnosi bezpieczeństwo pracy w przypadku niewyłączenia sieci elektrycznej.