Klucze udarowe elektryczne i akumulatorowe

Produkty 1-18 z 318

Strona

Produkty 1-18 z 318

Strona

Klucz udarowy to elektronarzędzie, które przydaje się przede wszystkim w warsztatach samochodowych podczas wymiany kół. Jednak jego użycie może być konieczne przy pracy z różnymi maszynami lub konstrukcjami, a także w czasie ich serwisowania. Zapoznaj się z bogatą ofertą kluczy udarowych w sklepie Emast.pl i wybierz taki, dzięki któremu dokręcanie oraz odkręcanie nie tylko zapieczonych śrub będzie łatwiejsze, szybsze i wygodniejsze.

Do czego przydaje się klucz udarowy?

Klucze udarowe są wykorzystywane przede wszystkim do odkręcania zapieczonych śrub, których nie sposób odkręcić zwykłym kluczem z użyciem siły rąk. Inne sposoby, w których pomagają prawa fizyki – na przykład skakanie po kluczu lub używanie przedłużki – nie zawsze muszą przynieść efekt. Nawet jeśli uda się odkręcić śrubę, pojawiają się pewne zagrożenia, które mogą spowodować kontuzje operatora lub uszkodzenie maszyny, od której próbujesz coś odkręcić. Wystarczy wspomnieć o takich sytuacjach, jak:

  • złamanie klucza,
  • zerwanie śruby w wyniku dużych obciążeń bocznych,
  • ześlizgnięcie się klucza i uszkodzenie np. felgi samochodowej.

Klucz udarowy do kół – pozycja obowiązkowa

W pojazdach często mamy do czynienia z zapieczeniem się śrub, którymi koła mocowane są do piast. Odkręcenie kilkunastu śrub w takich warunkach trwałoby bardzo długo, przez co usługi mogłoby stać si mniej opłacalne. Natomiast odkręcanie śrub z użyciem klucza udarowego to zaledwie kilka sekund pracy, w dodatku bezpiecznej, ponieważ nie wstępują w jej trakcie dodatkowe obciążenia boczne.

Klucz udarowy elektryczny

Klucze udarowe zasilane energią sieciową o napięciu 230 V to najprostsze w obsłudze urządzenia tego rodzaju. Klucze udarowe elektryczne o dużej mocy w zasadzie od razu łapią śrubę i odkręcają zapieczony element mocujący w mgnieniu oka. Ich zaletą są niska cena oraz nieustanna gotowość do pracy, bez ryzyka, że sięgniesz po klucz z rozładowanym akumulatorem.

Klucz udarowy akumulatorowy

Jest to najwygodniejszy typ kluczy udarowych. Praca na akumulatorze pozwala na nieograniczoną mobilność – nie jesteś uzależniony od długości kabla czy dostępu do gniazdka elektrycznego. Naładowane akumulatory litowo-jonowe gwarantują długą żywotność i są gotowe do pracy nawet po kilkumiesięcznym nieużywaniu narzędzia (pod warunkiem, że pozostawisz je naładowane). Każdy dostępny w naszym sklepie akumulatorowy klucz udarowy posiada wysoki moment obrotowy, który gwarantuje natychmiastowe złapanie śruby. Zaletą tego typu urządzeń jest również niski poziom hałasu podczas pracy.

Klucz udarowy pneumatyczny

Tego rodzaju klucze udarowe wymagają podłączenia do silnych kompresorów pneumatycznych. Dlatego rzadziej wybierane są jako wyposażenie garażu, a częściej przez właścicieli różnych warsztatów serwisowych, gdzie w ogólnym rozrachunku stanowią najtańsze rozwiązanie spośród wszystkich rodzajów kluczy pneumatycznych.

Dlaczego warto postawić na klucze pneumatyczne od Emast.pl?

  • Oferujemy klucze pochodzące od najbardziej cenionych producentów, takich jak m.in. Makita, Milwaukee, Bosh, Ryobi czy Yato.
  • Oferujemy klucze z funkcją regulowania siły udaru, dzięki czemu można bezpiecznie również dokręcać śruby, bez obaw o zerwanie gwintu.
  • Nasze klucze udarowe posiadają funkcję zmiany kierunku obrotów, dzięki czemu można nimi zarówno odkręcać, jak i dokręcać śruby.

W naszej ofercie znajdują się również klucze udarowe kątowe, dzięki którym możliwa jest praca w ciasnych, trudno dostępnych zakamarkach maszyn.