Darmowa dostawa
od 599 zł ?Nie dotyczy wysyłek paletowych i dłużycowych
30 dni na zwrot ?Szybkie zwroty, bez podawania przyczyny
Program lojalnościowy ?Za każde wydane 1000 zł, klient otrzymuje rabat o wartości 20 zł do wykorzystania na kolejne zakupy o wartości min. 100 zł. Rabat przyznawany jest wyłącznie za zakup towarów nieprzecenionych.
Oryginalne narzędzia ?W ofercie wszystkie najpopularniejsze marki narzędziowe

Narzędzia dla elektryka


Co powinien zawierać każdy zestaw narzędzi dla elektryka? Zaczynasz swoją przygodę z pracą w tym zawodzie i zastanawiasz się, w jakie narzędzia do elektryki musisz się zaopatrzyć, by podczas pracy nie spotkała Cię niespodzianka w postaci braku odpowiednich przyrządów? Dowiedz się, jakie narzędzia dla elektryka powinny znaleźć się w Twojej torbie, aby Twoja praca była skuteczna i bezpieczna.Narzędzia izolowane dla elektryków

Profesjonalne narzędzia dla elektryków muszą być poręczne i wygodne, ale ich najważniejszą cechą jest zaizolowanie. Elektrycy niekiedy muszą pracować na instalacji znajdującej się pod napięciem, a wtedy najmniejszy błąd lub wypadek, np. ześlizgnięcie się ręki z uchwytu narzędzia może spowodować duże niebezpieczeństwo. Dlatego w sklepie Emast dostępne są narzędzia do elektryki z solidną warstwą izolującą, która chroni elektryków przed porażeniem prądem.

Jakie narzędzia dla elektryka są niezbędne?

Zestaw narzędzi elektryka powinien zawierać kilka podstawowych przyrządów, bez których nie będzie możliwe wykonanie nawet najprostszych prac.

  • Ściągacze do izolacji – to podstawowe narzędzia elektryka, bez których nie będzie możliwe nawet nacięcię i zdjęcie zdjęcie otuliny kabla.
  • Szczypce – skrzynka z narzędziami dla elektryka nie będzie kompletna bez szczypiec, oczywiście odpowiednio izolowanych. Posłużą m.in.: do przecinania przewodów i kabli czy zaciskania końcówek. Aby zapewnić sobie dojście do trudno dostępnych miejsc, zaopatrz się w szczypce proste, boczne, nastawne, wydłużone i wygięte.
  • Wkrętaki – narzędzia ręczne dla elektryka uzupełnią wkrętaki. Są niezbędne do pracy przy wielu elementach sieci elektrycznej. Powinny być ergonomiczne i zaizolowane.

Walizka z narzędziami dla elektryka powinna zawierać też zapas taśmy izolacyjnej.

Elektronarzędzia dla elektryka

Torba z narzędziami dla elektryka nie będzie kompletna, jeśli nie znajdą się w niej elektronarzędzia, bez których nie będzie możliwe zbudowanie instalacji.

  • Młotowiertarka z udarem – konieczna do przygotowania otworów na puszki instalacyjne czy przepusty kablowe. Należy wyposażyć ją w odpowiedni osprzęt, tj. dłuta, wiertła i otwornice.
  • Wkrętarka lub wiertarko-wkrętarka – jeśli będziesz korzystał z niej regularnie, najlepiej sięgnąć po model akumulatorowy. Pozwoli Ci nie tylko dokręcać wkręty do różnych elementów sieci, ale też wywierać otwory.

Narzędzia pomiarowe dla elektryka

Docelowym zadaniem elektryka jest zwykle zapewnienie lub przywrócenie do sieci właściwego napięcia. Stąd też komplet narzędzi dla elektryka musi zawierać specjalistyczne narzędzia pomiarowe.

  • Multimetr cyfrowy – możesz postawić na zaawansowane modele, które mają zdolność mierzenia napięcia, rezystancji, ciągłości obwodu czy nawet temperatury.
  • Detektor cyfrowy – pozwoli Ci wykryć urządzenia lub osprzęt sieci elektrycznej pod tynkiem, dzięki czemu będziesz mógł skuć tynk w odpowiednim miejscu.