Darmowa dostawa
od 599 zł ?Nie dotyczy wysyłek paletowych i dłużycowych
30 dni na zwrot ?Szybkie zwroty, bez podawania przyczyny
Program lojalnościowy ?Za każde wydane 1000 zł, klient otrzymuje rabat o wartości 20 zł do wykorzystania na kolejne zakupy o wartości min. 100 zł. Rabat przyznawany jest wyłącznie za zakup towarów nieprzecenionych.
Oryginalne narzędzia ?W ofercie wszystkie najpopularniejsze marki narzędziowe

Imadła stolarskie / stołowe

Produkty 18

  1. IRWIN IMADŁO STOŁOWE 3"/75MM TV75B
    Cena: 149,39 zł

Produkty 18

Precyzyjna obróbka elementów drewnianych wymaga ich ustabilizowania w stałej pozycji, do czego niezbędne jest imadło. Jednakże, biorąc pod uwagę delikatność drewna, nie można w tym celu wykorzystywać twardych imadeł ślusarskich, które mogłyby uszkodzić elementy wykonane z drewna. Dlatego w ofercie sklepu z narzędziami i elektronarzędziami Emast.pl dostępne są imadła stolarskie, stworzone specjalnie z myślą o obróbce drewna. Zapoznaj się z naszym asortymentem i wybierz imadło stołowe, którego nie może zabraknąć w żadnym zakładzie stolarskim.


Imadło stolarskie – czym się różni od ślusarskiego?

W zakładach stolarskich, gdzie pracuje się na drewnianych detalach, nie sprawdzą się imadła ślusarskie, które przeznaczone są do utrzymywania elementów wykonanych z metalu. W przeciwieństwie do nich imadła stolarskie wyposażone są w szczęki znacznie bardziej miękkie, wykończone w sposób bezpieczny dla drewna, wyraźnie bardziej delikatnego niż metal. Umieszczenie drewnianych detali w szczękach ślusarskiego imadła niosłoby bardzo wysokie ryzyko uszkodzenia tych elementów.


Imadła stołowe – stałe czy obrotowe?

W naszej ofercie dostępne są imadła stolarskie stałe i obrotowe. Czym różnią się od siebie obydwa rodzaje tych narzędzi?

  • Imadła stolarskie stałe są proste w konstrukcji. Często posiadają małe kowadełka, na których można umieszczać detale celem ich obróbki. Utrzymują stałą pozycję, zatem aby zmienić pozycję elementu w imadle, należy odkręcić je i umieścić w nim ponownie w innej pozycji.
  • Imadła stolarskie obrotowe posiadają obrotowy mechanizm, dzięki któremu można zmieniać pozycję detalu, który wymaga obróbki z różnych stron. Dzięki temu rozwiązaniu można z łatwością zmienić pozycję detalu bez rozsuwania szczęk imadła. Obrót odbywa się z pewnym oporem, który zapobiega niekontrolowanemu obracaniu się imadła w czasie obróbki elementu.

Obydwa rodzaje imadeł stołowych znajdziesz w ofercie sklepu Emast, dzięki czemu wyposażysz swój warsztat stolarski w narzędzia, które zapewnią stabilną pozycję obrabianym elementom drewnianym, nie narażając ich na uszkodzenia w wyniku zaciśnięcia nieodpowiednich dla drewna szczęk.


Imadła stolarskie z oferty Emast.pl

W przypadku wszystkich narzędzi i elektronarzędzi stawiamy na jakość, trwałość i wydajność. Podobnie jest z imadłami stołowymi – w naszej ofercie znajdziesz imadła takich producentów, jak AwTools, Vorel czy Irwin. Wykonane są z solidnego żeliwa, które daje gwarancję trwałości i znajdują szerokie zastosowanie w stolarce i innych rzemiosłach.