Frezarki do drewna

Produkty 1-18 z 70

Strona
  1. MONTOLIT FREZARKA ELEKTRYCZNA TOPROFILE
    MONTOLIT FREZARKA ELEKTRYCZNA TOPROFILE
    Cena promocyjna Cena: 2 488,17 zł Regular Price 2 574,73 zł

Produkty 1-18 z 70

Strona

Każdy stolarz, majsterkowicz lub wytwórca rękodzieła prędzej czy później będzie musiał odłożyć dłuta i inne ręczne narzędzia i sięgnąć po zaawansowane elektronarzędzia, takie jak frezarki do drewna, które służą do tego, by drewniany elementom nadawać pożądane kształty. Oferta sklepu Emast obfituje we frezarki do drewna pochodzące od cenionych producentów elektronarzędzi, którzy cieszą się wysokimi ocenami swoich użytkowników. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą frezarek do drewna.


Frezarka do drewna – zastosowanie

Frezowanie to rodzaj obróbki drewna skrawaniem, czyli poprzez usuwanie nadmiaru materiału. Frezarka do drewna znajduje swoje zastosowanie w stolarce użytkowej oraz artystycznej. Za pomocą tego narzędzia możesz nadawać drewnianym elementom złożone kształty, wykonywać otwory, rowki, zaokrąglać krawędzie i nadawać zróżnicowane wzory. Frezarki do drewna są nieodłącznym elementem meblarstwa czy rękodzieła. Praktycznie każda drewniana ozdoba, którą znajdziesz w domu, przeszła etap frezowania.


Jak działa frezarka do drewna?

Kluczowym elementem frezarki jest frez, czyli wymienna część, która mocowana jest do głowicy narzędzia. Różne rodzaje frezów przeznaczone są do obróbki płaszczyzn, płaszczyzn z obrzeżem czy rowków. Poruszający się ruchem obrotowym frez zdejmuje z elementu nadmiar materiału, nadając mu w ten sposób pożądany kształt.


Rodzaje frezarek do drewna

Frezarki do drewna różnią się od siebie nie tylko parametrami, tj. na przykład mocą, ale też liczbą wrzecion i ich usytuowaniem. Pod kątem liczby wrzecion możemy wyróżnić frezarki do drewna jednowrzecionowe lub wielowrzecionowe. Natomiast pod kątem usytuowania – frezarki do drewna dolnowrzecionowe i górnowrzecionowe.

  • Frezarka do drewna dolnowrzecionowa – jest to frezarka stołowa do drewna, w której wrzeciono znajduje się pod stołem. Wykorzystuje się je najczęściej przy frezowaniu profilowym.

  • Frezarka do drewna górnowrzecionowa – wrzeciono usytuowane jest nad stołem, co sprawia, że ten rodzaj frezarek jest bezpieczniejszy w pracy niż frezarka dolnowrzecionowa do drewna. Wykorzystuje się je do wykonywania frezów zewnętrznych i wewnętrznych.


Frezarka do drewna stołowa – co znajdziesz w ofercie Emast.pl?

Nasza oferta obejmuje frezarki do drewna pochodzące od sprawdzonych marek, takich jak Milwaukee, Bosch, DeWalt, Yato czy Hikoki. Nasza oferta kierowana jest do szerokiego grona odbiorców, niezależnie od tego, czy potrzebna Ci mała frezarka do drewna, przeznaczona do majsterkowiczowskich prac, czy też szukasz narzędzia do użytku profesjonalnego.