Darmowa dostawa
od 599 zł ?Nie dotyczy wysyłek paletowych i dłużycowych
30 dni na zwrot ?Szybkie zwroty, bez podawania przyczyny
Program lojalnościowy ?Za każde wydane 1000 zł, klient otrzymuje rabat o wartości 20 zł do wykorzystania na kolejne zakupy o wartości min. 100 zł. Rabat przyznawany jest wyłącznie za zakup towarów nieprzecenionych.
Oryginalne narzędzia ?W ofercie wszystkie najpopularniejsze marki narzędziowe

Kompostowniki ogrodowe

Produkty 15

Produkty 15

Kompost to naturalny i zdrowy nawóz dla roślin w Twoim ogrodzie. Od teraz możesz czerpać go samodzielnie z odpadów, które produkujesz podczas pracy w ogrodzie lub na działce. W ofercie sklepu Emast.pl znajdziesz kompostowniki ogrodowe w różnych rozmiarach.

Kompostownik ogrodowy z tworzywa sztucznego – poznaj jego zalety

Kompostowniki plastikowe zyskują coraz większą popularność. Dzieje się tak, ponieważ sprzyjają biologicznym procesom, jakie zachodzą podczas przemiany bioodpadów w nawóz. Ponadto charakteryzują się estetycznym wyglądem i pomagają w utrzymaniu czystości w ogrodzie.

Kompostownik plastikowy – odpowiednia wilgotność kompostu

Kompostownik plastikowy przyjmuje kształt zamkniętej bryły ze zintegrowaną pokrywą. Dzięki takiej konstrukcji przez cały czas przemiany odpadów biologicznych w kompost wewnątrz kompostownika panuje odpowiednio wysoki poziom wilgotności.


Gwarancja odpowiedniego natlenienia

Oprócz tego na każdej ścianie bryły znajdują się otwory napowietrzające. Dzięki temu powstający kompost ma nieustanny dostęp do tlenu. W przeciwnym razie zamiast przemiany organicznej dochodziłoby do gnicia i pleśnienia.

Wysoka temperatura to konieczność

Aby Twój kompostownik na działce spełniał w stu procentach swoje funkcje, wewnątrz musi panować odpowiednio wysoka temperatura. Kompostownik plastikowy dość szybko się nagrzewa od słońca, zapewniając tym samym dobre warunki do przemiany biologicznej. W tym kontekście sprawdza się znacznie lepiej niż zbudowany własnoręcznie kompostownik drewniany.

Zadbaj o porządek na działce

Kompostownikiem może być po prostu usypywana sterta odpadów biologicznych, jednak taka forma sprzyja bardzo szybkiemu pojawieniu się bałaganu. Trudno utrzymać odpady w jednym miejscu, a dzikie zwierzęta nie napotykają żadnej przeszkody, by poszukać w nich pożywienia. Plastikowy kompostownik pozwoli Ci utrzymać odpady w jednym miejscu i pomoże w utrzymaniu na działce porządku.

Rozmiary kompostownika

W zależności od tego, jak dużo nawozu potrzebujesz, w naszej ofercie znajdziesz różne rozmiary kompostowników plastikowych.

  • Mały kompostownik o pojemności 340-400 litrów to dobre rozwiązanie dla każdego, kto ma na swojej działce choćby kilka grządek z truskawkami lub owocowe krzewy.
  • Kompostownik duży o pojemności sięgającej nawet 1600 litrów spełni oczekiwania osób, które swoją działkę przeznaczają przede wszystkim pod uprawy.

Kompostownik – cena

W zależności od wielkości cena kompostowników w naszym sklepie waha się pomiędzy 120 a 460 złotych.