Kątowniki stolarskie

Produkty 16

Produkty 16

Żadne prace stolarskie, szczególnie związane z wytwarzaniem drewnianych elementów i montażem nie są możliwe do wykonania bez precyzyjnych przyrządów pomiarowych. Jednym z takich przyrządów jest kątownik stolarski, dzięki któremu z dużą precyzją wyznaczysz kąty i długości, a następnie wykonasz dokładnie zleconą Ci pracę. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą kątowników stolarskich w sklepie Emast.pl, które znajdą zastosowanie w każdym warsztacie stolarskim, niezależnie od stopnia zaawansowania prac, jakie się w nim wykonuje.


Profesjonalny kątownik stolarski – do czego służy?

W stolarstwie kątowniki służą głównie do wyznaczania kątów prostych i kątów 45 stopni, czasami również środka koła. Bez kątownika nie uda się precyzyjnie wykonać nawet prostych konstrukcji drewnianych. Kątowniki stolarskie przyjmują kształt dwóch ramion połączonych ze sobą w taki sposób, że pomiędzy nimi występuje kąt prosty. Kątownik stolarski precyzyjny będzie zawierał skalę po obu stronach ramienia, dzięki czemu praca będzie znacznie łatwiejsza i bardziej komfortowa – bez problemu nie tylko wyznaczysz z jego pomoc kąty, ale też wypoziomujesz powierzchnię pionową i poziomą czy wytrasujesz różne materiały.


Dlaczego warto sięgać po kątowniki stolarskie z oferty sklepu Emast.pl?

Wszystkie narzędzia i przyrządy pomiarowe, które dostępne są w naszej ofercie, pochodzą od producentów, którzy w tej branży uchodzą za rzetelnych i solidnych, oferując wyłącznie trwałe, jakościowe, precyzyjne i wydajne narzędzia lub akcesoria pomocnicze dla majsterkowiczów i fachowców technicznych.

Dbamy o to, żeby w naszej ofercie dostępne były narzędzia o możliwie jak najbardziej zróżnicowanej specyfikacji – dzięki temu możesz uzupełnić swój warsztat w dokładnie takie kątowniki stolarskie, jakich potrzebujesz do pracy.

  • Długość ramion – w ofercie sklepu Emast.pl znajdziesz kątowniki stolarskie o różnej długości ramion. Wybierając dłuższe kątowniki o większym zakresie pomiaru, możesz dokonywać pomiarów przed realizacją bardziej okazałych projektów.

  • Materiały – w sklepie Emast znajdziesz wyłącznie takie kątowniki stolarskie, które wykonane zostały z materiałów gwarantujących wytrzymałość i długą żywotność narzędzi. Oferujemy między innymi kątowniki wykonane ze stali lub ciśnieniowego odlewu aluminiowego. Dodatkowo wybrane modele powlekane są lakierowaną powłoką, dzięki czemu są odporne na postępowanie korozji i mniej podatne na uszkodzenia mechaniczne.

W większości przypadków na kątownikach znajduje się centymetrowa podziałka.