Darmowa dostawa
od 599 zł ?Nie dotyczy wysyłek paletowych i dłużycowych
30 dni na zwrot ?Szybkie zwroty, bez podawania przyczyny
Program lojalnościowy ?Za każde wydane 1000 zł, klient otrzymuje rabat o wartości 20 zł do wykorzystania na kolejne zakupy o wartości min. 100 zł. Rabat przyznawany jest wyłącznie za zakup towarów nieprzecenionych.
Oryginalne narzędzia ?W ofercie wszystkie najpopularniejsze marki narzędziowe

Narzędzia dla mechanika


Wyposażenie warsztatów samochodowych musi umożliwić wykonanie wszystkich napraw, z jakimi klienci zgłaszają się do mechanika. Dowiedz się, jakie narzędzia do warsztatu samochodowego musisz kupić, by móc skutecznie wykonać swoją pracę i usunąć każdą usterkę pojazdu.Zestaw kluczy dla mechanika

Klucze to podstawowe narzędzia mechanika samochodowego. W swojej pracy wykorzystasz je przede wszystkim do wykręcania i montażu poszczególnych części różnych podzespołów w pojeździe mechanicznym. Zestaw kluczy mechanika powinien obejmować:

  • klucze płaskie – są to podstawowe narzędzia dla mechanika samochodowego, ale też w wielu innych warsztatach;
  • klucze nasadowe – nasadowe klucze dla mechanika niezbędne są na przykład podczas wymiany koła;
  • klucze imbusowe – niezbędne przy pracy z wieloma częściami motoryzacyjnymi;
  • klucze do filtra oleju – specjalistyczne klucze dla mechanika samochodowego przeznaczone do filtra olejów pomagają odkręcić często zapieczone śruby mocujące filtry;
  • klucze udarowe pneumatyczne – to podstawowe wyposażenie każdego warsztatu wulkanizacyjnego, dzięki nim odkręcenie i prykręczenie kół zajmuje zaledwie kilka minut.

Śrubokręty – obowiązkowe wyposażenie warsztatu samochodowego

W warsztacie samochodowym muszą znaleźć się też śrubokręty i wkrętaki. Koniecznie wyposaż swój warsztat w śrubokręty o różnych rozmiarach lub z wymiennymi bitami. Jako że śrubokrętów często będziesz używać w przy pracy z układem elektrycznym, najlepiej jest wyposażyć się w narzędzia zaizolowane, chroniące przed porażeniem prądem. Komfort pracy na pewno poprawią śrubokręty z namagnetyzowanymi grotami oraz antypoślizgowymi uchwytami.

Pozostałe ręczne narzędzia mechanika samochodowego

W warsztacie samochodowym niezbędne okażą się oczywiście pozostałe narzędzia ręczne, których używa się także przy innych pracach. Wyposażając swój warsztat nie zapomnij o młotkach, szczypcach, ściągaczach do sprężyn, tarcz i łożysk oraz kombinerkach.

Specjalistyczne narzędzia do warsztatu samochodowego

Warsztat motoryzacyjnym muszą również znaleźć się specjalistyczne narzędzia samochodowe, bez których nie będą możliwe diagnostyka lub prace naprawcze

  • Kompresor – niezbędny do zasilania wszystkich narzędzi o napędzie pneumatycznym, głównie kluczy udarowych.
  • Sprzęt diagnostyczny – w tym kontekście warto wspomnieć choćby o testerach akumulatorów, ciśnieniomierzach, sprzęcie do diagnostyki hamulców i zawieszenia czy urządzeniach do analizowania spalin.
  • Podnośniki – w różnych sytuacjach i do różnych pojazdów przydadzą się podnośniki hydrauliczne, dźwigi tłokowe czy podnośniki typu żaba.
  • Spawarka Migomat – niezbędna przy pracach blacharskich oraz spawalniczych w układzie wydechowym.