Darmowa dostawa
od 599 zł ?Nie dotyczy wysyłek paletowych i dłużycowych
30 dni na zwrot ?Szybkie zwroty, bez podawania przyczyny
Program lojalnościowy ?Za każde wydane 1000 zł, klient otrzymuje rabat o wartości 20 zł do wykorzystania na kolejne zakupy o wartości min. 100 zł. Rabat przyznawany jest wyłącznie za zakup towarów nieprzecenionych.
Oryginalne narzędzia ?W ofercie wszystkie najpopularniejsze marki narzędziowe

Klucze imbusowe

Produkty 1-18 z 517

Strona

Produkty 1-18 z 517

Strona

Klucze imbusowe muszą znaleźć się pod ręką nie tylko warsztatach, ale również w każdej domowej skrzynce z narzędziami. Śruby imbusowe są stosowane bardzo powszechnie w sprzęcie domowym, w osprzęcie rowerowym czy wreszcie w meblach do samodzielnego montażu. Dlatego zestaw kluczy imbusowych o różnych rozmiarach może okazać się niezbędny pod ręką w każdej chwili, kiedy przyjdzie Ci coś zmontować lub naprawić. Zapoznaj się z nasza ofertą i wyposaż swój warsztat w niezbędne klucze imbusowe.

Klucz imbusowy – czym się charakteryzuje

Klucze imbusowe mają przekrój sześciokąta foremnego. Stosuje się je do śrub, które na łbie posiadają otwór o tym samym kształcie. Idealne dopasowanie rozmiaru klucza pozwala na bardzo wygodne dokręcenie śruby. Najczęściej znajdują swoje zastosowanie w niewielkich elementach, w których bardzo istotna jest precyzja montażu. Zapewne często korzystasz z nich podczas montażu mebli, choć śruby imbusowe występują w wielu innych elementach.

Imbusy zawsze pod ręką

Najchętniej kupowane są imbusy w zestawach. Komplet kluczy imbusowych zwykle znajduje się w plastikowym etui, na breloku lub w formie multitoola. Dlatego możesz mieć je zawsze przy sobie – w domu, w garażu lub piwnicy, w schowku samochodowym lub saszetce rowerowej. Popularne są również zestawy imbusowych końcówek do śrubokrętów z wymiennymi bitami lub kluczy nasadowych.

Rodzaje kluczy imbusowych dostępnych na Emast.pl

W naszej ofercie znajdziesz klucze imbusowe oraz nasady pasujące do różnych rodzajów narzędzi.

  • Klucze imbusowe fajkowe – inaczej nazywane również imbusami typu “L”, ponieważ swoim kształtem przypominają właśnie tę literę. Sprawdzają się przy dokręcaniu śrub, które nie wymagają dużego momentu obrotowego.

  • Imbusy z kulką – w takich kluczach jeden koniec zakończony jest kulką, która umożliwia dokręcanie śruby pod kątem. Przydatne w trudno dostępnych miejscach, w których utrudnione jest manewrowanie narzędziem.

  • Imbusy z rączką – posiadają uchwyt, zwykle wykonany z wytrzymałego tworzywa sztucznego. Przydają się przy odkręcaniu śrub zapieczonych lub zardzewiałych.

  • Klucze imbusowe nasadowe – końcówki, czyli piny imbusowe, które można zastosować w kluczach nasadowych lub śrubokrętach z wymiennymi końcówkami.

  • Klucze imbusowe udarowe – końcówki przystosowane do zamontowania ich w kluczu udarowym. Stanowią bardzo wszechstronne uzupełnienie klucza udarowego.