Miary / taśmy zwijane

Produkty 1-18 z 249

Strona

Produkty 1-18 z 249

Strona

W zasadzie wszystkie prace stolarskie rozpoczynają się od dokonania precyzyjnych pomiarów, bez których nie sposób jest osiągnąć zamierzonych efektów obróbki i montażu drewnianych elementów. Dlatego każdy stolarz – niezależnie od tego czy zajmuje się obróbką drewna zawodowo, czy też oddaje się swojemu hobby majsterkowicza – powinien posiadać w swoim warsztacie miary stolarskie, dzięki którym dokładnie zmierzy między innymi to, ile materiału należy ściąć lub w którym miejscu wywiercić otwory. Absolutna podstawa każdego, nawet zupełnie amatorskiego domowego warsztatu, to miara zwijana i miara składana drewniana. Szeroki asortyment tych przyrządów znajdziesz w ofercie sklepu z narzędziami Emast.pl.


Taśma zwijana czy miara składana – co wybrać?

Tak naprawdę w warsztacie niezbędne okażą się obydwa rodzaje miar stolarskich i warsztatowych. Każda z nich okaże się przydatna w nieco innej sytuacji.

  • Miary zwijane – warto zawsze mieć je pod ręką, dzięki solidnym klamrom możesz przypiąć je do paska spodni lub do kieszeni i skorzystać z nich zawsze wtedy, kiedy zachodzi konieczność dokonania pomiaru. Najczęściej stosuje się przy dłuższych pomiarach, np. podczas mierzenia wymiarów mebli lub innych elementów. Przydadzą się też przy remontach – miara zwijana 10 m lub miara zwijana 5 m pozwolą dokonywać pomiarów w pomieszczeniach. W warsztacie bardzo uniwersalnym rozwiązaniem będzie miara zwijana 3 m.

  • Miary składane – są kojarzone bardzo często właśnie z pracami stolarskimi. Przeznaczone są do dokonywania krótszych pomiarów, np. podczas prac z drewnianymi elementami na stole roboczym. Mogą mieć różne długości, choć najczęściej spotyka się miary składane o długości 1 m lub 2 m.


Postaw na jakość miar stolarskich ze sklepu Emast.pl

Precyzyjny pomiar to podstawa sukcesu, dlatego w naszej ofercie znajdziesz miary, które dzięki swojej wysokiej jakości oraz dokładności pomiaru są w stanie zagwarantować sukces.

Dostępne u nas taśmy zwijane charakteryzują się ergonomicznymi i w wielu przypadkach antypoślizgowymi obudowami, które są wygodne w czasie użytkowania. Mechanizmy zwijania miary są solidne i nie zacinają się w czasie rozwijania lub zwijania taśmy.

Z kolei każda miary stolarskie składane wykonane jest z wytrzymałego bukowego drewna, a w dodatku pokryte laminującą powłoką, która gwarantuje odporność na wilgoć oraz ścieranie materiału i nadruku ze skalą. Właśnie dlatego dostępne u nas miary to narzędzia, które zdadzą egzamin nawet przy intensywnym użytkowaniu i posłużą przez długi czas pracy w trudnych warsztatowych warunkach.