Darmowa dostawa
od 599 zł ?Nie dotyczy wysyłek paletowych i dłużycowych
30 dni na zwrot ?Szybkie zwroty, bez podawania przyczyny
Program lojalnościowy ?Za każde wydane 1000 zł, klient otrzymuje rabat o wartości 20 zł do wykorzystania na kolejne zakupy o wartości min. 100 zł. Rabat przyznawany jest wyłącznie za zakup towarów nieprzecenionych.
Oryginalne narzędzia ?W ofercie wszystkie najpopularniejsze marki narzędziowe

Młotki stolarskie / ciesielskie

Produkty 1-18 z 22

Strona
  1. JUCO MŁOTEK CIESIELSKI NA RURCE 600g Z MAGNESEM M9055
    Cena promocyjna Cena: 37,88 zł Regular Price 46,73 zł
    Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 36.16 zł
  2. STANLEY MŁOTEK CIESIELSKI STEELMASTER 1-51-037
    Cena promocyjna Cena: 59,26 zł Regular Price 61,84 zł
    Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 59.26 zł

Produkty 1-18 z 22

Strona

Stolarka wymaga zastosowania nie tylko specjalistycznych elektronarzędzi, ale też narzędzi ręcznych, zaprojektowanych w taki sposób, aby umożliwić wykonywanie czynności charakterystycznych dla prac stolarskich. Jednymi z nich są młotki ciesielskie, które są niezbędne do wbijania gwoździ z zachowaniem najwyższej precyzji. Zapoznaj się z naszą ofertą młotków stolarskich i wyposaż swoją stolarnię w specjalistyczne narzędzia, niezbędne dla każdego stolarza.


Czym charakteryzuje się młotek stolarski?

Młotki stolarskie wyróżniają się swoim kształtem, dla którego charakterystyczne są dwa wystające z tyłu pazury. W zależności od konkretnego rodzaju młotka mogą być one jednakowej lub różnej długości, a także wystawać pod kątem prostym lub być wygięte.

Jako że główną cechą młotków stolarskich jest precyzyjne wbijanie gwoździ, kształt główki również został do tego specjalnie dostosowany. Stąd też główka obucha jest zwykle niewielka i okrągła. Ponadto wyposażona jest we wstawkę magnesową i trzymak, które dodatkowo stabilizują gwóźdź w czasie wbijania, ułatwiając precyzyjne umieszczenie go we właściwym miejscu i w odpowiedniej pozycji.


Kształt pazurów w młotkach ciesielskich

Młotki stolarskie mogą posiadać jeden krótszy pazur prosty i jeden dłuższy zakrzywiony bądź dwa długie zakrzywione pazury. Te ostatnie nazywane są również młotkami szewskimi. Młotek stolarski z prostym pazurem często wykorzystuje się demontażu drewnianych podłóg lub boazerii. Natomiast pazury zakrzywione przeznaczone są do podważania i wyciągania gwoździ.


Młotki stolarskie – typ francuski

Młotek ciesielski typu francuskiego to jedno z najstarszych używanych powszechnie narzędzi. Charakteryzują się solidną, monolityczną konstrukcją, dzięki której można nimi skutecznie wbijać gwoździe i kołki, a także inne narzędzia, takie jak dłuta czy wbijaki. Dzięki swojej wytrzymałości na uderzenia skutecznie pomagają w nadawaniu innym elementom ostatecznego kształtu poprzez uderzenia.


Młotki stolarskie w ofercie sklepu Emast.pl

Dla naszych Klientów przygotowaliśmy ofertę młotków ciesielskich, które pochodzą od renomowanych producentów i charakteryzują się wysoką precyzją wykonania, trwałością i funkcjonalnością. Pracę ułatwiają wygodne rękojeści, które zapobiegają wyślizgiwaniu się narzędzia z ręki i amortyzują siłę uderzenia. Młotki stolarskie dostępne są w różnych rozmiarach i o różnej masie, dzięki czemu można wyposażyć się w narzędzia przeznaczone do prac o różnym stopniu intensywności.