Strugi / zdzieraki

Produkty 1-18 z 93

Strona
 1. STHOR STRUG 600W 79416
  STHOR STRUG 600W 79416
  Cena: 152,22 zł
 2. WORKSITE STRUG 750W EPW160
  WORKSITE STRUG 750W EPW160
  Cena: 184,00 zł
 3. WORKSITE STRUG 620W EPW148
  WORKSITE STRUG 620W EPW148
  Cena: 176,80 zł

Produkty 1-18 z 93

Strona

Strug jest narzędziem, bez którego w zakładzie stolarskim nie da się wykonywać niezbędnych prac. Należy do podstawowego wyposażenia zarówno amatorskich warsztatów, w których przeprowadza się obróbkę drewna, jak też w pełni profesjonalnych stolarniach. Jeśli szukasz strugów, które są niezbędne w Twojej pracy stolarza, zapraszamy do zapoznania się z ofertą sklepu Emast.pl – u nas znajdziesz zarówno strugi ręczne, jak i wydajne strugi elektryczne.


Strug – zastosowanie

Strug do drewna to narzędzie, które wykorzystuje się do obróbki drewna skrawaniem, czyli poprzez usuwanie nadmiaru materiału. Za pomocą strugów można wyrównywać płaszczyzny i krawędzie, a także wykonywać wręby i wpusty. Jednak aby strug stolarski wpisywał się w Twoje oczekiwania, warto wiedzieć, po jaki rodzaj narzędzia sięgnąć.


Jakie wyróżniamy strugi stolarskie?

Dobór odpowiedniego rodzaju strugów pozwoli wykonywać pracę z dużą precyzją i osiągać zamierzone efekty. Nasz oferta zawiera zróżnicowane rodzaje strugów, które pozwalają w pełni kompleksowo wyposażyć warsztat stolarski i wykonywać w nim cały zakres prac przy obróbce drewna skrawaniem.

W sklepie Emast znajdziesz następujące rodzaje strugów do wyrównywania powierzchni drewnianych:

 • zdzierak – nazywany również drapaczem, jego przeznaczeniem jest zgrubna obróbka drewna, dzisiaj najczęściej używany jest przy renowacji zabytkowych obiektów drewnianych;

 • równiak – zawiera proste, pojedyncze ostrze, które służy do wstępnego wyrównywania powierzchni drewna;

 • kątnik – jest to rodzaj wąskiego struga, w którym znajduje się otwarta na boki szczelina robocza, służy do pogłębiania i wyrównywania wrębów;

 • ośnik – przeznaczone są do obróbki powierzchni drewnianych na krzywiznach.


Strugi elektryczne w ofercie sklepu Emast.pl

Strugi elektryczne w zasadzie zastąpiły dzisiaj tradycyjne narzędzia. Strug ręczny okazuje się przydatny przede wszystkim w stolarce artystycznej, choć oczywiście pomaga także w osiąganiu precyzji w pozostałych pracach.

W naszej ofercie dostępne są strugi elektryczne pochodzące od sprawdzonych producentów elektronarzędzi, którzy gwarantują wysoką wydajność swoich sprzętów, a także ich trwałość i komfort pracy z ich wykorzystaniem. W naszej ofercie znajdziesz strugi elektryczne o zróżnicowanych parametrach, m.in. różnej mocy silnika oraz prędkości obrotowej wałka strugającego. Dzięki szerokiemu wyborowi bez problemu znajdziesz strug elektryczny, który będzie odpowiadał Twoim potrzebom.