Darmowa dostawa
od 599 zł ?Nie dotyczy wysyłek paletowych i dłużycowych
30 dni na zwrot ?Szybkie zwroty, bez podawania przyczyny
Program lojalnościowy ?Za każde wydane 1000 zł, klient otrzymuje rabat o wartości 20 zł do wykorzystania na kolejne zakupy o wartości min. 100 zł. Rabat przyznawany jest wyłącznie za zakup towarów nieprzecenionych.
Oryginalne narzędzia ?W ofercie wszystkie najpopularniejsze marki narzędziowe

Siekiery ciesielskie

Produkty 13

Produkty 13

Jednym z dostępnych rodzajów siekier są siekiery ciesielskie, bez których trudno wykonać niektóre prace budowlane lub stolarskie. Oferta sklepu z narzędziami Emast.pl obfituje w siekiery ciesielskie, które są gwarancją rąbania drewna z wysoką precyzją i bez konieczności wkładania w pracę dużej siły. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą siekier ciesielskich, których nie może zabraknąć przy wykonywania profesjonalnych prac stolarskich oraz robotach budowlanych z elementami drewnianymi. Wybierz odpowiednią siekierę z naszej oferty i wyposaż swój warsztat w niezawodne narzędzia.


Czym jest siekiera ciesielska?

Jak już wspomnieliśmy, siekiery ciesielskie przeznaczone są do prac stolarskich i budowlanych. Aby mogły z radzić sobie z wymagającymi zadaniami, jakie stawiają przed nimi warunki pracy w profesjonalnej stolarni lub na placu budowy, muszą być niezwykle ostre i gwarantować wysoką precyzję cięcia. Charakteryzują się tym, że ostrze szlifowane jest po dość ostrym kątem.


Siekiera ciesielska – zastosowanie

Oprócz zastosowania w stolarniach i na budowie siekiery ciesielskie można wykorzystywać również w pracach wokół domu, sprawdzą się też jako siekiera do drzewa w leśnictwie przy ścinaniu mniejszych pni, możesz także wykorzystać ją w pracach rolniczych.

Jako że siekiera ciesielska charakteryzuje się raczej mniejszymi rozmiarami niż siekiera do łupania drewna, nie jest przeznaczona do przygotowywania drewna na opał. W tym zadaniu znacznie lepiej sprawdzają się siekiery do rozłupywania drewna, które charakteryzują się większymi rozmiarami, większą masą oraz głowicą o klinowym kształcie, dzięki czemu dobrze radzą z rozłupywaniem większych, nawet nie najlepiej naciętych kloców drewna.


Siekiera ciesielska – jak ją rozpoznać?

Siekiery ciesielskie są stosunkowo niewielkie, za to charakteryzują się znakomitym wyważeniem. Cechą, dzięki której można łatwo odróżnić je od siekier rozłupujących, jest kolor głowicy – dla siekier ciesielskich zarezerwowano kolor czarny, natomiast głowice siekier rozłupujących są srebrne.


Siekiery ciesielskie w ofercie sklepu Emast.pl

W przypadku wszystkich narzędzi stawiamy na cenionych producentów i tak samo jest w przypadku siekier ciesielskich. Dlatego dostępne u nas siekiery charakteryzują się:

  • ergonomicznymi kształtami;
  • antypoślizgowymi uchwytami;
  • trzonkami odpornymi na uszkodzenia wskutek siły uderzeń siekierą;
  • ostrzami wykonanymi z hartowanej stali węgielnej.

Wybrane modele posiadają stałe połączenie głowicy z trzonkiem, co jeszcze bardziej podnosi trwałość siekiery.

Szukasz wytrzymałych i skutecznych siekier ciesielskich? W ofercie sklepu Emast.pl znajdziesz modele, które nie zawiodą przy najbardziej wymagających zadaniach.