Darmowa dostawa
od 599 zł ?Nie dotyczy wysyłek paletowych i dłużycowych
30 dni na zwrot ?Szybkie zwroty, bez podawania przyczyny
Program lojalnościowy ?Za każde wydane 1000 zł, klient otrzymuje rabat o wartości 20 zł do wykorzystania na kolejne zakupy o wartości min. 100 zł. Rabat przyznawany jest wyłącznie za zakup towarów nieprzecenionych.
Oryginalne narzędzia ?W ofercie wszystkie najpopularniejsze marki narzędziowe

Szlifierki proste

Produkty 1-18 z 83

Strona
 1. DEWALT SZLIFIERKA PROSTA 1300W 6mm 6200-25000obr./min DWE4997-QS
  Cena promocyjna Cena: 1 128,77 zł Regular Price 1 167,77 zł
  Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 1128.77 zł

Produkty 1-18 z 83

Strona

Szlifierka prosta, inaczej szlifierka trzpieniowa lub szlifierka palcowa, jest narzędziem, które znajduje swoje zastosowanie zarówno w użytku profesjonalnym, jak i amatorskim. Oferta sklepu Emast.pl bogata jest w szlifierki proste pochodzące od cenionych producentów elektronarzędzi, wśród których możemy wymienić takie marki, jak Metabo, Bosch, Milwaukee czy Makita.

Jakie zastosowanie mają szlifierki proste?

Szlifierki trzpieniowe to urządzenia bardzo wszechstronne, a swoje zastosowanie znajdują w wielu rodzajach prac w profesjonalnych i przydomowych warsztatach. Zakres zadań, jakie można wykonać za pomocą szlifierek prostych, jest bardzo szeroki i obejmuje prace stolarskie, metalurgiczne, kamieniarskie, a nawet precyzyjne i ozdobne. Szlifierkę prostą można wykorzystać do:

 • cięcia,
 • szlifowania,
 • gratowania,
 • czyszczenia,
 • polerowania,
 • grawerowania.

Można wykorzystywać je przy obróbce drewna, metali oraz odlewów, tworzyw sztucznych, kamienia.

Jak działa szlifierka prosta?

Szlifierki proste nie bez przyczyny nazywane są również szlifierkami trzpieniowymi. Tarcza szlifierska jest bowiem mocowana do uchwytu zaciskowego znajdującego się u końca urządzenia. Oprócz tarcz szlifierskich można używać również innego osprzętu, takiego jak wiertła, ściernice listkowe, kamienie oraz wiele innych elementów przeznaczonych do obróbki różnych materiałów. Szlifierka prosta to narzędzie poręczne i łatwe w obsłudze. Możliwość zamontowania osprzętu na sztorc znacznie ułatwia manewrowanie narzędziem.

Rodzaje szlifierek prostych

Szlifierki trzpieniowe może sklasyfikować dwojako – ze względu na rodzaj zasilania oraz prędkość obrotów. Ze względu na rodzaj zasilania – podobnie jak w przypadku innych elektronarzędzi – wyróżniamy szlifierki pneumatyczne i elektryczne.

 • Szlifierki pneumatyczne – zasilane są sprężonym powietrzem, dlatego wymagają podłączenia do kompresora. Choć kompresor stanowi dodatkowy wydatek, to szlifierka pneumatyczna prosta jest znacznie bardziej opłacalna w profesjonalnych warsztatach, gdyż gwarantuje większą wydajność oraz dłuższą żywotność. Przykładem takie urządzenia jest dostępna w naszej ofercie szlifierka prosta Metabo.

 • Szlifierki elektryczne – mogą być zasilane akumulatorami lub energią sieciową. Charakteryzują się nieco niższą wydajnością i nie wymagają dodatkowego zakupu kompresora. Dlatego też są znacznie lepszym wyborem do użytku amatorskiego.

Ze względu na prędkość obrotów wyróżniamy szlifierki wolnoobrotowe (1800-2000 obrotów na minutę), które przeznaczone są do prac precyzyjnych, a także wysoko obrotowe (mogą osiągać nawet ponad 30 tysięcy obrotów na minutę), które przeznaczone są do mniej precyzyjnych prac na twardszych materiałach.