Polerki

Produkty 1-18 z 53

Strona
 1. LUND POLERKA 120W 82942
  LUND POLERKA 120W 82942
  Cena: 111,81 zł

Produkty 1-18 z 53

Strona

Polerka, czyli maszyna do polerowania, to urządzenie, które wykorzystuje się na ostatnim etapie prac remontowych lub renowacyjnych. Polerka elektryczna okaże się bardzo przydatna w każdym gospodarstwie domowych lub w warsztatach majsterkowiczów, bowiem w domu, przy mniej wymagających pracach może posłużyć również jako szlifierka. Zapoznaj się z ofertą szlifierek w sklepie Emas.pl i znajdź narzędzie, które najskuteczniej pomoże Ci w pracy.


Do czego przyda Ci się polerka elektryczna?

Polerka jest narzędziem, które znajduje się w warsztacie każdego majsterkowicza. Jest niezbędna w celu nadania obrabianej uprzednio powierzchni gładkiej faktury i efektu połysku. Polerka często wykorzystywana jest w pracach stolarskich lub związanych z obróbką jakiejkolwiek powierzchni z metalu czy tworzyw sztucznych, dlatego też nie może zabraknąć jej wśród narzędzi modelarzy czy rzeźbiarzy, którzy często wykorzystują polerki do drewna.


Polerka do samochodu – zadbaj o karoserię swojego pojazdu

Nie można zapomnieć oczywiście o wykorzystaniu polerki w motoryzacji. Polerka do samochodu jest wykorzystywana w celu nadania gładkiej i lśniącej powierzchni lakierom samochodowym po ich pielęgancji lub wykonywaniu prac blacharskich i lakierniczych. W sklepie Emast.pl nie brakuje polerek przeznaczonych specjalnie do tych właśnie zadań.


Rodzaje polerek w Emast.pl

Dostępne w naszej ofercie polerki możemy podzielić ze względu rodzaj zasilania, a także ruch wykonywany przez część roboczą.

Ze względu na rodzaj zasilania może wyróżnić:

 • polerki elektryczne – zasilane prądem sieciowym lub energią z akumulatora (polerka akumulatorowa zwykle daje nieco mniejsze osiągi niż sieciowa), skuteczne i w zupełności wystarczające w warsztatach domowych;

 • polerki pneumatyczne – wymagają podłączenia do kompresora, ponieważ w ruch wprawia je w sprężone powietrze, przeznaczone do użytku profesjonalnego, polerka pneumatyczna jest wytrzymała i przy długotrwałym użytkowaniu bardziej ekonomiczna.

Ze względu na ruch wykonywany przez część roboczą polerki dzielimy na oscylacyjne, mimośrodowe i rotacyjne.

 • Polerka rotacyjna – tarcza polerująca obraca się po jednolitej okrągłej orbicie, dzięki czemu pasta polerska nakładana jest równomiernie. Gwarantuje bardzo dużą dokładność.

 • Polerka oscylacyjna – ruch tarczy w tym przypadku jest eliptyczny, dlatego też polerka oscylacyjna jest nieco łatwiejsza w użyciu niż rotacyjna.

 • Polerka mimośrodowa – wykonuje jednocześnie ruch wahadłowy oraz obrotowy. Dzięki temu znacznie przyspiesza pracę.

Każdy z rodzajów polerek zajdziesz w ofercie Emast.pl. Biorąc po uwagę różne osiągi i parametry urządzeń, na pewno znajdziesz idealne dla siebie.