Darmowa dostawa
od 599 zł ?Nie dotyczy wysyłek paletowych i dłużycowych
30 dni na zwrot ?Szybkie zwroty, bez podawania przyczyny
Program lojalnościowy ?Za każde wydane 1000 zł, klient otrzymuje rabat o wartości 20 zł do wykorzystania na kolejne zakupy o wartości min. 100 zł. Rabat przyznawany jest wyłącznie za zakup towarów nieprzecenionych.
Oryginalne narzędzia ?W ofercie wszystkie najpopularniejsze marki narzędziowe

Pistolety lakiernicze

Produkty 1-18 z 77

Strona

Produkty 1-18 z 77

Strona

Pistolet lakierniczy jest urządzeniem, które znajduje bardzo wszechstronne zastosowanie podczas malowania i lakierowania różnych powierzchni. Dzięki swojej wszechstronności pistolety lakiernicze wykorzystywane są w wielu gałęziach przemysłu, w warsztatach blacharsko-lakierniczych, w modelarstwie czy wreszcie w pracach wokół domu i w ogrodzie. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą pistoletów lakierniczych w sklepie Emast.pl.

Jak działa pistolet do lakierowania?

Pistolet lakierniczy musi zostać podłączony do kompresora, który doprowadza do zbiornika z farbą sprężone powietrze. Ta z kolei jest pod jego wpływem rozbijana na mikrokropelki i doprowadzana do dyszy, skąd wydostaje się na zewnątrz, na malowaną lub lakierowaną powierzchnię. Dysza do pistoletu lakierniczego umożliwia bardzo dokładne pokrywanie malowanej powierzchni, a co najważniejsze – nałożenie równomiernej powłoki farby lub lakieru, dzięki czemu wykorzystuje się te narzędzia do profesjonalnych prac.

Jaki pistolet lakierniczy znajdziesz w sklepie Emast.pl?

Podobnie jak w przypadku wszystkich innych narzędzi, elektronarzędzi i akcesoriów, tak też w przypadku pistoletów lakierniczych oferujemy wyłącznie jakościowe, wytrzymałe i wydajne narzędzia, które pochodzą od renomowanych producentów, cieszących się dobrą opinią wśród użytkowników.

W naszej ofercie dostępne są różne rodzaje pistoletów lakierniczych, które możesz wykorzystać w mniej lub bardziej zaawansowanych pracach. Szeroki wybór umożliwi Ci dobranie narzędzia odpowiedniego do konkretnych zadań.

  • Pistolet lakierniczy HP (wysokociśnieniowy) – to najstarsza dostępna technologia, polega na podawaniu dużej ilości emalii pod wysokim ciśnieniem przez bardzo mały otwór.
  • Pistolet lakierniczy HVLP (niskociśnieniowy) – dysza zawiera więcej dziurek, przez co obniża się ciśnienie dozowanego lakieru czy farby. Wymaga użycia silnego kompresora.
  • Pistolet lakierniczy LVLP (niskociśnieniowy z niskim zużyciem materiału) – najnowocześniejsza technologia, nie wymaga silnego kompresora, pracuje na niskim ciśnieniu, dzięki czemu nie marnuje lakieru lub farby.

Zbiornik u góry czy na dole?

Zbiornik do pistoletu lakierniczego może znajdować się u góry lub na dole. Górny zbiornik zwykle jest mniejszy, a farba spływa do dyszy dzięki sile grawitacji, przez co pistolet wymaga użycia silnego kompresora. Profesjonalny pistolet lakierniczy z górnym zbiornikiem często wykorzystuje się do malowania detali.

Model z dolnym zbiornikiem, który jest większy od górnego, to dobry pistolet lakierniczy do malowania większych powierzchni. Jako że lakier musi być podany do góry, wbrew sile grawitacji, wymaga użycia silniejszego kompresora.