Pilarki / piły tarczowe

Produkty 1-18 z 202

Strona

Produkty 1-18 z 202

Strona

Pilarka tarczowa to podstawowe narzędzie w każdym, zarówno profesjonalnym, jak i amatorskim warsztacie. Umożliwia cięcie niezwykle szerokiego spektrum materiałów – od drewna po różnego rodzaju tworzywa sztuczne. Pomimo prostoty swojej budowy i działania, piła tarczowa może charakteryzować się bardzo zróżnicowanymi parametrami. W ofercie sklepu Emast.pl dostępne są pilarki tarczowe spełniające oczekiwania mniej lub bardziej wymagających majsterkowiczów i fachowców.


Piły tarczowe do różnych rodzajów materiału

Wybór materiału, do cięcia którego przeznaczona jest pilarka tarczowa to kluczowy aspekt podczas wyboru urządzenia. Przeznaczenia do konkretnego materiału sprowadza się najczęściej do rodzaju tarczy, jaką zastosowano w narzędziu.

  • Piła tarczowa do drewna – zwykle stosuje się w niej tarczę widiową, która charakteryzuje się zwiększoną liczbę zębów, co poprawia zarówno wydolność piły przy cięciu drewna, jak również efektywność pracy.
  • Piła tarczowa do metalu – pilarki stołowe do metali charakteryzują się dużą prędkością obrotową, która pozwala z łatwością przecinać różne rodzaje metalu, m.in.: aluminium, miedź czy nawet stal.
  • Piła tarczowa do kamienia – tego rodzaju narzędzia charakteryzują się dużą mocą oraz diamentową tarczą. Pilarki stołowa do kamienia również dostępne są w sklepie Emast.pl.


Zasilanie pilarki tarczowej

W naszej ofercie dostępne są pilarki tarczowe elektryczne, które zasilane mogą być energią sieciową lub pobieraną z akumulatora. Piły tarczowe zasilane sieciowo charakteryzują się dużą mocą, niekiedy znacznie przekraczającą modele na akumulator. Pilarka tarczowa akumulatorowa gwarantuje za to nieograniczoną mobilność i w zupełności wystarczająco sprawdzi się przy mniej wymagających pracach majsterkowiczowskich.


Zwróć uwagę na parametry i funkcje

Emast.pl to sklep, w którym odpowiednie elektronarzędzia znajdą zarówno wymagający profesjonaliści, jak również domowi amatorzy prac rzemieślniczych, którzy do swojego hobby potrzebują mniej zaawansowanych urządzeń. W związku z tym w naszej ofercie dostępne są pilarki tarczowe oferujące różne parametry i funkcje.

  • Moc – od niej zależy wydajność narzędzia oraz, z jakimi materiałami sobie poradzi.
  • Regulacja prędkości obrotowej – bardzo ważne w przypadku pił tarczowych metali, bowiem każdy materiał najskuteczniej przecina się inną prędkością.
  • Zmiana kąta cięcia – regulacja ta umożliwia przygotowanie nie tylko prostych, ale również bardziej złożonych elementów.
  • Prowadnice – pilarka tarczowa z prowadnicą umożliwia precyzyjne cięcie po linii prostej.