Piły ukośnice / pilarki ukośne

Produkty 1-18 z 115

Strona
 1. SCHEPPACH PIŁA UKOŚNICA HM80L SCH3901105915
  SCHEPPACH PIŁA UKOŚNICA HM80L SCH3901105915
  Cena promocyjna Cena: 431,61 zł Regular Price 501,84 zł
 2. SCHEPPACH PIŁA UKOŚNICA HM216+STÓŁ UMF SCHHM216+UMF2000
  SCHEPPACH PIŁA UKOŚNICA HM216+STÓŁ UMF SCHHM216+UMF2000
  Cena promocyjna Cena: 883,52 zł Regular Price 1 035,05 zł
 3. SCHEPPACH PIŁA UKOŚNICA HM254 SCH5901216901
  SCHEPPACH PIŁA UKOŚNICA HM254 SCH5901216901
  Cena promocyjna Cena: 905,16 zł Regular Price 1 035,05 zł

Produkty 1-18 z 115

Strona

Ukośnice to narzędzia niezastąpione przy pracy stolarskiej. Wykorzystuje się je do przycinania pod wybranym kątem krawędzi, które muszą zachować wysoką estetykę ze względu na to, że nie zostaną niczym zasłonięte i będą wystawione na widoku. Stąd też piła ukosowa jest narzędziem niezbędnym w stolarce okiennej, podczas wykonywania schodów i balustrad, stolarce ozdobnej czy podczas przycinania paneli lub boazerii. W sklepie internetowym z elektronarzędziami Emast.pl znajdziesz szeroki wybór tych narzędzi o bardzo zróżnicowanych parametrach i pochodzące od renomowanych producentów, pośród których dostępne są między innymi ukośnice Metabo, Dewalt czy Bosch.


Pilarka ukośna w sklepie Emast – wybierz narzędzie odpowiednie dla siebie

Oferta ukośnic w sklepie Emast jest dostosowana do potrzeb profesjonalnych firm stolarskich lub remontowych, a także domowych majsterkowiczów, którzy wykonują łatwiejsze i mniej wymagające prace w swoim domowy warsztacie. Dlatego też ukośnice do drewna, metalu lub tworzyw sztucznych, które są dostępne w naszym sklepie, charakteryzują się bardzo zróżnicowanymi parametrami. Dzięki temu znajdziesz tu narzędzie, które sprosta Twoich oczekiwaniom.


Pilarka ukośna – z posuwem czy bez?

Piła ukośnica z posuwem daje większe możliwości w zachowaniu precyzji cięcia. O ile w przypadku krótkich elementów, np. listew, ręczne prowadzenie w zupełności zda egzamin, o tyle w przypadku dłuższych i szerszych elementów, takich jak panele czy deski posuw okaże się nieoceniony i zapewni wysoką precyzję.


Kąt cięcia

Zasadniczo w większości ukośnic zakres kąta cięcia wynosi od 45 do 90 stopni. W zdecydowanej większości prac jest to zakres wystarczający, jednak przy konieczności obróbki bardziej precyzyjnych detali przyda się pilarka ukosowa dwustronna z możliwością ustawienia większego zakresu kąta cięcia. Bardzo przydatną funkcją jest możliwość obrotu detalu na stole roboczym narzędzia.


Moc i prędkość obrotowa

Moc wydaje się być znaczącym kryterium przy wyborze pilarki ukośnej i rzeczywiście ma ona ogromne znaczenie. Im wyższa moc, tym twardsze materiały możesz obrabiać za pomocą ukośnicy. Zwykle narzędzie o większej mocy będzie miało również większą wytrzymałość i żywotność. Jednakże bardzo ważna jest też prędkość obrotowa. Dobrze jest wybrać narzędzie o różnym zakresie prędkości, bowiem niższa prędkość umożliwia obróbkę twardych materiałów, natomiast wyższa podniesie wydajność narzędzia przy materiałach miękkich.