Darmowa dostawa
od 599 zł ?Nie dotyczy wysyłek paletowych i dłużycowych
30 dni na zwrot ?Szybkie zwroty, bez podawania przyczyny
Program lojalnościowy ?Za każde wydane 1000 zł, klient otrzymuje rabat o wartości 20 zł do wykorzystania na kolejne zakupy o wartości min. 100 zł. Rabat przyznawany jest wyłącznie za zakup towarów nieprzecenionych.
Oryginalne narzędzia ?W ofercie wszystkie najpopularniejsze marki narzędziowe

Przecinaki / wybijaki

Produkty 1-18 z 203

Strona

Produkty 1-18 z 203

Strona

Pomimo tego, że elektronarzędzia weszły już dawano do powszechnego użytku i każdy może wyposażyć swój profesjonalny lub domowy warsztat w niezbędne urządzenia o parametrach odpowiadających jego potrzebom, to wciąż nie nikt nie obejdzie się bez narzędzi ręcznych, których zasada działania jest niezmienna od lat. Należą do nich przecinaki i wybijaki, czyli jedne z podstawowych narzędzi, jakie okażą się niezbędne przy obróbce różnych materiałów. Bogaty wybór przecinaków i wybijaków, gwarantujących szeroką funkcjonalność i wysoką jakość, znajdziesz w ofercie sklepu Emast.pl.

Przecinaki i wybijaki – czym są te narzędzia

Przecinaki i wybijaki to narzędzia ręczne, których przeznaczeniem jest wykonywanie otworów i nacięć w różnych materiałach, m.in. w skórze, gumie, tekstyliach, kartonach, ale także drewnie, metalach i tworzywach sztucznych. Narzędzi tych nie może zabraknąć w warsztatach, w których praca polega na obróbce różnego rodzaju materiałów, m.in. stolarniach, ślusarniach czy na stanowiskach montażowych. Powszechni wykorzystywane są tez w zakładach szewskich introligatorskich czy kaletniczych.

Do czego służą wybijaki?

Wybijaków używa się przede wszystkim do naznaczania miejsca, w których ma zostać nawiercony otwór lub w których ma zostać wykonane połączenie na pomocą wkrętu lub śruby. Łatwiej jest wówczas zachować precyzję przy wierceniu, a w przypadku ręcznego wkręcania wkrętu lub śruby nie ma konieczności wkładania w pracę dużej siły. Innym przeznaczeniem wybijaków jest wybijanie śrub, kołków, zawleczek lub nitów w czasie demontażu różnego rodzaju konstrukcji.

Przeznaczenie przecinaków

Przecinaki, jak sama nazwa wskazuje, przeznaczone są do przecinania różnego rodzaju materiałów. W naszej ofercie dostępne są między innymi przecinaki ślusarskie czy przecinaki blacharskie, za pomocą których można precyzyjnie docinać fragmenty blachy lub elementów wykonanych z metalu. Innym zastosowanie tych narzędzi jest usuwanie zardzewiałych śrub i zawleczek, a także rozdzielanie od siebie różnych elementów.

Przecinaki i wybijaki w Emast.pl

W naszej ofercie dostępne są bardzo zróżnicowane narzędzia z kategorii wybijaki i przecinaki. Wśród nich znajdziesz m.in. wybijak do skóry, przecinak murarski, wybijak cylindryczny czy wybijak do blachy. Wszystkie narzędzia pochodzą od sprawdzonych producentów, wykonane są z wytrzymałych materiałów, takich jak choćby stal narzędziowa, a ich uchwyty są ergonomiczne i wygodne. Wybijaki i przecinaki dostępne są w różnych rozmiarach, dzięki czemu można wykorzystać je do bardziej lub mniej precyzyjnych prac.