Darmowa dostawa
od 599 zł ?Nie dotyczy wysyłek paletowych i dłużycowych
30 dni na zwrot ?Szybkie zwroty, bez podawania przyczyny
Program lojalnościowy ?Za każde wydane 1000 zł, klient otrzymuje rabat o wartości 20 zł do wykorzystania na kolejne zakupy o wartości min. 100 zł. Rabat przyznawany jest wyłącznie za zakup towarów nieprzecenionych.
Oryginalne narzędzia ?W ofercie wszystkie najpopularniejsze marki narzędziowe

Strugi, skrobaki i dłuta do drewna

Produkty 1-18 z 221

Strona

Produkty 1-18 z 221

Strona

Praca w stolarni polega nie tylko na obróbce dużych powierzchni, ale także drobnych detali, w przy których elektronarzędzia nie są w stanie zapewnić odpowiedniej precyzji. Dlatego w każdym warsztacie stolarskim oprócz zaawansowanych elektronarzędzi muszą znaleźć się także strugi, skrobaki i dłuta do drewna, dzięki którym możliwe jest precyzyjne wykończenie drobniejszych elementów drewnianych.

Do czego przydadzą Ci się dłuto, skrobak i strug ręczny do drewna?

Dłuta stolarskie, skrobaki i ręczny strug do drewna okazują się niezastąpione tam, gdzie elektronarzędzia nie zdadzą egzaminu. Wykorzystasz je między innymi w pracy stolarskiej, snycerskiej, w czasie rzeźbienia oraz drzeworytnictwa. Jednakże pomocne okazują się tylko w przypadku obróbki drewna, ale też pracach budowlanych i kamieniarstwie.

Dłuta w ofercie Emast.pl

Dłuto jest narzędziem, które – niemal niezmienne – od wieków towarzyszy rzemieślnikom, a jego znaczenie dla ich pracy, pomimo zastosowania zaawansowanych frezarek, jest nadal olbrzymie.  Okazują się niezbędne do pracy zarówno w profesjonalnych zakładach stolarskich i w przydomowych warsztatach amatorów prac majsterkowiczowskich. W naszej ofercie znajdziesz zróżnicowane różnego rodzaju dłuta stolarskie, które wykorzystasz w pracy przy obróbce drewna.

  • Dłuta półokrągłe – znane również jako żłobaki stolarskie. Ich przeznaczeniem jest wykonywanie wyżłobień o otworów, a także oczyszczanie zaokrąglonych miejsc.
  • Dłuta płaskie – najbardziej uniwersalne narzędzia, wykorzystywane w wielu pracach stolarskich.
  • Dłuta rzeźbiarskie – charakteryzują się różnymi kształtami, dzięki którym możesz nadawać drewnianym elementom zróżnicowane kształty.


W ofercie sklepu znajdziesz dłuta występujące pojedynczo lub w zestawach.

Jakie strugi znajdziesz w naszej ofercie?

Strug ręczny jest dość zaawansowanym narzędziem skrawającym, którego ostrze osadzone jest w korpusie. Ich zadanie to wygładzanie i wyrównywanie powierzchni drewnianych, a czasami także nadawanie kształtu elementom drewnianym i wyrównywanie powierzchni w miejscu połączeń stolarskich. W sklepie Emast.pl znajdziesz następujące strugi do drewna.

  • Strugi płaszczyznowe – ich zadaniami są wyrównywanie powierzchni drewnianych i ich ostateczne wygładzanie.
  • Strugi równiaki – to małe strugi, które służą do prac wykończeniowych. Obsługuje się je jedną ręką.

Skrobaki do drewna

Skrobaki to narzędzia, które służą do usuwania nierówności , a także pozostałości po powłokach lakierniczych. Ich ostrze najczęściej przyjmuje kształt trapezu i osadzone jest w ergonomicznej rączce. Dostępne u nas skrobaki możemy podzielić występują w formach m.in. prostej, półokrągłej, trapezowej i trójkątnej.