Sthor – polskie elektronarzędzia

RedakcjaJul 20, 2021 10:00:00 AM

Firma Sthor zajmuje się produkcją elektronarzędzi i narzędzi ręcznych dla majsterkowiczów oraz fachowców zaczynających swoją karierę. Jej produkty łączą bardzo dobre parametry z dość niską ceną. Co więcej, firma Sthor to w 100% polski kapitał, dzięki czemu kupując jej produkty, wspieramy Polską gospodarkę. Jak zatem narzędzia tej marki wypadają na tle swojej konkurencji?

Sthor - historia firmy

Marka Sthor należy do holdingu Toya S.A. i powstała z myślą o wzbogaceniu oferty o przystępne cenowo elektronarzędzia. Z jednej strony są solidnie zbudowane i oferują wysoką wydajność, ale z drugiej strony zauważalnie odstają od innych marek premium, takich jak Metabo, DeWalt czy Milwaukee.

W ofercie Sthor można między innymi znaleźć wiertarki i młotowiertarki SDS+, szlifierki, pilarki tarczowe, strug, opalarki i lutownice, odkurzacze przemysłowe, a także zestawy narzędziowe i artykuły elektryczne.

Sthor – narzędzia warte uwagi

Solidnym uzupełnieniem domowego warsztatu jest wiertarka udarowa Sthor z mocowaniem wierteł w systemie SDS+. Zapewnia ona wysoką energię pojedynczego udaru (2,4J), dzięki czemu umożliwi łatwe wiercenie w betonowych ścianach oraz funkcję podkuwania, która ułatwi usuwanie starych warstw glazurniczych. Wiertarka Sthor pozwala także na wiercenie w drewnie i metalu, zapewniając jej niezwykłą wszechstronność.

W narzędziowym arsenale niezbędna będzie także wiertarko wkrętarka Sthor o zasilaniu akumulatorowym. Przy jej pomocy można z łatwością składać meble, wykonywać prace stolarskie oraz dekarskie. Pojemna bateria, jaką posiada wkrętarka Sthor umożliwia długą pracę bez konieczności jej ładowania.

W każdym domu przyda się też szlifierka kątowa Sthor wyposażona w tarczę o średnicy 125mm. Korzystając z niej, można precyzyjnie ciąć metal oraz glazurę, a po założeniu innej tarczy możliwe staje się także szlifowanie stali i litego drewna. Szlifierka Sthor sprawdzi się zarówno podczas majsterkowania, jak i drobnych prac budowlanych.

Sthor czy Yato? Co wybrać?

Narzędzia marki Sthor kierowane są głównie do majsterkowiczów – są zauważalnie tańsze od swojej bezpośredniej konkurencji, a jakość ich wykonania czasami pozostawia trochę do życzenia. Jednak produkty tej firmy mogą być także doskonałym uzupełnieniem arsenału profesjonalistów – opalarka Sthor wykona taką samą pracę, jak porównywalne urządzenia innych firm, będąc od nich dużo tańsza!