Darmowa dostawa
od 599 zł ?Nie dotyczy wysyłek paletowych i dłużycowych
30 dni na zwrot ?Szybkie zwroty, bez podawania przyczyny
Program lojalnościowy ?Za każde wydane 1000 zł, klient otrzymuje rabat o wartości 20 zł do wykorzystania na kolejne zakupy o wartości min. 100 zł. Rabat przyznawany jest wyłącznie za zakup towarów nieprzecenionych.
Oryginalne narzędzia ?W ofercie wszystkie najpopularniejsze marki narzędziowe

Gwintowniki maszynowe / calowe / ręczne

Produkty 1-18 z 203

Produkty 1-18 z 203

Gwintownik to narzędzie, które wykorzystuje się do wykonywania nowych gwintów lub naprawy gwintów uszkodzonych. Są to narzędzia wieloostrzowe, a wykonanie gwintu z ich pomocą polega na usuwaniu nadmiaru materiału.


Rodzaje gwintowników w sklepie Emast.pl


W naszej ofercie znajdziesz różne rodzaje gwintowników, które przystosowane są do pracy ręcznej lub też z wykorzystaniem specjalnych maszyn gwintujących. Oferujemy również gwintowniki o różnych rozmiarach, a także przystosowane do wykonywania gwintów w różnych materiałach.


Gwintowniki ręczne


Wykorzystuje się je do manualnego wykonywania gwintów. Występują w kompletach, a do prawidłowego przygotowania gwintu konieczne jest użycie wszystkich gwintowników z kompletu, których jest zwykle dwa lub trzy.

  • Pierwszy z gwintowników to tak zwany zdzierak, który zbiera około 55% materiału. Jako że jest to największa część, ten etap pracy stawia największy opór.

  • Gwintownik pośredni gwintuje około 25% gwintu. Wykorzystuje się go jedynie w wykonywaniu gwintów o zwykłym skoku, natomiast w kompletach do gwintów drobnozwojnych ten rodzaj gwintownika ręcznego nie występuje.

  • Wykańczak jest gwintownikiem, który nadaje gwintowi ostateczny kształt. Jego zadaniem jest wykonanie około 20% gwintu.


Gwintowniki ręczne wymagają użycia pokręteł do gwintowników, które również są dostępne w naszej ofercie. Dzięki ruchomemu mocowaniu na zabierak kwadratowy, który znajduje się na nieroboczym końcu gwintownika, możesz dostosować jego wielkość otworu do rozmiaru gwintownika. W sklepie Emast.pl dostępne są zarówno proste pokrętła, jak również pokrętła do gwintowników z grzechotką, które czynią pracę bardziej ergonomiczną.


Gwintowniki maszynowe


Gwintowniki maszynowe wykorzystuje się do pracy z maszynami synchronizującymi ruchy obrotowy i posuwisty. W przeciwieństwie do gwintowników ręcznych, w tym przypadku jeden gwintownik maszynowy wykona całą pracę. Są bardzo wygodne i usprawniają pracę, a przede wszystkim znacznie skracają jej czas. W naszej ofercie znajdziesz również płyny smarujące i chłodzące przeznaczone specjalnie do maszyn gwintujących.


Dlaczego warto skorzystać z oferty gwintowników w sklepie Emast?


Wybór narzędzi jest u nas zawsze bardzos szeroki. Oferujemy wytrzymałe gwintowniki do stali nierdzewnej, jak również gwintowniki do aluminium. Bez problemu znajdziesz u nas taki rozmiar gwintownika, jakiego potrzebujesz do wykonania konkretnej pracy. Dobór rozmiaru ułatwi Ci fakt, że posiadamy zarówno gwintowniki calowe, jak i metryczne. Oferujemy także zestawy, które zawierają gwintowniki w różnych rozmiarach, pokrętła do gwintowników oraz narzynki.