Pomiar wilgotności

Produkty 2

Produkty 2

Buduj bezpiecznie z materiałów, które są odpowiednio przygotowane do prac budowlanych. W ofercie sklepu Emast znajdziesz mierniki wilgotności, które sprawdzają poziom nasycenia wodą. Dzięki temu łatwiej skontrolujesz poszczególne materiały oraz etapy budowy. Zapoznaj się z asortymentem i wybierz kompaktowe urządzenie, które usprawni Twoją pracę.

Wilgotnościomierz – dlaczego warto mieć go w skrzynce z narzędziami?

Pomiar wilgotności pozwala na bieżące kontrolowanie postępów poszczególnych etapów budowy i decyzję o jej kontynuacji. Wilgotnościomierze dostępne w naszym sklepie charakteryzują się wysoką precyzją działania i łatwością w obsłudze.

Za ich pomocą sprawdzisz wilgotność tynków, wylewek podłogowych czy drewna, co pozwoli na przeprowadzenie budowy lub remontu w bezpieczny sposób. Kontynuowanie prac na zbyt wilgotnych ścianach lub podłodze może doprowadzić do ich uszkodzenia, a nawet naruszenia całej konstrukcji budynku. Dlatego kontrola wilgotności jest niezwykle istotnym elementem prac budowlano-remontowych.

Miernik wilgotności – w jakich sytuacjach się sprawdzi?

Głównie pomiar wilgotności wykonuje się w trakcie budowy lub remontu, ale wilgotnościomierz doskonale sprawdzi się także do kontroli materiałów składowanych w magazynach, sklepach czy na budowie. Mierzenie wilgotności drewna to nieodzowny element pracy w leśnictwie – w lasach, tartakach czy sklepach z drewnem i materiałami z drewna.

Miernik wilgotności drewna – gdzie go wykorzystać?

W naszym sklepie oferujemy głównie mierniki wilgotności marki YATO. Umożliwiają one łatwy i dokładny pomiar dzięki uwzględnieniu wartości referencyjnych, które zostały przyjęte dla różnych materiałów. Można nimi dokonać pomiaru do głębokości 7 mm. Sprawdzisz za ich pomocą wilgotność drewna konstrukcyjnego i desek, ale także drewna do kominka, wędzarni czy pieców.

Miernik wilgotności materiałów budowlanych – jakie powierzchnie można nim sprawdzać?

Dostępne w sklepie Emast wilgotnościomierze można stosować do pomiaru wilgoci różnorodnych materiałów budowlanych – ścian, wylewek czy tynków wykonanych z betonu, cegły czy zaprawy cementowej lub wapiennej. Zapoznaj się z ofertą mierników wilgotności i wybierz produkt, który usprawni Twoją pracę.