Metabo – legendarna niemiecka jakość

RedakcjaJul 13, 2021 10:00:00 AM

Metabo to jedna z nielicznych marek narzędziowych, która do dziś dzień produkuję znaczną część swoich produktów w Niemczech. Dlatego też wiertarka Metabo z serii profesjonalnej na swojej tabliczce znamionowej nosi słynny napis „Made in Germany”. Jednak ta niemiecka marka ma także zażartą konkurencję w postaci innych firm produkujących profesjonalne elektronarzędzia.

Historia marki Metabo

Metabo zostało założone w 1924 roku w Niemczech i od samego początku swojej działalności zajmowało się produkcją najwyższej klasy narzędzi dla profesjonalistów. Przedsiębiorstwo z roku na rok zyskiwało coraz więcej i więcej zadowolonych klientów, co w 1953 spowodowało przeniesienie się do kompleksu zlokalizowanego w Nürtingen. Nowa fabryka zwiększyła tempo rozwoju firmy, a elektronarzędzia Metabo zaczęły podbijać świat. Na początku lat 2000 Metabo było drugim na świecie co do wielkości producentem sprzętu tartacznego, jednak zarząd firmy podjął decyzję, by skupić się głównie na wyrabianiu elektronarzędzi.

Na terenie naszego kraju dystrybucją produktów firmy zajmuje się spółka Metabo Polska. Podmiot odpowiada za dystrybucję narzędzi, wsparcie techniczne, doradztwo, a także serwisowanie i naprawy gwarancyjne.

Narzędzia i elektronarzędzia Metabo

Narzędzia Metabo mają reputację jednych z najwytrzymalszych sprzętów na rynku. Szczególnie cenione wśród fachowców są szlifierki Metabo, które jako jedne z nielicznych urządzeń tego rodzaju na rynku wyposażone są w mechaniczne sprzęgło, które pozwala minimalizować ryzyko związane z niekontrolowanym odrzutem tarczy, w momencie zablokowania się jej w obrabianym materiale.

Bardzo dobrze prezentuje się także kompresor Metabo – zarówno w wersji olejowej, jak i bezolejowej. Taki sprzęt z łatwością poradzi sobie z obsługą każdego rodzaju pneumatycznych narzędzi.

Dobrym sprzętem jest też ukośnica Metabo, która znacząco ułatwia prace ciesielskie, stolarskie i dekarskie. Przy jej pomocy można precyzyjnie ciąć drewniane deski, a nawet stalowe profile przy zachowaniu zadanego wcześniej kąta cięcia.

Porównanie elektronarzędzi Bosch i Metabo

Kolejną niemiecką firmą, którą warto się zainteresować, jest Bosch. Marka ta produkuje sprzęt zarówno dla majsterkowiczów (seria zielona), jak i profesjonalistów (seria niebieska). Kolorystyka ta jest ciekawym pomysłem, który pozwala szybko i intuicyjnie rozróżniać urządzenia, co ułatwia klientom podjęcie właściwej decyzji. Jednak próbując odpowiedzieć na pytanie Metabo, czy Bosch można ze sobą porównywać tylko sprzęt z niebieskiej serii.

Jak zatem wypadają obie niemieckie firmy? Znak „Made in Germany” jednak robi swoje – bruzdownica Metabo dosłownie deklasuje swojego rywala. Sprzęt marki Bosch jest mniej ergonomiczny i zapewnia mniejszą wydajność na godzinę. Podobnie wygląda to z innym specjalistycznym urządzeniem, jakim jest żyrafa Metabo.

Metabo – czy warto zdecydować się na zakup sprzętu tego producenta?

Oczywiście! Metabo to jedne z najwydajniejszych urządzeń dostępnych na rynku. Wyposażone są także w technologie zwiększające bezpieczeństwo pracy oraz minimalizujące zmęczenie operatora. Warto również wspomnieć o możliwości przedłużenia gwarancji oferowanej przez producenta sprzętu do 3 lat i otrzymujemy naprawdę dobrą propozycję.