Darmowa dostawa
od 599 zł ?Nie dotyczy wysyłek paletowych i dłużycowych
30 dni na zwrot ?Szybkie zwroty, bez podawania przyczyny
Program lojalnościowy ?Za każde wydane 1000 zł, klient otrzymuje rabat o wartości 20 zł do wykorzystania na kolejne zakupy o wartości min. 100 zł. Rabat przyznawany jest wyłącznie za zakup towarów nieprzecenionych.
Oryginalne narzędzia ?W ofercie wszystkie najpopularniejsze marki narzędziowe

Jak wybrać szlifierkę kątową?

RedakcjaAug 5, 2023 1:16:00 PM

Szlifierka kątowa należy do bardzo praktycznych elektronarzędzi, które przydają się nie tylko podczas szlifowania. Skorzystasz z niej w przydomowym, ale i profesjonalnym warsztacie, na etapie prac domowych, remontowych czy naprawczych, a także podczas realizacji bardziej złożonych zleceń. Jak wybrać szlifierkę kątową? Sprawdź nasz poradnik.

Szlifierka kątowa – do czego się przydaje?

Szlifierka kątowa to wielofunkcyjne elektronarzędzie, które można – w zależności od zastosowanych tarcz – wykorzystać do szlifowania, cięcia, ostrzenia, a nawet polerowania. Sprawdza się w pracy z różnymi materiałami i powierzchniami.

Do wyboru masz urządzenia przeznaczone do lżejszych i mniej wymagających prac domowych, w ogrodzie czy warsztacie, a także te profesjonalne, o lepszych parametrach, które są niezbędne w rękach specjalistów.

Szlifierka kątowa akumulatorowa – sprawdź jej zalety

Przyjrzyj się propozycji, jaką jest szlifierka kątowa akumulatorowa. Docenisz ją przede wszystkim za mobilność i wygodę użytkowania. Uniezależnienie od źródła prądu sprawia, że możesz z niej skorzystać zarówno w trudno dostępnych miejscach, jak i wszędzie tam, gdzie długość kabla byłaby sporym ograniczeniem w pracy.

Szlifierka kątowa na akumulator to elektronarzędzie, które wykorzystasz nie tylko podczas majsterkowania, ale i w ogrodzie. Poradzi sobie ono z prostymi pracami, szlifowaniem czy cięciem materiałów, które nie należą do najtwardszych.

Najlepsza szlifierka kątowa – czyli na co zwracać uwagę?

Przede wszystkim weź pod uwagę, z jakimi materiałami będzie pracować szlifierka kątowa. Od tego zależy nie tylko jej typ czy dobierane tarcze, lecz przede wszystkim moc urządzenia. Mniejsza moc będzie wystarczająca podczas pracy z niewielkimi powierzchniami bądź lekkimi materiałami. Zdecydowanie większej potrzebują profesjonalne urządzenia.

Przyjrzyj się wspomnianym rodzajom tarcz. Średnica, grubość i zastosowanie tarcz należy dopasować do zaplanowanych do wykonania zadań. Od tego bowiem zależy nie tylko uzyskany efekt, ale i wydajna oraz bezpieczna praca.

Szlifierki kątowe – idealnie dopasowane!

Twoje urządzenie powinno oferować pracę na wysokich obrotach. Jeśli jednak wykonujesz różne zadania i pracujesz z wieloma materiałami, postaw na szlifierki kątowe z regulacją obrotów. Możesz również zwrócić uwagę na dodatkowe elementy, takie jak osłona tarczy czy walizka do przechowywania tego elektronarzędzia.

Przyjrzyj się propozycjom producentów. Sprawdź, do jakich zastosowań przeznaczone są poszczególne modele szlifierek i wybierz tę, która poradzi sobie z zaplanowanymi do wykonania zadaniami.