Prasy hydrauliczne / mechaniczne

Produkty 1-18 z 26

Strona

Produkty 1-18 z 26

Strona

Prasa to narzędzie, którego zadaniem jest zwielokrotnienie siły nacisku. Wykorzystywane są w warsztatach samochodowych czy zakładach przemysłowych, a prace, przy których znajdują swoje zastosowanie to między innymi naprawa łożysk, układów hamulcowych, plastyczna obróbka metali, fornirowanie czy roznitowywanie. Zobacz, jakie prasy hydrauliczne i mechaniczne znajdziesz w ofercie sklepu Emast.pl.


Prasa hydrauliczna – jak działa?

Najprostsza prasa hydrauliczna warsztatowa składa się z dwóch połączonych ze sobą cylindrów. Wypełnione są olejem hydrauliczny, a tłoki zapewniają szczelne zamknięcie. Jeden z cylindrów pełni funkcję pompy, a drugi funkcję roboczą.


Na co zwrócić uwagę przy wyborze prasy hydraulicznej?

Jak niemal wszystkie narzędzia, również prasy warsztatowe charakteryzują się różnymi właściwościami. Warto zestawić je z wymaganiami swojej pracy, by móc wybrać jak najbardziej efektywną prasę.


Napęd

Jednym z kryteriów przy wyborze prasy jest napęd. Prasa hydrauliczna może być bowiem napędzana ręcznie lub pneumatycznie.

  • Prasa hydrauliczna ręczna – w tego rodzaju prasach siłownik uruchamiany jest jedynie przy pomocy pompy ręcznej. W niektórych modelach pompa ręczna uruchamiana jest poprzez wciśnięcia pedału ręcznego, dzięki czemu operator ma dwie wolne ręce do pracy.

  • Prasa hydrauliczno-pneumatyczna – siłownik można uruchomić pompą ręczną lub poprzez podłączenie do kompresora powietrza.


Model korpusu

Pod tym kątem prasy hydrauliczne dzielimy na wysięgowe oraz ramowe.

  • Prasa hydrauliczna wysięgowa – korpus ma kształt litery “C”, dzięki czemu dostęp do prasy jest swobodny z trzech stron, co znacznie ułatwia obróbkę różnych materiałów. Znakomicie sprawdzają się przy takich pracach, jak tłoczenie, kucie czy sztancowanie.

  • Prasa hydrauliczna ramowa – ten rodzaj prasy jest idealny do pracy w warsztatach samochodowych. Jest to bowiem idealna prasa hydrauliczna do łożysk, sworzni, tulei oraz wielu innych elementów, do wciśnięcia których potrzebna jest duża siła.


Prasa mechaniczna

Małe prasy mechaniczne dostępne w naszej ofercie opierają swoją pracę o dźwignię, która jest wprawiana w ruch siłą ludzkich rąk. Tego rodzaju prasy zdają egzamin przy obróbce różnego rodzaju metali miękkich. Sprawdzają się również przy roznitowywaniu ogniw łańcuchowych.

Budowa prasy

W zależności od rodzaju pracy, jaką będziesz wykonywać na prasie, wybierz odpowiednią budowę. Na rynku dostępne są prasy pionowe, poziome oraz pochyłe.