Darmowa dostawa
od 599 zł ?Nie dotyczy wysyłek paletowych i dłużycowych
30 dni na zwrot ?Szybkie zwroty, bez podawania przyczyny
Program lojalnościowy ?Za każde wydane 1000 zł, klient otrzymuje rabat o wartości 20 zł do wykorzystania na kolejne zakupy o wartości min. 100 zł. Rabat przyznawany jest wyłącznie za zakup towarów nieprzecenionych.
Oryginalne narzędzia ?W ofercie wszystkie najpopularniejsze marki narzędziowe

Przecinarki do rur

Produkty 10

Produkty 10

Przecinanie rur wymaga zastosowania profesjonalnych narzędzi, które umożliwią wykonanie tej pracy z dużą precyzją i w taki sposób, aby dobrze spełniały one swoją funkcję w różnego rodzaju instalacjach. W ofercie sklepu z narzędziami i elektronarzędziami Emast.pl dostępny jest szeroki wybór obcinaków do rur, dzięki którym przytniesz każdy rodzaj orurowania, niezależnie od materiału, z jakiego zostało ono wykonane.


Po co Ci obcinak do rur?

Przecinarki do rur są narzędziami, dzięki którym w prosty sposób i bez ryzyka uszkodzenia przetniesz rury wykonane z metali lub tworzyw sztucznych. Pamiętaj, aby do tego celu w żadnym wypadku nie wykorzystywać zwykłych pił do metalu – co prawda da się nimi przeciąć metalowe rurki, jednak nie gwarantują one takiej jakości i precyzji jak specjalistyczne przecinarki do rur, przez co rury obcięte w ten sposób rury mogłyby nie spełniać swojej funkcji.


Wybierz obcinak do rur stalowych z oferty Emast.pl

W naszej ofercie dostępne są zróżnicowane rodzaje przecinarek do rur, dlatego też bez problemu wyposażysz swój warsztat w taki sposób, aby bez móc przecinać rury wykonane z różnych materiałów i o różnych średnicach. W sklepie Emast.pl dostępne są następujace narzędzia do przecinania rur:

  • Nożyce do rur – najprostszy przyrząd do przecinania rur, głównie wykonanych z materiału PVC. Nożyce do cięcia rur wyposażone są w mechanizm zapadkowy, który dodatkowo ułatwia pracę. Przeznaczone są do cięcia rur o średnicy od kilku do kilkudziesięciu milimetrów.

  • Przecinarka do rur – narzędzie, które bardzo ułatwia przecinanie rur. Zawiera m.in. prowadnik oraz mocujące imadło, silnik oraz tnącą tarczę. W zależności od parametrów urządzenia może przecinać rury o zróżnicowanej średnicy i wykonane z metali lub tworzyw sztucznych.

  • Akumulatorowy obcinak do rur – posiadają bardzo silne ostrze, które może przecinać rury o średnicy sięgającej nawet 50 milimetrów. Umiejscowienie ostrza umożliwia przycięcie rury także przy samej ścianie.


Obcinaki do rur – ręczne czy elektryczne?

Wybór zależy oczywiście od rodzaju pracy do, której ma być przeznaczone. Przy incydentalnym przecinaniu rur w zupełności mogą zdać egzamin ręczne nożyce. Mogą być one również optymalnym wyborem dla domowych majsterkowiczów. Natomiast do regularnej pracy, w której dodatkowo zachodzi konieczność przecinania rur z twardszych materiałów, przydadzą się niewątpliwie akumulatorowe obcinaki do rur, które gwarantują większą precyzję, a także minimalizują wysiłek wkładany w pracę.