Przecinarki do rur

Produkty 10

Produkty 10

Przecinanie rur wymaga zastosowania profesjonalnych narzędzi, które umożliwią wykonanie tej pracy z dużą precyzją i w taki sposób, aby dobrze spełniały one swoją funkcję w różnego rodzaju instalacjach. W ofercie sklepu z narzędziami i elektronarzędziami Emast.pl dostępny jest szeroki wybór obcinaków do rur, dzięki którym przytniesz każdy rodzaj orurowania, niezależnie od materiału, z jakiego zostało ono wykonane.


Po co Ci obcinak do rur?

Przecinarki do rur są narzędziami, dzięki którym w prosty sposób i bez ryzyka uszkodzenia przetniesz rury wykonane z metali lub tworzyw sztucznych. Pamiętaj, aby do tego celu w żadnym wypadku nie wykorzystywać zwykłych pił do metalu – co prawda da się nimi przeciąć metalowe rurki, jednak nie gwarantują one takiej jakości i precyzji jak specjalistyczne przecinarki do rur, przez co rury obcięte w ten sposób rury mogłyby nie spełniać swojej funkcji.


Wybierz obcinak do rur stalowych z oferty Emast.pl

W naszej ofercie dostępne są zróżnicowane rodzaje przecinarek do rur, dlatego też bez problemu wyposażysz swój warsztat w taki sposób, aby bez móc przecinać rury wykonane z różnych materiałów i o różnych średnicach. W sklepie Emast.pl dostępne są następujace narzędzia do przecinania rur:

  • Nożyce do rur – najprostszy przyrząd do przecinania rur, głównie wykonanych z materiału PVC. Nożyce do cięcia rur wyposażone są w mechanizm zapadkowy, który dodatkowo ułatwia pracę. Przeznaczone są do cięcia rur o średnicy od kilku do kilkudziesięciu milimetrów.

  • Przecinarka do rur – narzędzie, które bardzo ułatwia przecinanie rur. Zawiera m.in. prowadnik oraz mocujące imadło, silnik oraz tnącą tarczę. W zależności od parametrów urządzenia może przecinać rury o zróżnicowanej średnicy i wykonane z metali lub tworzyw sztucznych.

  • Akumulatorowy obcinak do rur – posiadają bardzo silne ostrze, które może przecinać rury o średnicy sięgającej nawet 50 milimetrów. Umiejscowienie ostrza umożliwia przycięcie rury także przy samej ścianie.


Obcinaki do rur – ręczne czy elektryczne?

Wybór zależy oczywiście od rodzaju pracy do, której ma być przeznaczone. Przy incydentalnym przecinaniu rur w zupełności mogą zdać egzamin ręczne nożyce. Mogą być one również optymalnym wyborem dla domowych majsterkowiczów. Natomiast do regularnej pracy, w której dodatkowo zachodzi konieczność przecinania rur z twardszych materiałów, przydadzą się niewątpliwie akumulatorowe obcinaki do rur, które gwarantują większą precyzję, a także minimalizują wysiłek wkładany w pracę.