Pistolety do silikonu

Produkty 1-18 z 25

Strona

Produkty 1-18 z 25

Strona

Pistolet do silikonu lub kleju to sprzęt, który niezbędny jest przy każdym remoncie oraz przy wielu pracach naprawczych lub montażowych, szczególnie wówczas, gdy zachodzi konieczność uszczelnienia okna, kabiny prysznicowej, zlewozmywaka, listew między blatem kuchennym a ścianą oraz przy wykonywaniu wielu innych czynności. Tuby z silikonem, kitem czy specjalistycznymi klejami na bazie silikonu skonstruowane są właśnie w taki sposób, że najwygodniejszy i najbardziej skuteczny sposób na wyciśnięcie właściwej ilości to właśnie wyciskacz do silikonu. W ofercie sklepu internetowego Emast.pl dostępny jest bardzo zróżnicowany wybór tych narzędzi.


Wyciskacz do mas – zastosowanie

Jak już wspomnieliśmy, pistolet do silikonu okaże się niezbędny przy naprawdę wielu rodzajach prac. Nie obejdą się bez niego hydraulicy, którzy budują lub naprawiają instalację wodną, monterzy okien, mebli kuchennych. Pistolet do mas powinien zatem znaleźć się w każdym warsztacie, zarówno domowym, jak i profesjonalnym.


Jak działa pistolet do silikonu?

Działanie pistoletu do mas jest bardzo proste. Po naciśnięciu dźwigni znajdujący się z tyłu tłok zaczyna wywierać nacisk na kartusz, dzięki czemu substancja wydostaje się przez dyszę. Sposób ten bardzo ułatwia dozowanie silikonu, kitu lub innej masy, ponieważ z kartusza wydostaje się cienki strumień, który można aplikować bezpośrednio na miejsce, które ma być zaizolowane lub zaklejone.


Pistolet do silikonu elektryczny

W ofercie sklepu Emast znajdziesz także elektryczny pistolet do silikonu, dzięki któremu w pracę nie będziesz musiał wkładać siły własnych mięśni. Urządzenie to posiada liczne funkcje, dzięki którym praca staje się jeszcze łatwiejsza i wygodniejsza. Warto wspomnieć m.in. o:

  • regulacji prędkości, która umożliwia precyzyjną kontrolę przepływu materiału;
  • funkcji zapobiegającej kapaniu, która polega na cofnięciu tłoka po zwolnieniu spustu;
  • diodzie oświetlające miejsce pracy.

Pistolet do silikonu elektryczny zasilany jest 18-woltowym akumulatorem, dzięki czemu urządzenie pozostaje w pełni mobilne i umożliwia pracę w każdym miejscu. Główną zaletą korzystania z elektrycznych pistoletów do silikonu jest przyspieszenie pracy, co będzie miało znaczenie przede wszystkim w firmach produkcyjnych, gdzie liczy się to, by w określonym czasie wykonać jak największą liczbę czynności.


Postaw na jakość narzędzi z Emast.pl

Nawet przy tak prostych narzędziach, jak pistolety do silikon stawiamy na sprawdzonych producentów, którzy są gwarantem jakości. Dlatego w naszej ofercie dostępne są urządzenia takich marek, jak m.in. Milwaukee, Yato czy DeWalt.