Darmowa dostawa
od 599 zł ?Nie dotyczy wysyłek paletowych i dłużycowych
30 dni na zwrot ?Szybkie zwroty, bez podawania przyczyny
Program lojalnościowy ?Za każde wydane 1000 zł, klient otrzymuje rabat o wartości 20 zł do wykorzystania na kolejne zakupy o wartości min. 100 zł. Rabat przyznawany jest wyłącznie za zakup towarów nieprzecenionych.
Oryginalne narzędzia ?W ofercie wszystkie najpopularniejsze marki narzędziowe

Spirale kanalizacyjne do rur

Produkty 9

Produkty 9

Częstym zadaniem, przed jakim stają hydraulicy jest udrażnianie zatkanych rur kanalizacyjnych, odprowadzających wodę np. z umywalki lub wanny. Dowiedz się, na jakich zasadach działa spirala do rur i zapoznaj się z ofertą spirali kanalizacyjnych w sklepie Emast.pl, które w dużym stopniu ułatwiają pracę hydraulików.


Jak działa spirala kanalizacyjna?

Zasada, według której działa spirala hydrauliczna, jest bardzo prosta i opiera się głównie na sile. Dlatego też o udrażnianiu rur za pomocą tego przyrządu często mówi się jako o udrażnianiu mechanicznym. Sprężyna do przepychania rur powinna zostać umieszczona u jej wlotu, a następnie za pomocą obracania korby przesuwana w jej głąb. Kiedy spirala dotrze do zatoru, zacznie odrywać go od ścian rury, udrażniając tym samym przepływ. Sprężynę należy co jakiś czas wyciągać, aby usunąć z rury zalegające w niej zanieczyszczenia. W ten sposób spirale do przepychania rur pozwalają skutecznie i bez wkładania większego wysiłku udrożnić przepływ rur kanalizacyjnych.


Jak dobrać spiralę kanalizacyjną?

Dobieranie spirali kanalizacyjnej należy zacząć od jej długości. Krótkie rury, odchodzące np. od umywalki, mogą być przepychane krótkimi spiralami, których długość wynosi około 5 metrów. Spirale do przepychania dłuższych rur powinny liczyć już około 10 metrów.

W sklepie z narzędziami Emast.pl dostępne są spirale do udrażniania rur o długości od 3 do 10 metrów.


Żmijka do rur – ręczna czy bębnowa?

W naszym sklepie dostępne są klasyczne ręczne spirale hydrauliczne, które składają się ze spirali oraz korby do jej obracania. Uchwyty korb dostępnych u nas narzędzi są ergonomiczne i antypoślizgowe, dzięki czemu w dużym stopniu ułatwiają pracę.

Posiadamy także bębnowe spirale do udrażniania rur. Podpina się je do wiertarki lub wkrętarki, a obrót następuje właśnie za pomocą pracy silnika tego urządzenia. Tego typu spirale kanalizacyjne są wydajniejsze i umożliwiają szybsze udrażnianie zapchanych rur.


Ochrona przed korozją

Sprężyna do przepychania rur będzie miała nieustanny kontakt z wodą, zanieczyszczeniami oraz detergentami. Dlatego ważne jest to, żeby była wykonana z materiału wytrzymałego i odpornego na postępowanie korozji. W naszej ofercie dostępne są sprężyny do udrażniania rur kanalizacyjnych, wykonane z ocynkowanego drutu sprężynowego, który gwarantuje wytrzymałość i odporność, a także skuteczne rozdrabnianie zatorów i odrywanie ich od ścian rury.


Spirale kanalizacyjne z Emast.pl – niezbędne w pracy hydraulików

Dostępne w naszej ofercie spirale hydrauliczne to sprzęt odpowiedni do stosowania w gospodarstwach domowych, a także w użytku profesjonalnym, np. w pogotowiu technicznym, zakładach wodociągowych i serwisach instalacji wodno-kanalizacyjnych.