Darmowa dostawa
od 599 zł ?Nie dotyczy wysyłek paletowych i dłużycowych
30 dni na zwrot ?Szybkie zwroty, bez podawania przyczyny
Program lojalnościowy ?Za każde wydane 1000 zł, klient otrzymuje rabat o wartości 20 zł do wykorzystania na kolejne zakupy o wartości min. 100 zł. Rabat przyznawany jest wyłącznie za zakup towarów nieprzecenionych.
Oryginalne narzędzia ?W ofercie wszystkie najpopularniejsze marki narzędziowe

Wyrzynarka Bosch – jakie narzędzie do cięcia drewna, metalu i tworzywa?

RedakcjaOct 25, 2023 10:25:00 AM

Pośród elektronarzędzi Boscha ważną rolę odgrywają wyrzynarki. To narzędzia z przeznaczeniem do przecinania materiałów, wykonywania cięć po łuku i wycinania otworów w środkowej części materiału. Z wykorzystaniem wyrzynarki Bosch użytkownik może pracować w różnych materiałach – drewnie, materiale drewnopochodnym czy tworzywie sztucznym, a przy specjalnym ostrzu także w cienkiej stali. Kluczowe znaczenie mają parametry techniczne i właściwości wyrzynarek Boscha, co pozwala dobrać narzędzie optymalne do potrzeb i wymagań.

Wyrzynarka Bosch – co to narzędzie?

Wyrzynarka Bosch to uniwersalne narzędzie służące do cięcia w miękkich materiałach. Obok przecinania w linii prostej i cięć nieregularnych (łuki, zygzaki), z pomocą wyrzynarek można wycinać otwory.

Elektronarzędzia Boscha to produkty maszyny wydajne i wytrzymałe, wyposażone w znakomite silniki oraz z obudowami dobrze chroniącymi wnętrze. Dlatego przydadzą się podczas prostych pracach domowych oraz majsterkowaniu, ale są wykorzystywane także przez profesjonalistów, którzy na co dzień muszą korzystać z wytrzymałych i wydajnych narzędzi.

Oferta wyrzynarek Boscha jest podzielona na dwa rodzaje urządzeń – do zastosowania prywatnego i profesjonalnego. Oczywiście wyrzynarki Bosch z linii Professional mogą być używane w przydomowych warsztatach i garażach. Dla łatwiejszego wyboru producent podzielił wyrzynarki na dwie linie – zieloną i niebieską:

 • Wyrzynarka Bosch DIY (zielone) – z przeznaczeniem do użytku domowego do precyzyjnego cięcia w linii prostej, po łuki i wycinania otworów.
 • Wyrzynarka Bosch Professional (niebieskie) – do precyzyjnego przecinania materiałów i wycinania otworów, charakteryzujące się wysoką wytrzymałością i przeznaczone do profesjonalnej pracy pod wysokim obciążeniem.

Jak wybrać wyrzynarkę Boscha – właściwości i parametry techniczne

Przed zakupem wyrzynarki należy zwrócić uwagę na parametry techniczne elektronarzędzia. Pozwoli to dobrać sprzęt właściwy do pracy i przeznaczenia. Obok rodzaju zasilania kluczowe znaczenie mają moc lub napięcie baterii, głębokość cięcia, liczba ruchów osprzętu i typ uchwytu:

 • Rodzaj zasilania – rozróżnia się elektronarzędzia sieciowe i akumulatorowe. Wyrzynarki Boscha sieciowe to narzędzia zasilane kablem i podłączane do gniazdka, akumulatorowe – zasilane bateriami. Wyrzynarki akumulatorowe Bosch mają baterie kompatybilne z akumulatorami do innych elektronarzędzi marki. Dlatego narzędzia można zakupić bez akumulatorów. Istotne znaczenie ma wówczas pojemność akumulatora, co ma wpływ na czas pracy na jednym ładowaniu.
 • Moc nominalna lub napięcie akumulatora – wyrzynarki Bosch DIY to użytku domowego są zasilane silnikami o mniejszej mocy nominalnej w zakresie od 500 do 620 W. Mocniejsze są wyrzynarki Bosch Professional – od 500 do 800 W. Do intensywnego użytkowania należy wybierać narzędzia z silnikiem o mocy przynajmniej 600 W, jeszcze mocniejsze powinny być wyrzynarki użytkowane profesjonalnie w firmach. W urządzeniach mobilnych zasilanych bateriami dla wydajności znaczenie ma napięcie akumulatora – 12 V lub 18 V.
 • Sposób cięcia – najprostsze wyrzynarki pracują ruchem posuwisto-zwrotnym. Alternatywą są łatwiejsze w prowadzeniu modele z podcinaniem i dodatkowym ruchem wahadłowym tył-przód. Natomiast dużą precyzją cięcia charakteryzują się wyrzynarki wyposażone w ostrza włosowe.
 • Głębokość cięcia – różna w zależności od obrabianego materiału. Wyrzynarki z linii DIY oferują cięcie do głębokości 10 cm w drewnie i 8 mm w stali. W modelach Professional to 16 cm (drewno) i 2 cm (stal).
 • Liczba ruchów brzeszczotu – zasada jest prosta: szybsza praca brzeszczotu to większa precyzja cięcia. Modele wyrzynarek Bosch DIY pracują w tempie do 3100 ruchów ostrza na minutę, Professional – do 3500 ruchów.
 • Typ uchwytu – wyróżnia się brzeszczoty typu T z jedną wypustką. To osprzęt zapewniający duży komfort pracy i bezpieczeństwo. Na mocowanie wszystkich typów brzeszczotów pozwala uniwersalny uchwyt U.

Zalety wyrzynarek Bosch

Wyrzynarki Boscha to narzędzia wydajne, precyzyjne i wytrzymałe, przeznaczone do zastosowań profesjonalnych i domowego użytku. To urządzenia pozbawione wad, ewentualnie do takich zaliczyć można brak baterii w określonych modelach akumulatorowych. Natomiast wówczas to wyrzynarki skierowane do użytkowników już korzystających z elektronarzędzi Boscha lub nabywających całe zestawy, aby używać baterii zastępczo. Oczywiście brak baterii przekłada się to na niższą cenę narzędzia.

Zalety wyrzynarek Bosch są bardzo liczne:

 • Znakomity silnik – bezszczotkowy silnik w połączeniu ze sprawdzonym układem mechanicznym gwarantują wysoką trwałość i znakomitą wydajność.
 • Wytrzymała i kompaktowa obudowa – lekka, a jednocześnie wytrzymała obudowa to gwarancja komfortowej pracy bez ryzyka uszkodzeń mechanicznych.
 • Regulacja prędkości obrotowej – większa prędkość osprzętu to gwarancja precyzyjniejszego cięcia. Kilkustopniowa oscylacja brzeszczotu daje wybór między szybkim a precyzyjniejszym cięciem.
 • Duża głębokość cięcia – różna w zależności od typu materiału i modelu natomiast nawet do głębokości 2 cm (stal) i 16 cm (drewno).
 • Łatwe prowadzenie – w pracy pomaga wyprofilowana rękojeść Soft Grip. Wybrane modele mają też rolki prowadzące zapobiegające wyginaniu się brzeszczotu w dolnym punkcie podparcia, co gwarantuje większą precyzję cięcia.
 • Beznarzędziowy system wymiany ostrza SDS – gwarancja szybkiej i bezpiecznej wymiany brzeszczotu.
 • Blokada włączenia – dodatkowe zabezpieczenie dla użytkownika.
 • Pozostałe – narzędzia są kompatybilne z systemem odsysania pyłu oraz odkurzaczami Boscha. Mogą też współpracować z szynami prowadzącymi lub mieć funkcję nadmuchu do usuwania powstałego pyłu.

Wyrzynarki Bosch – przegląd modeli

Niezależnie od narzędzia wyrzynarka Boscha odwdzięczy się wygodną, komfortową, bezpieczną i precyzyjną pracą. To elektronarzędzia z przeznaczeniem do domu, majsterkowania i profesjonalnych prac remontowych czy wykończeniowych. Poniżej kilka modeli wyrzynarek Boscha w podziale na linie DIY i Professional.

Wyrzynarki Bosch DIY (zielone):

 • PST 700 E – precyzyjne narzędzie z silnikiem o mocy 500 W i prędkością skokową do 3100 posuwów na minutę. Wyrzynarka pozwala na pracę w drewnie (do 70 mm) i stali (do 4 mm) – po linii prostej oraz pod kątem 45 i 90 stopni. Komfortową pracę zapewnia niewielka waga i kompaktowe gabaryty. Wyrzynarkę wyposażono też w system SDS do szybkiej wymiany osprzętu, system Bosch Electronic dla utrzymywania stałego tempa cięcia i funkcję Bosch Low Vibration dla tłumienia drgań i uderzeń.
 • PST 650 – niewielka i kompaktowa wyrzynarka z silnikiem 500 W, która pozwala na cięcie z prędkością do 3100 ruchów brzeszczotu. Maksymalna głębokość cięcia w drewnie to 65 mm, w stali – 4 mm. Same cięcia mogą być prosto- i krzywoliniowe pod kątem do 45 stopni. W pracy pomaga minimalny poziom drgań, a system SDS umożliwia beznarzędziową wymianę brzeszczotów.
 • UniversalSaw 18V-100 – akumulatorowa wyrzynarka Boscha do wielu zastosowań, z możliwością cięcia w drewnie do 100 mm (w aluminium do 18 mm, w stali do 8 mm). Szybkie tempo cięcia gwarantuje 4-stopniowa oscylacja, z prędkością maksymalną 2600 ruchów na minutę. Większą dokładność cięcia – również pod kątem 45 stopni – zapewnia system CutControl, a na szybką wymianę ostrza pozwala system SDS. W pracy pomaga także oświetlenie PowerLight oraz zintegrowana funkcja nadmuchu. Narzędzie jest kompatybilne z akumulatorami o napięciu 18 V.

Wyrzynarki Bosch Professional (niebieskie):

 • GST 12V-70 Professional – model akumulatorowy zasilany baterią o napięciu 12 V. To kompaktowa i niewielka wyrzynarka, co ułatwia manewrowanie i prowadzenie, zwłaszcza przy cięciach krzywoliniowych. Narzędzie jest ergonomiczne i wydajne, z prędkością skokową do 2800 ruchów na minutę. Maksymalna głębokość cięcia w drewnie to 70 mm, w stali – 3 mm, również pod kątem 45 stopni.
 • GST 150 CE Professional – mocna wyrzynarka sieciowa z silnikiem o mocy 780 W oraz prędkością skokową do 3100 posuwów na minutę. To sprzęt wytrzymały oraz odporny na odkształcenia, z gwarancją precyzyjnego cięcia dzięki zastosowaniu specjalnego systemu mocowania brzeszczotu. Maksymalna głębokość cięcia w drewnie to 150 mm (w aluminium 20 mm, w stali 10 mm). Urządzenie jest także kompatybilne z systemem odsysania pyłu.
 • GST 90 BE Professional – komfortowy sprzęt z funkcją stopniowego zwiększania tempa pracy, co ułatwia nacinanie materiału. Silnik narzędzia ma moc 650 W, a maksymalna prędkość skokowa to 3100 ruchów na minutę. Elektronarzędzie jest też wyposażone w system Bosch SDS dla łatwiejszej wymiany brzeszczotów. Daje też możliwość podłączenia do systemu odsysania pyłu Bosch Click & Clean lub przemysłowego odkurzacza Boscha.

Wyrzynarki Boscha są narzędziami wydajnymi i uniwersalnymi. To elektronarzędzia o znakomitych parametrach technicznych, które są doskonałe do użytku prywatnego, ale także bardziej wymag