Darmowa dostawa
od 599 zł ?Nie dotyczy wysyłek paletowych i dłużycowych
30 dni na zwrot ?Szybkie zwroty, bez podawania przyczyny
Program lojalnościowy ?Za każde wydane 1000 zł, klient otrzymuje rabat o wartości 20 zł do wykorzystania na kolejne zakupy o wartości min. 100 zł. Rabat przyznawany jest wyłącznie za zakup towarów nieprzecenionych.
Oryginalne narzędzia ?W ofercie wszystkie najpopularniejsze marki narzędziowe

Wiertarko-wkrętarki - Ranking

Redakcja14 cze 2022 09:20:00

Wiertarko-wkrętarka to sprzęt, którego nie może zabraknąć w żadnym warsztacie – jest jednym z podstawowych narzędzi do prac domowych, nie obejdą się bez niej majsterkowicze-hobbyści, wiele zastosowań znajdzie też w profesjonalnych warsztatach i zakładach przemysłowych. Jak wybrać najlepszą, która wpisze się w Twoje oczekiwania i wymagania, jakie stawia przed nią praca w Twoim warsztacie? Pomoże Ci w tym przygotowany przez nas ranking wiertarko-wkrętarek.


Ranking wiertarko-wkrętarekIndeks handlowy: MET601036900+MT
Cena: ok. 560 zł


Indeks handlowy: YT-82796
Cena: ok. 550 zł


Indeks handlowy: BDBDCHD18BAFC-QW
Cena: ok. 500 zł


Indeks handlowy: MDDF453Z
Cena: ok. 300 zł


Indeks handlowy: T78974
Cena: ok. 200 złWiertarko-wkrętarka / wkrętarka do 500 złIndeks handlowy: MET601036900+MT
Cena: ok. 560 zł


Indeks handlowy: YT-82796
Cena: ok. 550 zł


Indeks handlowy: FMC600D2-QW
Cena: ok. 540 zł


Indeks handlowy: MDDF453Z
Cena: ok. 300 zł


Indeks handlowy: T78974
Cena: ok. 200 złNajlepsza wiertarko-wkrętarka – jakie powinna mieć cechy?

Wiertarko-wkrętarki uchodzą za najbardziej uniwersalne narzędzia w każdym warsztacie. Jednak, żeby rzeczywiście mogły takie być, muszą zawierać szybkozaciskowy uchwyt, który będzie kompatybilny z wieloma rodzajami nasadek. Oprócz tego przydatnych będzie kilka innych funkcji lub cech specyfikacji technicznej.

Akumulatorowa wiertarko-wkrętarka – jaka najlepsza?

Inną cechą, która wpływa na wydajność wiertarko-wkrętarki jest jej woltaż. Narzędzia z akumulatorami o napięciu 3,6V charakteryzują się dość niską mocą, jednak nie oznacza to, że są nieprzydatne. Wszystko dlatego, że niewielki akumulator pozwala na kompaktową konstrukcję urządzenia. Wówczas możesz wykorzystać ją do pracy w ciasnych lub trudnodostępnych miejscach. Najlepsza wiertarko-wkrętarka, którą częściej wykorzystasz do wywiercania otworów niż wkręcania i wykręcania wkrętów, powinna być wyposażona w akumulator o napięciu 36V – będzie ona w stanie zastąpić nawet mocniejsze wiertarki sieciowe. Dobrym i chętnie wybieranym kompromisem pomiędzy wydajnością i kompaktowością jest wiertarko-wkrętarka z akumulatorem 18V.

Jakość wykonania

Korpusy wiertarko-wkrętarek przeznaczonych do wymagającej pracy profesjonalistów są wykonane z najwyższej jakości tworzyw sztucznych, gwarantujących trwałość i ergonomię chwytu. Tego typu urządzenia będą charakteryzować się wyższą ceną. Do umiarkowanych zadań w użytku domowym spokojnie wystarczy Ci tańsza wiertarko-wkrętarka – ranking pomoże Ci wybrać optymalne rozwiązanie.

Dodatkowe wyposażenie

Dobre wiertarko-wkrętarki sprzedawane są w korzystnych zestawach, zawierających m.in. poręczną walizeczkę oraz podstawowy zestaw bitów i wierteł. Chętnie wybierane są także zestawy, w skład których wchodzą poprawiające ergonomię pracy uchwyty boczne czy dodatkowe akumulatory. Funkcjonalna wiertarko-wkrętarka powinna też zawierać lampkę LED, a także zabezpieczenia przed przegrzaniem.

Jaka wiertarko-wkrętarka do określonej kwoty?

Masz zaplanowany konkretny budżet, jaki chcesz przeznaczyć na wkrętarko-wiertarkę? Ranking pomoże Ci wybrać najlepsze urządzenie z danej półki cenowej. Dzięki temu wydasz pieniądze w możliwie najbardziej efektywny sposób, zapewniając sobie narzędzie, które wpisze się w Twoje oczekiwania.