Darmowa dostawa
od 599 zł ?Nie dotyczy wysyłek paletowych i dłużycowych
30 dni na zwrot ?Szybkie zwroty, bez podawania przyczyny
Program lojalnościowy ?Za każde wydane 1000 zł, klient otrzymuje rabat o wartości 20 zł do wykorzystania na kolejne zakupy o wartości min. 100 zł. Rabat przyznawany jest wyłącznie za zakup towarów nieprzecenionych.
Oryginalne narzędzia ?W ofercie wszystkie najpopularniejsze marki narzędziowe

Piły łańcuchowe - ranking

RedakcjaJul 14, 2022 10:06:00 AM

Piły łańcuchowe to urządzenia, w których równie istotną rolę jak wydajność odgrywa również bezpieczeństwo pracy. Dlatego wybór tego narzędzia ogrodowego powinien być bardzo dobrze przemyślany nie tylko pod kątem parametrów technicznych, ale też systemów i akcesoriów podnoszących bezpieczeństwo operatora. Jeśli szukasz optymalnego rozwiązania, sprawdź nasz ranking pił łańcuchowych – elektrycznych i spalinowych – i świadomie wybierz urządzenie, które okaże się dla Ciebie optymalne, a ponadto zmieści się w zakładanym budżecie.


Ranking pił łańcuchowych

Indeks handlowy: AW80001
Cena: ok. 500 zł

Indeks handlowy: AW80002
Cena: ok. 530 zł

Indeks handlowy: NAC-CST52-45-01AC
Cena: ok. 490 zł

Indeks handlowy: CE24-OS-G
Cena: ok. 360 zł


Piła łańcuchowa – elektryczna czy spalinowa??

Pierwsza decyzja, jaką przyjdzie Ci podjąć przy zakupie piły łańcuchowej, jest rodzaj napędu. Do wyboru masz piły spalinowe oraz piły elektryczne. Każde z rozwiązań ma swoje silniejsze i słabsze strony – ich postrzeganie zależy oczywiście od potrzeb i wymagań pracy.


Piły łańcuchowe elektryczne – ranking pomoże CI wybrać najlepsze urządzenie

Elektryczne piły łańcuchowe będą odpowiednim wyborem do mniej wymagających prac ogrodowych wokół domu. Charakteryzują się cichą pracą i brakiem emisji spalin – dlatego są przyjazne dla środowiska oraz umożliwiają nawet pracę wewnątrz budynków. Modele elektryczne są z reguły mniejsze i lżejsze niż piły łańcuchowe spalinowe, dlatego operator ma znacznie więcej swobody w posługiwaniu się tym narzędziem, a co więcej – może osiągnąć większą precyzję pracy.

Ograniczeniem na pewno jest kabel zasilający – pilarki elektrycznej użyjesz wyłącznie w miejscach z dostępem do prądu. Silniki elektryczne w piłach łańcuchowych są także mniej wydajne niż silniki spalinowe, dlatego tego typu modele przeznaczone są do mniej wymagających zadań. Niemniej w przydomowym ogrodzie powinny sprawdzić się bardzo dobrze.


Ranking pił łańcuchowych spalinowych – kiedy wybrać to rozwiązanie?

Spalinowe piły łańcuchowe najczęściej napędzane są przez silniki dwusuwowe, dla których paliwem jest mieszanka benzyny i oleju. Urządzenia te są masywniejsze, a ich konstrukcja znacznie trwalsza, dlatego mogą posłużyć Ci bardzo długo, nawet przy intensywnej eksploatacji. Gwarantują oczywiście większa moc i wydajność, dlatego sprawdzają się w bardzo wymagających pracach – nie tylko w przydomowym ogrodzie, ale również w lasach. Ogromną zaletą spalinowych pił łańcuchowych jest brak jakichkolwiek ograniczeń w mobilności.


Piły łańcuchowe – na jakie parametry zwrócić uwagę?

Obiektywnie najlepsze piły łańcuchowe to te narzędzia, które sprostają trudnym zadaniom i nie będą wnosić żadnych ograniczeń pracy. Jednak nie zawsze najmocniejszy sprzęt okaże się tym, czego potrzebujesz. Jeśli masz mniejsze wymagania, nie musisz inwestować w urządzenie, którego potencjału nie wykorzystasz. Właśnie dlatego przygotowaliśmy dla Ciebie ranking pił łańcuchowych. Dzięki niemu poznasz parametry techniczne poszczególnych pił łańcuchowych spalinowych i elektrycznych i na ich podstawie wybierzesz optymalne dla siebie rozwiązanie. Przy wyborze piły łańcuchowej zwracaj uwagę na takie parametry, jak:

  • rodzaj napędu,
  • moc silnika,
  • długość prowadnicy,
  • systemy zabezpieczeń,
  • długość kabla zasilającego (dla urządzeń elektrycznych),
  • wielkość spalania paliwa (dla urządzeń spalinowych);
  • wpływające na komfort pracy wagę i generowany hałas.

Piła łańcuchowa – ranking urządzeń w wybranym przedziale cenowym

Jeśli masz określony budżet, jaki chcesz przeznaczyć na swoje narzędzie, nasz ranking pił łańcuchowych pomoże Ci znaleźć najlepsze rozwiązanie z danej półki cenowej. Dobrze wydane pieniądze jeszcze bardziej podniosą Twoją satysfakcję z pracy.