Darmowa dostawa
od 599 zł ?Nie dotyczy wysyłek paletowych i dłużycowych
30 dni na zwrot ?Szybkie zwroty, bez podawania przyczyny
Program lojalnościowy ?Za każde wydane 1000 zł, klient otrzymuje rabat o wartości 20 zł do wykorzystania na kolejne zakupy o wartości min. 100 zł. Rabat przyznawany jest wyłącznie za zakup towarów nieprzecenionych.
Oryginalne narzędzia ?W ofercie wszystkie najpopularniejsze marki narzędziowe

Kosy spalinowe - ranking

RedakcjaJun 23, 2022 10:13:00 AM

Potrzebna Ci kosa spalinowa, ale ogromny asortyment nie ułatwia Ci wyboru? Masz określony budżet i chcesz spożytkować go możliwie jak najefektywniej? Przedstawiamy Ci ranking najlepszych kos spalinowych – szczegółowa rozpiska wszystkich cech polecanych urządzeń bardzo ułatwi Ci wybór kosy, która spełni Twoje oczekiwania. Zobacz, po jakie kosy spalinowe warto dzisiaj sięgnąć i wybierz model dostosowany do specyfiki Twojej pracy.


Ranking kos spalinowychIndeks handlowy: MEBH341U
Cena: ok. 1800 zł


Indeks handlowy: BP540-30B-V
Cena: ok. 600 zł


Indeks handlowy: AW70002
Cena: ok. 640 zł


Indeks handlowy: MUR3000
Cena: ok. 400 złRanking kos spalinowych do 500 złIndeks handlowy: AW70001
Cena: ok. 520 zł


Indeks handlowy: MUR3000
Cena: ok. 400 zł


Indeks handlowy: MDUR181Z
Cena: ok. 2000 złKiedy będzie Ci potrzebna kosa spalinowa?

Kosy spalinowe są wykorzystywane najczęściej do ścinania rzadko koszonej trawy, która porosła na dużym obszarze. Tego rodzaju narzędzia ogrodowe są znacznie bardziej skuteczne niż kosiarki w czasie koszenia trawy na skarpach, nierównym terenie, górkach, a także wokół drzew, krzewów, ogrodzeń i różnych obiektów architektury ogrodowej.

Kosa spalinowa – jak najlepsza?

Wybór kosy spalinowej powinien być podyktowany Twoimi potrzebami. W pierwszej kolejności weź pod uwagę wielkość terenu, jaki zamierzasz kosić. Im jest on większy, tym większe powinny być średnica kosy żyłkowej oraz moc urządzenia. Parametry wpływają bowiem na wydajność pracy. Jak parametry powinny wpływać na Twoją decyzję o wyborze kosy spalinowej?

  • Moc - w największym stopniu determinuje wydajność urządzenia i efektywność pracy. W małych i średnich ogrodach w zupełności dobrze sprawdzą się kosy spalinowe o mocy od 500 do 1000 watów. Mocniejsze urządzenia będą odpowiednie do większych i bardziej wymagających terenów.
  • Szerokość cięcia - małe trawniki szybko skosisz kosą spalinową o średnicy żyłki do 30 centymetrów. Większy teren wymaga już użycia kosy o większej szerokości cięcia. Należy jednak wziąć pod uwagę ukształtowanie terenu, ponieważ nierówności i dołki mogą stanowić zbyt dużą przeszkodę dla kos o dużej średnicy żyłki.
  • Rodzaj głowicy - kosy żyłkowe to rozwiązanie optymalne do koszenia trawy w trudnodostępnych miejscach. Jeśli warunki pracy są naprawdę wymagające, np. musisz poradzić sobie z chwastami, kłączami, kwiatami czy zdrewniałymi łodygami, zdecyduj się na głowicę z nożami lub tarczą tnącą.
  • Silnik - do wyboru masz kosy spalinowe z silnikiem dwusuwowym lub czterosuwowym. Te pierwsze są lekkie, przez co praca z kosami jest wygodna. Czterosuwy natomiast są solidniejsze i bardziej wytrzymałe. Pracują ciszej, są wydajniejsze i nie emitują dużej ilości zanieczyszczeń.

Ranking kos spalinowych do 500 złotych lub innych kwot

Jeśli masz ustalony budżet na nowe urządzenie, nasz ranking kos spalinowych pomoże znaleźć Ci najlepsze możliwe rozwiązanie na tej półce cenowej. Dzięki temu wydasz swoje pieniądze bardzo najlepiej jak to tylko możliwe.