Darmowa dostawa
od 599 zł ?Nie dotyczy wysyłek paletowych i dłużycowych
30 dni na zwrot ?Szybkie zwroty, bez podawania przyczyny
Program lojalnościowy ?Za każde wydane 1000 zł, klient otrzymuje rabat o wartości 20 zł do wykorzystania na kolejne zakupy o wartości min. 100 zł. Rabat przyznawany jest wyłącznie za zakup towarów nieprzecenionych.
Oryginalne narzędzia ?W ofercie wszystkie najpopularniejsze marki narzędziowe

Młot udarowy akumulatorowy Bosch – jaki model wybrać do skuwania powierzchni?

RedakcjaAug 4, 2023 2:17:00 PM

Młoty udarowe Bosch to narzędzia wydajne i solidne, doskonałe na place budowy do cięższych pracach oraz do użytku domowego. Do wiercenia i dłutowania doskonale nadają się młoty udarowo-obrotowe, czyli młotowiertarki. Narzędzia mają wysoką moc, są łatwe i wygodne w obsłudze, a także wyposażone w wiele funkcji podnoszących komfort użytkowania. W zależności od rodzaju zasilania wyróżnia się narzędzia sieciowe i akumulatorowe. Młot udarowy akumulatorowy Bosch to narzędzie mobilne, dające możliwość pracy również w miejscach bez dostępu do energii elektrycznej.

Młot udarowy akumulatorowy Bosch – co to za narzędzie?

Młot akumulatorowy Bosch to narzędzie kompaktowe i wydajne, które nie jest ograniczone przewodem zasilania. Dzięki temu z młotem udarowo-obrotowym można pracować swobodnie oraz mobilnie, także w miejscach, gdzie nie ma dostępu do energii z gniazdka.

Młot udarowy obrotowy Bosch jest urządzeniem z przeznaczeniem do pracy w każdych warunkach. Można używać go podczas domowego remontu, jak również w trakcie codziennej pracy na budowie. To narzędzia z przeznaczeniem do pracy w twardych materiałach, w tym do kucia i wiercenia w najtwardszym betonie czy cegle.

Młot akumulatorowy udarowo-obrotowy Bosch – właściwości i parametry techniczne

Z zasady młoty akumulatorowe Boscha są słabsze od sieciowych odpowiedników, natomiast w pełni wystarczające do większości prac remontowo-budowlanych, zwłaszcza w gospodarstwie domowym i na budowach. Wydajność produktu zależy od napięcia akumulatora. Najczęściej to baterie o napięciu 18 V, jednak w ofercie są młoty udarowe Bosch z akumulatorami nawet o dwukrotnie większym napięciu (36 V). Zasada jest prosta: większe napięcie przekłada się na większą moc narzędzia. Jednocześnie to sprzęt cięższy i mniej komfortowy w użyciu.

Inny ważny parametr to energia udaru wyrażana w dżulach (J). Większość akumulatorowych młotowiertarek Boscha ma siłę udaru w zakresie od 2 do 5 J.

Różny jest także typ uchwytu do mocowania osprzętu narzędzia – zwłaszcza dłuta i wiertła. Dwa najpopularniejsze typy uchwytów w młotach udarowych Bosch to:

 • uchwyt z systemem SDS Plus z przeznaczeniem do lżejszych prac;
 • uchwyt z systemem SDS Max z przeznaczeniem do cięższych prac.

Należy pamiętać, że oba typy uchwytów pozwalają na montaż osprzętu SDS. Dla innego osprzętu, na przykład tradycyjnych wierteł, należy mieć specjalne adaptery.

Dla ciągłości pracy ważna jest pojemność akumulatora. W narzędziach stosuje się pojemne baterie litowo-jonowe (Li-Ion). Dla wywiercenia kilkudziesięciu otworów na baterii należy wybrać narzędzie z akumulatorem o pojemności przynajmniej 3 Ah.

Akumulatorowe młotowiertarki Boscha mają pojemność 3 Ah, 4 Ah, a nawet 6 Ah. Co więcej, zazwyczaj w zestawie są aż dwie baterie. Jednocześnie to młoty udarowe kompatybilne z bateriami z innych narzędzi. Dlatego istnieje możliwość zakupu bez akumulatorów, jeżeli użytkownik ma już na stanie akumulatorowe elektronarzędzie Boscha zasilane kompatybilnymi bateriami. Pozwala to kupić młot udarowy w dużo niższej cenie.

Elektronarzędzia Boscha są także wyposażone w dodatkowe funkcje podnoszące komfort użytkowania i ergonomię pracy. Wymienić należy m.in. regulację obrotów, redukcję drgań czy funkcję podkuwania.

Akumulatorowa młotowiertarka Boscha – wady i zalety

Młoty udarowo-obrotowe Boscha to narzędzia o nielicznych wadach. Należy jedynie pamiętać o ograniczonym czasie pracy na jednym ładowaniu baterii. Natomiast w zestawach Boscha często znajdują się dwa akumulatory, które można stosować i ładować zamiennie. Ze względu na akumulator narzędzie jest też cięższe.

Natomiast zalety młotowiertarki akumulatorowej znacząco przewyższają wady. Należą do nich m.in.:

 • szerokie zastosowanie (m.in. wiercenie, wiercenie z udarem, podkuwanie, wyburzanie);
 • wygoda użytkowania i swoboda (m.in. brak przewodu zasilającego);
  mobilność (brak zasilania z gniazdka);
 • często dwa pojemne akumulatory w zestawie (np. 2 × 3.0 Ah, 2 × 4.0 Ah, 2 × 6.0 Ah);
 • duża wydajność (m.in. akumulatory o napięciu 18 V, energia udaru przynajmniej 2 J);
 • z uchwytami SDS Plus lub SDS Max;
 • możliwość zakupu bez akumulatorów (opcjonalnie);
 • dodatkowe funkcje (m.in. regulacja obrotów, redukcja drgań,  funkcja podkuwania, wskaźnik zużycia szczotek, zabezpieczenie akumulatorów przed przegrzaniem, wskaźnik przeciążenia silnika);
 • dodatkowe akcesoria w zestawie (m.in. dodatkowa rękojeść, ogranicznik głębokości, walizka do przechowywania i transportu).

Akumulatorowe młody udarowe Bosch – przegląd modeli

Oferta marki Bosch jest szeroka i każdy znajdzie narzędzie z przeznaczeniem do konkretnych prac. To młoty umożliwiające kucie i wiercenie w twardych materiałach typu beton, cegła i kamień. Bosch swoje narzędzia podzielił na dwie grupy:

 • młoty udarowo-obrotowe Bosch zielone (do lżejszych prac);
 • młoty udarowo-obrotowe Bosch niebieskie (Professional, do użytku profesjonalnego).

Poniżej kilka profesjonalnych młotowiertarek Bosch Professional:

 • GBH 180-LI Professional – bezszczotkowy silnik; akumulator o napięciu 18 V; energia udaru 2,0 J; 3 tryby pracy; prędkość obrotowa do 5100 obr./min; uchwyt SDS Plus; optymalny zakres wiercenia w betonie od 6 do 10 mm; 2 akumulatory o pojemności 4.0 Ah + szybka ładowarka, dodatkowa rękojeść; ogranicznik głębokości; walizka narzędziowa.
 • GBH 18V-26 Professional – bezszczotkowy silnik EC; akumulator o napięciu 18 V; energia udaru 2,6 J; 3 tryby pracy; prędkość obrotowa do 4350 obr./min; uchwyt SDS Plus; optymalny zakres wiercenia w betonie od 8 do 16 mm; wyższy poziom ochrony użytkownika (funkcja KickBack Control); lepsza kontrola narzędzia (system EPC); odłączana rękojeść z systemem Vibration Control; 2 akumulatory o pojemności 6.0 Ah + szybka ładowarka; dodatkowa rękojeść; ogranicznik głębokości; sukno maszynowe; szybkowymienny uchwyt wiertarski; walizka narzędziowa.
 • GBH 36 V-LI Plus Professional – bezszczotkowy silnik; akumulator o napięciu 36 V; energia udaru 3,2 J; 3 tryby pracy; prędkość obrotowa do 4200 obr./min; uchwyt SDS Plus; optymalny zakres wiercenia w betonie od 8 do 18 mm; ochrona akumulatora (Electronic Cell Protection), oświetlenie LED; ochrona użytkownika przy zablokowaniu wiertła (KickBack Control); ochrona podczas obróbki delikatnych materiałów (Electronic Precision Control); szybkozaciskowy uchwyt wiertarski; 2 akumulatory o pojemności 4.0 Ah + szybka ładowarka; dodatkowa rękojeść; ogranicznik głębokości; walizka narzędziowa.

Oczywiście są to tylko wybrane modele akumulatorowych młotów udarowych Boscha. Poszczególne narzędzia różnią się między sobą parametrami technicznymi i ceną. Dlatego niezależnie od budżetu każdy użytkownik znajdzie młotowiertarkę optymalną wedle potrzeb, wymagań i budżetu przeznaczonego na zakup.