Darmowa dostawa
od 599 zł ?Nie dotyczy wysyłek paletowych i dłużycowych
30 dni na zwrot ?Szybkie zwroty, bez podawania przyczyny
Program lojalnościowy ?Za każde wydane 1000 zł, klient otrzymuje rabat o wartości 20 zł do wykorzystania na kolejne zakupy o wartości min. 100 zł. Rabat przyznawany jest wyłącznie za zakup towarów nieprzecenionych.
Oryginalne narzędzia ?W ofercie wszystkie najpopularniejsze marki narzędziowe

Jaką pompę do wody wybrać?

RedakcjaOct 17, 2023 2:09:00 PM

Pompa do wody brudnej – kiedy jest przydatna?

Jeśli potrzebujesz pompy wodnej do podlewania swojego ogrodu, możesz rozważyć zakup pompy do wody zanieczyszczonej. Tego rodzaju urządzenie możesz umieścić na przykład w zbiorniku, w którym przechowujesz deszczówkę. Jeśli masz oczko wodne lub staw, pompa do wody brudnej zanurzeniowa doskonale spełni swoją rolę podczas pobierania wody do nawadniania ogrodu.

Pompa wody czystej – kiedy jest niezbędna?

Pompa wody czystej ma zupełnie inne zastosowanie niż pompa do wody brudnej. Jest niezbędna do zaopatrywania domów w wodę pitną oraz przeznaczoną do urządzeń gospodarczych, np. pralek, zmywarek. Pompa wody czystej jest zaprojektowana tak, aby przenosić wodę bez zanieczyszczeń, co sprawia, że jest niezbędna w wielu codziennych sytuacjach. Wybierając taką pompę, warto zwrócić uwagę na jej wydajność i sprawność energetyczną.

Spalinowa pompa do wypompowania wody

Spalinowe pompy do wody są rozwiązaniem dla tych, którzy potrzebują mobilnego źródła wody w miejscach, gdzie nie ma dostępu do energii elektrycznej. Wykorzystują one silnik spalinowy, co czyni je niezależnymi od zasilania z sieci. Takie pompy są przydatne w rolnictwie, na kempingach czy w sytuacjach awaryjnych, kiedy prąd jest niedostępny, a przede wszystkim wtedy, kiedy potrzebna jest duża wydajność. Przy wyborze spalinowej pompy warto zwrócić uwagę na moc silnika oraz pojemność zbiornika na paliwo.

Pompa do wody – zanurzeniowa czy głębinowa?

Kolejnym istotnym wyborem, jaki trzeba podjąć przy zakupie pompy do wody, jest rodzaj pompy.

  • Pompa do wody zanurzeniowa to urządzenie umożliwiające zanurzenie jej w źródle wody. Jest to idealne rozwiązanie do tzw. "pompowania na głębokość," czyli z głębszych studni czy źródeł.
  • Pompa głębinowa natomiast jest zainstalowana na stałe w studni lub źródle i jest bardziej skomplikowana w montażu, ale zapewnia stały dostęp do wody.

Podsumowując, wybór odpowiedniej pompy do wody zależy od konkretnej sytuacji i potrzeb. Warto zastanowić się nad rodzajem pompowanej wody, poziomem zanieczyszczeń, dostępnością energii oraz miejscem, w którym ma być zainstalowana. Niezależnie od rodzaju pompy, należy także zwrócić uwagę na jej jakość, wydajność i efektywność energetyczną, co pozwoli zaoszczędzić koszty eksploatacji. Pamiętajmy, że dobrze dobrane urządzenie może znacząco ułatwić zarządzanie zasobami wodnymi i poprawić jakość naszego życia.