Darmowa dostawa
od 599 zł ?Nie dotyczy wysyłek paletowych i dłużycowych
30 dni na zwrot ?Szybkie zwroty, bez podawania przyczyny
Program lojalnościowy ?Za każde wydane 1000 zł, klient otrzymuje rabat o wartości 20 zł do wykorzystania na kolejne zakupy o wartości min. 100 zł. Rabat przyznawany jest wyłącznie za zakup towarów nieprzecenionych.
Oryginalne narzędzia ?W ofercie wszystkie najpopularniejsze marki narzędziowe

Jak wybrać zakrętarkę udarową?

RedakcjaAug 14, 2023 1:22:00 PM

Choć do radzenia sobie z wkręcaniem i dokręcaniem śrub zwykle używamy klucza udarowego lub wkrętarki, to jednak warto przyjrzeć się możliwościom, jakie oferuje zakrętarka udarowa. Generalnie jej zastosowanie jest takie samo, jak w przypadku wkrętarki czy klucza udarowego, ale nieco odmienna konstrukcja sprawia, że skorzystamy z niej w innych sytuacjach. Jak wybrać zakrętarkę udarową? Sprawdź, co znajdziesz w sklepie Emast.pl.

Zakrętarka udarowa – niewielka, o wielkich możliwościach

Zakrętarka udarowa jest mniejsza pod względem gabarytów od klasycznej wkrętarki bądź klucza udarowego. Oferuje również moment obrotowy na poziomie maksymalnie 250 Nm, podczas gdy w kluczu udarowym będzie to wartość nawet kilkukrotnie większa. Dlaczego zatem warto uzupełnić swój warsztat o zakrętarkę udarową?

Mniejsze gabaryty to łatwiejsza praca. Przede wszystkim jednak możliwość dokręcania mniejszych wkrętów i śrub, bez ryzyka zbyt głębokiego wkręcenia w materiale. Klucze udarowe oferują dużą moc, dlatego radzą sobie z dużymi i grubymi wkrętami czy śrubami, ale tam, gdzie potrzebna jest mniejsza moc, a wkręcanie odbywa się w materiale, który nie stawia oporów, lepiej poradzi sobie zakrętarka udarowa.

Zakrętarki udarowe – zastosowanie

Akumulatorowa zakrętarka udarowa to świetne rozwiązanie na użytek domowy. Sprawdzi się również w przydomowym warsztacie, ogrodzie czy w garażu. Skorzystasz z niej w trudno dostępnych miejscach i wszędzie tam, gdzie obecność kabla utrudniałaby wykonywane prace bądź w miejscach, w których nie możesz liczyć na stałe źródło prądu.

Zakrętarki udarowe przydają się podczas samodzielnego skręcania mebli oraz przytwierdzania półek ściennych. Wykorzystasz je na etapie montażu kół samochodowych i wtedy, gdy będziesz chciał poradzić sobie z zapieczonymi śrubami.

Przydać Ci się może nie tylko sama zakrętarka udarowa - zestaw, w którym znalazły się rozmaite nasadki, to możliwość podejmowania wielu prac, w tym np. wiercenia w drewnie.

Zakrętarka udarowa akumulatorowa – wybierz odpowiedni sprzęt

Przemyśl, do jakich zadań najczęściej będziesz wykorzystywał zakrętarkę udarową. Od tego zależy, czy wybierzesz model akumulatorowy, czy sieciowy. Zwróć również uwagę na dostępność różnych nasadek, które dają szansę na wykonywanie wielu prac.

Przyjrzyj się gabarytom zakrętarki, parametrom, takim jak moment i prędkość obrotowa oraz liczba udarów na minutę. Zwróć również uwagę na elementy dodatkowe, np. oświetlenie LED, dzięki któremu będziesz mógł pracować w słabo oświetlonych miejscach. W naszym sklepie znajdziesz sprzęt, który sprosta stawianym przed nim wymaganiom.