Darmowa dostawa
od 599 zł ?Nie dotyczy wysyłek paletowych i dłużycowych
30 dni na zwrot ?Szybkie zwroty, bez podawania przyczyny
Program lojalnościowy ?Za każde wydane 1000 zł, klient otrzymuje rabat o wartości 20 zł do wykorzystania na kolejne zakupy o wartości min. 100 zł. Rabat przyznawany jest wyłącznie za zakup towarów nieprzecenionych.
Oryginalne narzędzia ?W ofercie wszystkie najpopularniejsze marki narzędziowe

Jak wybrać stół warsztatowy?

RedakcjaAug 27, 2023 1:29:00 PM

Stół warsztatowy jest niezbędny zarówno w profesjonalnym, jak i przydomowym warsztacie. Wpływa na prawidłowo zorganizowane stanowisko pracy, a co za tym idzie, na efektywne podejmowanie rozmaitych zadań. Jak wybrać stół warsztatowy? Sprawdź nasz poradnik. Dowiedz się, na co zwracać uwagę i zapoznaj się z ofertą sklepu Emast.pl.

Stół warsztatowy – zastosowanie

Stół warsztatowy jest niezbędnym elementem wyposażenia każdego warsztatu, niezależnie do branży wiodącej. Skorzystasz z niego również w swoim przydomowym warsztacie, w garażu, a nawet w ogrodzie, gdzie wyznaczyłeś miejsce do majsterkowania.

W ofercie znajdziesz stoły warsztatowe, które poza blatem posiadają liczne przegródki, szuflady czy dodatkowe szafki, w których można przechowywać elektronarzędzia, narzędzia ręczne niewielkich rozmiarów, akcesoria, śruby, wkręty, nasadki i wiele innych drobiazgów.

Stoły warsztatowe – dopasowanie pod względem wymiarów

Zwróć uwagę na wymiary, jakie oferuje wybrany stół roboczy warsztatowy. Chodzi nie tylko o to, by na dużym blacie móc swobodnie wykonywać rozmaite zadania, ale i o zmieszczenie stołu w warsztacie, garażu bądź innym miejscu, w którym chcesz z niego skorzystać.

Twój stół warsztatowy musi oferować takie wymiary, aby poruszanie się wokół niego nie sprawiało problemów. Nie może on wpływać na znaczne ograniczenie przestrzeni w pomieszczeniu, w którym jest ustawiany.

Przyjrzyj się także wysokości stołu warsztatowego. Wiele zadań wykonujesz w pozycji siedzącej, ale zdarza się również tak, że praca jest bardziej efektywna i komfortowa, gdy możesz ją wykonywać w pozycji stojącej.

Stół roboczy warsztatowy – nie tylko wygodny blat

Jeśli do majsterkowania, tworzenia samodzielnie zaprojektowanych konstrukcji, ale i np. prac naprawczych wykorzystujesz wiele narzędzi oraz akcesoriów, przyda Ci się stół rozkładany warsztatowy, najlepiej wyposażony w dodatkowe przegrody czy szuflady.

Przyjrzyj się narzędziom i akcesoriom, z których zwykle korzystasz. Od tego bowiem zależy, ile i jakiego rodzaju miejsce do przechowywania zaoferuje stół. Chodzi o to, abyś wszystko miał pod ręką, nie gubił drobnych elementów, a także zachował uporządkowaną przestrzeń. W takim przypadku będzie Ci się dobrze pracowało, ponadto zadbasz o bezpieczeństwo swoje i osób, które poruszają się w pobliżu.

Stół z możliwością składania będzie za to znacznie łatwiejszy w przechowywaniu, a nawet możesz go przenosić tam, gdzie planujesz wykonywać niektóre zadania.

Przyjrzyj się ofercie sklepu Emast.pl. Sprawdź, czym się charakteryzują proponowane stoły warsztatowe i wybierz ten, który spełni wszystkie Twoje oczekiwania.