Darmowa dostawa
od 599 zł ?Nie dotyczy wysyłek paletowych i dłużycowych
30 dni na zwrot ?Szybkie zwroty, bez podawania przyczyny
Program lojalnościowy ?Za każde wydane 1000 zł, klient otrzymuje rabat o wartości 20 zł do wykorzystania na kolejne zakupy o wartości min. 100 zł. Rabat przyznawany jest wyłącznie za zakup towarów nieprzecenionych.
Oryginalne narzędzia ?W ofercie wszystkie najpopularniejsze marki narzędziowe

Jak wybrać sprężarkę?

RedakcjaAug 19, 2023 1:26:00 PM

Do pompowania kół, korzystania z narzędzi pneumatycznych, malowania, lakierowania, ale i wielu innych czynności, przydaje się sprężarka, która określana jest także mianem kompresora. Skorzystamy z niej nie tylko w profesjonalnych zakładach, ale i w warunkach domowych. Jak wybrać sprężarkę, która poradzi sobie z rozmaitymi czynnościami? Sprawdź ofertę sklepu Emast.pl i dowiedz się, na co zwracać uwagę podczas wybierania kompresora.

Sprężarka bezolejowa – czym się charakteryzuje?

Sprężarka bezolejowa to urządzenie, w którym zostają zastosowane tłoki z plastikowymi pierścieniami, dlatego nie wymaga ona smarowania olejem. Takie urządzenia charakteryzują się stosunkowo niewielkimi gabarytami i mniejszą wagą niż olejowe odpowiedniki. Poza tym pracują dość cicho.

Bezolejowa sprężarka powietrza jest wyposażona w mniejszy zbiornik niż model olejowy, dlatego oferuje nieco mniejszą wydajność. Sprawdza się jednak wszędzie tam, gdzie sprężone powietrze nie może być zanieczyszczone olejem. W trakcie niewielkich i nieskomplikowanych prac domowych czy w ogrodzie, modele bezolejowe będą wystarczające.

Sprężarka olejowa – do jakich zadań się nadaje?

Sprężarka olejowa jest większa od bezolejowej. Nierzadko znajduje swoje zastosowanie w profesjonalnych warsztatach, ponieważ zapewnia dużą wydajność. Nadaje się do intensywnych prac i radzi sobie z eksploatacją o dużej częstotliwości.

Olejowa sprężarka zapewnia bardzo dużą wydajność i trwałość, a do tego dostępna jest jako urządzenie ze zbiornikiem o różnych pojemnościach.

Sprężarka olejowa czy bezolejowa?

Jak każde urządzenie, tak i sprężarki mają plusy i minusy. Wybór powinien być podyktowany przede wszystkim miejscem wykorzystania, zaplanowanymi do wykonania zadaniami, a także indywidualnymi wymaganiami.

Sprężarki olejowe są cięższe i większe, więc znacznie mniej mobilne, a do tego wymagają regularnej wymiany oleju. Na plus przemawiają jednak szerokie możliwości zastosowania i wykorzystanie w profesjonalnych zadaniach. Ponadto wspomniana trwałość, która jest bardzo ważna w przypadku intensywnej eksploatacji. Do zadań w przydomowym warsztacie, domu czy ogrodzie sprawdzi się lepiej mniejsza i lżejsza sprężarka bezolejowa.

Na to zwróć uwagę, wybierając kompresor

Wybierając kompresor, zwróć uwagę na kilka parametrów:

  • pojemność,
  • maksymalne ciśnienie robocze,
  • wydajność,
  • poziom hałasu,
  • zasilanie,
  • czas nabijania butli.

Postaw na ofertę sprężarek ze sklepu Emast.pl i przekonaj się, że markowe sprzęty wysokiej jakości posłużą Ci przez długi czas, niezależnie od podejmowanych zadań.