Darmowa dostawa
od 599 zł ?Nie dotyczy wysyłek paletowych i dłużycowych
30 dni na zwrot ?Szybkie zwroty, bez podawania przyczyny
Program lojalnościowy ?Za każde wydane 1000 zł, klient otrzymuje rabat o wartości 20 zł do wykorzystania na kolejne zakupy o wartości min. 100 zł. Rabat przyznawany jest wyłącznie za zakup towarów nieprzecenionych.
Oryginalne narzędzia ?W ofercie wszystkie najpopularniejsze marki narzędziowe

Jak wybrać gwoździarkę pneumatyczną?

RedakcjaOct 25, 2023 2:15:00 PM

Do czego służy gwoździarka pneumatyczna?

Gwoździarka pneumatyczna to narzędzie służące do wprowadzania gwoździ lub zszywek w różne materiały, takie jak drewno, metal czy tworzywa sztuczne. Jest wykorzystywana w budownictwie, stolarstwie, tapetowaniu, a nawet w produkcji mebli. Dzięki zasilaniu pneumatycznemu  gwoździarka pneumatyczna zapewnia precyzyjne i efektywne łączenie materiałów.

Gwoździarka pneumatyczna – bębnowa czy taśmowa?

Przy wyborze gwoździarki pneumatycznej, jednym z pierwszych dylematów, przed którym staniesz, jest wybór między gwoździarką bębnową a taśmową. Sprawdź, która okaże się dla Ciebie lepsza?

Gwoździarka pneumatyczna bębnowa

Gwoździarka bębnowa jest wyposażona w bęben, w którym umieszczane są gwoździe lub zszywki. Ten rodzaj gwoździarki ma zwykle większą pojemność, co oznacza, że możesz wykonać więcej prac bez konieczności częstego uzupełniania magazynu. Jest to doskonałe rozwiązanie przy pracach wymagających dużej ilości gwoździ.

Gwoździarka pneumatyczna taśmowa

Gwoździarka taśmowa korzysta z taśmy, na której umieszczone są gwoździe lub zszywki. Jest bardziej kompaktowa i lekka, co sprawia, że jest bardziej poręczna w użyciu. Jest to idealny wybór do prac, które wymagają mobilności i precyzji.

Jakie parametry powinna mieć dobra gwoździarka pneumatyczna?

Podczas wyboru gwoździarki pneumatycznej należy zwrócić uwagę na kilka istotnych parametrów, które wpłyną na jakość i wydajność pracy.

Siła nacisku

Siła nacisku gwoździarki pneumatycznej wpływa na to, jak głęboko i pewnie wbita gwoździe lub zszywki w materiał. W zależności od rodzaju prac wybierz narzędzie o odpowiedniej sile nacisku.

Wielkość gwoździ

Upewnij się, że gwoździarka pneumatyczna jest kompatybilna z gwoździami, które planujesz używać. Warto sprawdzić, czy narzędzie obsługuje różne rozmiary gwoździ.

Pojemność magazynu

Jeśli planujesz wykonywać większe projekty, zwróć uwagę na pojemność magazynu gwoździarki. Im większa pojemność, tym mniej przerw na uzupełnianie gwoździ.

Wygoda użytkowania

Ergonomia i wygoda użytkowania są istotne, zwłaszcza jeśli pracujesz długie godziny. Wybierz gwoździarkę pneumatyczną, która dobrze leży w dłoni i jest łatwa w obsłudze.

Bezpieczeństwo

Sprawdź, czy gwoździarka pneumatyczna ma odpowiednie zabezpieczenia przed przypadkowym wystrzałem. Bezpieczeństwo jest priorytetem podczas pracy z narzędziami pneumatycznymi.

Wybierając gwoździarkę pneumatyczną, zwróć uwagę na rodzaj prac, jakie zamierzasz wykonywać, oraz kluczowe parametry narzędzia. Dobrze dobrane narzędzie przyspieszy Twoje prace i pozwoli osiągnąć doskonałe rezultaty.